Adanalı Muay Thaiciler'in zafer sevinci!

İsimli konu WH 'Diğer Spor Dalları' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 2 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır. Adanalı Muay Thaiciler'in zafer sevinci! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. vrupa şampiyonları Nurhayat Hiçyakmazer, Ramazan Çiçek, Çağdaş Yıkılmaz ve Kıbrıs'ta düzenlenen Kick Boks Şampiyonasında birinci olan Rahime Sırkıntı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'yi makamında ziyaret ettiler.

  Fazlı Bayram Hadi, ziyarette yaptığı konuşmada, Adana'nın bir spor şehri olduğunu belirterek, yetiştirilen sporcuların Avrupa'da önemli başarılara imza attığını söyledi.

  Uzakdoğu sporlarında Adana'nın çok önemli noktalara geldiğini vurgulayan Hadi, sporcuların, kazandıkları madalyalar ile Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade etti.

  Sporcuları tebrik eden Hadi, Türkiye'nin ismini tüm dünyaya duyurmak için başarıların devamını diledi. Muay Thai Milli Takımlar Antrenörü Naim Yıldırım da Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin 9 madalya ile döndüğünü, bunun 3'ünün Adanalı sporculara ait olduğunu belirtti. Destek sağlandığı sürece daha iyi yerlere geleceklerini anlatan Yıldırım, katkı beklediklerini kaydetti.

  65 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Nurhayat Hiçyakmazer, İspanya'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiği için gururlu olduğunu söyledi. Adana'dan 3 kişinin İspanya'ya gittiklerini anlatan Hiçyakmazer, ''Müsabakada rakiplerimizi yenerek Türkiye'nin ismini tüm dünyaya duyurduk. Kazandığımız madalyalar ile İstiklal Marşımızı ispanya'ya ezberlettik. Çok mutluyum'' dedi.

  57 kiloda Avrupa şampiyonu olan Ramazan Çiçek de İspanya'da bulundukları sürede Türkiye'de yaşanan terör olaylarına çok üzüldüğünü belirterek, ''Terör olayları madalya kazanmamda önemli rol oynadı. Rakiplerimi o hırsla yenerek İstiklal Marşımızı ve Türk Bayrağımızı İspanya'da dalgalandırdım'' diye konuştu.

  48 kiloda Avrupa şampiyonluğunu elde eden Çağdaş Yıkılmaz da ilk defa yurt dışında müsabakalara katıldığını belirterek, elde ettiği başarının kendisini çok mutlu ettiğini, hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu bildirdi.
  2 Aralık 2007
  #1
 2. Adanalı Muay Thaiciler'in zafer sevinci! Cevapları

soru sor

Adanalı Muay Thaiciler'in zafer sevinci!