9 Kisa Kİtap Özetlerİ

İsimli konu WH 'Kitap Özetleri' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 28 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. 9 Kisa Kİtap Özetlerİ hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Gurur ve İhtiras
  KİTABIN ÖZETİ :
  Kitap,18 yy.’da yahudi bir ailenin başından geçenleri anlatıyor. Önce Almanya’ da yaşayan aile, o dönemlerde başlamış olan yahudi düşmanlığından etkilenmişlerdir. Ayaklanmacılar gösteri yaparak her tarafı dağıtmış ve taşla annenin başına vurmuşlardır.O sırada anne hamiledir. Anne ölür ve küçük kız Miriam doğar. O sıralarda ailenin en büyük oğlu David altı yaşındadır ve bütün olanlar belleğine kazınır. Bu olaylar yüzünden Baba Ferdinand ABD’ye göç eder. (more…)

  KİTABIN ADI : HareM
  KİTABIN YAZARI : Ömer Seyfettin
  KİTABIN ÖZETİ : Sermet adında bir adam ,karısı Nazan’ın kendisini başka bir erkekle aldattığını ,karısıda Sermet’in kendisini başka bir erkekle aldattığını zannediyor.
  Modern yaşamı seven , lüks olmayı seven , dürüst ve sadakatli,kalbinde hiç bir kötülük olmayan bir kadındır.Ancak o zamanlar kadınlı erkekli eğlencelere katılmak hiç hoş karşılanmazdı. (more…)

  KİTABIN ADI : BEYAZ LALE
  KİTABIN YAZARI : ÖMER SEYFETTİN
  1.KİTABIN KONUSU: Balkan Savaşı sırasında, Bulgar asıllı bir binbaşı tarafından, Türk köylerinde özellikle kadın ve kız çocuklarına yapılan işkenceler bütün gerçeğiyle gözler önüne serilmiştir. Ayrıca buradaki Türkleri vaftizleyip Hristiyan yapıldıktan sonra nasıl öldürükleri anlatılmaktadır.Amaçları özgür bir Bulgartoplumu yaratmaktır (more…)

  KİTABIN ADI:Nehrin Dönemeci
  KİTABIN ÖZETİ :
  Selim (Hikayenin Kahramanı) Afrika’ nın doğu sahilindendir. Sahil tam anlamıyla Afrikalıların bulunduğu bir yer değildir. Arap, Hintli, İranlı, Portekizli karışımı bir yerdir. Selim Hint Okyanusu insanıdır. Gerçek Afrika kilometrelerce içerdedir. Selim’ in Arabistan, Hindistan ve İran’ la ilişkisi vardır. Oralar aynı zamanda atalarının memleketidir. Ancak Selim Arap, İranlı yada Hintli olduğunu benimseyemez.(more…)

  KİTABIN ADI:Erdem Ve Mutluluk
  KİTABIN ÖZETİ :
  Kendi kendinizi aydınlatan bir ışık olun.

  Yalnızca kendinize güvenin.

  Biricik ışık olarak

  Kendi içinizdeki gerçeğe bağlı kalın

  (Buda)

  Akla dayanan ya da akla uygun bir otoritenin kaynağı yeterlik dediğimiz şeydir. Otoritesine saygı duyduğumuz kişi, başkalarının kendisine vermiş olduğu ve üstesinden gelebileceğine inandığı işi yeterli bir şekilde yürütür, sorumlu olduğu insanları korkutmak ihtiyacı duymadığı gibi bir takım sihirli niteliklerle hayranlık uyandırmaya da kalkmaz, (more…)  5 temel özgürlük

