Abdi İpekçi spor salonuna nasıl gidebilirim?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, phenom907 üyesi tarafından 16 Nisan 2010 tarihinde yazılmıştır. Abdi İpekçi spor salonuna nasıl gidebilirim? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Nasıl gidebilirim galiba taksimden otobüs kalkıyormuş 93t.Peki başka nasıl gidebilirim metrobüs falan varmı?
  16 Nisan 2010
  #1
 2. Abdi İpekçi spor salonuna nasıl gidebilirim? Cevapları

 3. 16 Nisan 2010
  #2
 4. 1. Nasıl Gidilir?
  Abdi İpekçi Arena , İstanbul'un Zeytinburnu semtinde, şehir merkezi (15 km uzaklıkta) ile Atatürk Havalimanının (12 km uzaklıkta) arasında yer alır. Özel araçla Sahilyolu'ndan Zeytinburnu'na doğru ilerlerken surların bittiği noktadaki ışıklardan sağa döndüğünüzde Abdi İpekçi Spor Salonu'nu sol kolunuzda göreceksiniz. Topkapı istikametinden gelenler Abdi İpekçi tabelalarını takip edebilirler.

  Ek istikametler ;
  ***K.çekmece,Avcılar,B.çe kmece,Silivri,Kumburgaz için en iyi ulaşım planı K.çekmece tren istasyonundan binip Kazlıçeşme istasyonunda inmektir..İndikten sonra salona yürümek 5 dakikadır..
  ***Aynı şekilde Sirkeci istasyonundan binilip Kazlıçeşme istasyonunda inilir.İnilince sahil tarafına değil yukarı yürünür, ana caddeye çıktıktan sora sağa dönülüp 5 dakka yürüyünce Abdi İpekçi görülür.

  Toplu Taşıma
  Otobüs , tramvay ve hafif metro ile ulaşım mümkündür. Taksim'den 93T , Eminönü'nden 93 , Beyazıt'tan 93C ve Mecidiyeköy'den 93M numaralı İETT otobüs hatlarını kullanarak Zeytinburnu'na ulaşabilirsiniz. Bunun yanında Eminönü'nden tramvay ile ve Yeşilköy'den hafif metro ile de Zeytinburnu'na ulaşmak mümkündür.

  2. İstanbul Atatürk Havalimanı'na 12 km. uzaklıktaki Spor Salonu, Fenerbahçe'nin basketbol maçlarını oynadığı yer. 11 bin 500 kapasiteli. Yapımına 1979 yılında başlanan salon tam 10 yılda tamamlandı. Dört yönlü ve ekranlı skor göstergesi, altı adet çevrim içi sisteme açık gişe, dört ayrı bölümde seyirci tuvaletleri, dört adet çağdaş şekilde tasarlanmış soyunma odaları, iki adet genel ağ odası ve basın merkezi, iki adet çok amaçlı kullanılabilen büyük salon, dört adet hakem ve gözlemci odası, ofisler, modern VIP salonları salonu zenginleştiren diğer unsurlardır.  Benden bu kadar artık sana sadece gitmek kalmı$:D
  16 Nisan 2010
  #3
 5. arkadaşlar kısaca cevizlibağ metrobüs durağında inin ki metro da aynı yerde indiriyor orada iner inmez minibüsler var hemen indiğiniz gibi kırmızı tabelalılarda abdi ipekçi yazar ki zaten binerken siz yinede sorun tam önünde indiriyorlar geceleri ıssız olduğu konusu doğrudur ama zaten maç olduğunu bilen minibüsçüler kapıda kuyruk oluyorlar ve bir tanesine atlayıp metrobüs durağına gidebiliyorsunuz ki genelde herkes metrobüse gideceğinden bu işlem basitleşir diyelim ben para vermek istemiyorum hemde yürümüş olurum diyorsanız giderken indiğiniz metrobüs durağında cadde tarafından ileri doğru 400-500 metre yürüyüp sura doğru gidin sur var surun önünde de otobüsler var oraya kadar gidip yorulursanız veya vazgeçerseniz de oradan da binebilirsiniz :) diyelim vazgeçmediniz o zaman o otobüslerin indiği yöne doğru yada oradaki suru takip edin sur baya bir uzun surun sonuna kadar dümdüz takip edin dümdüz sadece suru takip edin aşağı doğru inin zaten yol kenarında göreceksiniz staddan 100 metre kadar sonra da sur bitiyor zaten alternatif olarak da dönüş yolu için o dediğim staddan 100 metre sonra sur bitiyor o bittiği yerden sağ tarafa dönüp 10-15 dakikalık yürüyüşten sonra olivium tarafından otobüsleri görebilirsiniz ki binmek istemediğiniz için yürüdünüz o otobüslerin yanından aşağı yürüyün sal gitsin aşağı :) zaten e5 in ne tarafta olduğunu biliyorsunuz gökdelenlere bakın o tarafa doğru yürüyün işte hiç bilmeyenler böyle yapsın en olmadı abi ben kaybolurum yada boşver bin gitsin diyenler 1 tl 70 kuruş ile binip gidebilirler basitleşmiş yollar bunlar arkadaşım
  16 Mart 2013
  #4
soru sor

Abdi İpekçi spor salonuna nasıl gidebilirim?