  1 Algılama Özgürlüğü: Sağlıksız anababa çocuklarını geçmişe, geleceğe veya olması gerekene yöneltir; o an olan olayları olduğu gibi algılamalarına izin vermez. 2 Kendi düşündüğünü olduğu gibi ifade edebilme özgürlüğü: Sağlıksız anababa, çocuklarının ne düşündüğüyle ilgilenmez, ne düşünmesi ve yapması gerektiğiyle ilgilenir.Sağlıklı aile ortamı çocuğun kendine özgü algılamasını ve düşüncesinin ifade etme olanağı sağlar; sağlıksız aile, çocuğun nasıl algılaması, düşünmesi ve davranması gerektiğiyle ilgilenir, çocukları belirli bir kalıba sokmak, onlar için, çocuğun kendisi olarak gelişmesinden daha önemlidir. (more…)  KİTABIN ADI:13. Jüri
  KİTABIN YAZARI John T. LESCROART KİTABIN ÖZETİ : Jennifer Witt, kocasını çok seven fakat kocasından devamlı dayak yiyen ve yaptğı şeyleri kocasına yani Lary Witt’ e beğendiremiyen bir çocuk annesi kadındır. Bu yüzden psikolojisi bozulmuş ve doktora gitmektedir. Yediği dayaklar yüzünden de vücudunda oluşan yara bereler içinde doktora gitmektedir. Jeniffer 28 Aralık Günü her zaman olduğu gibi rahatlamak için koşuya çıkar ve eve döndüğü zaman evinin etrafında bir sürü polis bulur.(more…)


  KİTABIN ADI:Anka’nın Yükselişi Ve Dönüşü

  KİTABIN ÖZETİ
  Prof.Dr.Oral Sander bu eserinde, başlangıcından itibaren Osmanlı dış politikasını örnekleriyle birlikte titizlikle anlatmış, zaman zaman da iç gelişmelere değinerek bunların dış politikaya etkilerini ortaya koymuştur. Kitap beş bölümden oluşmaktadır: (more…)


  KİTABIN ADI:Ankara’da Savaş Rüzgarları

  KİTABIN ÖZETİ
  Yakın tarihimize bir ışık tutmak maksadıyla, Kazım KARABEKİR’in varisleri tarafından onun notlarının toparlanmasıyla meydana gelen, bu eser yakın tarihimizle ilgili bilinmeyen tartışmaları gözler önüne sermiştir.
  Kazım KARABEKİR; 1939 yılından 1946 yılına kadar olan zaman dilimi içerisinde, T.B.M.M. içerisinde olan tartışmaları gözler önüne sererken, 2′nci Dünya Savaşına girilip, girilmeyeceği, girilecekse kimin tarafında olunacağı, büyük dünya devletlerinin tarihinden gelen emellerini , bunları 2′nci Dünya savaşı ile nasıl gerçekleştirmek istediklerini, bu emellerden Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl ve ne kadar etkileneceğini anlatmaya çalışmıştır. (more…)
  28 Kasım 2007
  #1
 2. 9 Kisa Kİtap Özetlerİ Cevapları

 3. :bravo:Sağol Kardes İsime Çok Yaradıı;):yuppi:
  5 Mart 2009
  #2
 4. bu kitapları okudun mu
  11 Mart 2009
  #3
 5. (more..)yazılan yere tıklanmıyo kopyala yapıstır yapmıs :D:muahaha::muha:
  24 Mayıs 2009
  #4
 6. çok güzel ama başka yazacak hikaye özetleri yomudur biraz uzun biraz kısa
  13 Şubat 2011
  #5
 7. sagol hacı çok işime yaradı
  16 Ocak 2012
  #6
 8. ya biraz uzun yokmu???
  29 Ocak 2012
  #7
 9. güzelmiş okuyun bence
  26 Şubat 2012
  #8
 10. gerçekten çokgüzel bir site yapmışsın helal
  27 Şubat 2012
  #9
 11. Güzel paylaşım tşk.
  7 Mart 2012
  #10
 12. idare eder ama çok kısa
  25 Mart 2012
  #11
 13. süperrrrrrrrrrrrr
  18 Mayıs 2012
  #13
 14. güzel ama çok kısaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  6 Mayıs 2013
  #14
 15. Hiç İyi Değil :D Boşuna Vakit Kaybı :D aSD:D:aSD:a
  8 Mayıs 2013
  #15
 16. Hacı.daha kısası yok mu
  21 Mayıs 2013
  #16
 17. bii bok olmadı zaman kaybı :)
  16 Ocak 2014
  #17
 18. işime çok yaradı teşekkürler boşuna zaman kaybıda değil yani her cuma 1 özet 100 soru götürüyoruz o yüzden sağlun
  25 Mayıs 2014
  #18
 19. cok saolunnlaaa :) :) :) :O
  7 Ağustos 2014
  #19
soru sor

9 Kisa Kİtap Özetlerİ