Adet Kanamasını Ne Keser Adet Kanamasını Azaltan Bitkiler

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 5 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Adet Kanamasını Ne Keser Adet Kanamasını Azaltan Bitkiler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. adet kanamasını ne keser ve adet kanamasını azaltan bitkiler ile ilgili bu yazıda Adet Kanamasını Ne Keser Adet Kanamasını Azaltan Bitkiler hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Sağlık paylaşım uzmanından...

  aşırı adet kanamasına bitkisel çözüm adet kanamasını azaltan yiyecekler adet azaltıcı adet kanını ne keser adet kanamalarını azaltan bitkiler

  [​IMG]

  Aşırı Adet Kanamasını Önlemek  Bitkisel Tedavi Yöntemleri 1


  Şifalı bitki çayları

  Şifalı bitki çaylarınınaşırı adet kanamalarına karşı kullanımıyüzyıllardır süregelmektedir. Çobançantası, atkuyruğuve sarı Kantaron kanamaları azaltıcı etkileresahiptirler; Civanperçemi ise etkili bir kramp çözücüdür. Beyaz veyasarı ballıbaba çiçeği, frenk kimyonu ve nane, adetağrılarını yatıştırabilir; arslanpençesi isemukozayısıkıştırıcı/sağlamlaştırıcıetkiye sahiptir.

  Reçete: Seçtiğinizbitkiyi veya harman yapmak istediğiniz bitkileri ince kıyarak,kaşık ölçüsüyle kullanmalısınız. Eğer birdenfazla bitki seçtiyseniz, onları eşit oranda harmanlayıp, koyurenkli bir kavanozda saklamalısınız.

  Yarım veya bir tatlıkaşığı bitki, orta boy bir su bardağı dolusukaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 8-10 dakika sonrasüzülür. Günde 1-3 bardak taze demlenmiş çay, aç karnına veya öğünaralarında, tatlandırılmadan ve soğutulmadan içilir.

  Beklenen adet görme tarihinden 3-4 günöncesinden başlanan bu çay kürü, adet kanamaları sona erene kadarsürdürülür. Bir sonraki adet döneminden 3-4 gün önce yeni bir kürebaşlanır ve bu çay kürleri, sıkıntılar son bulanakadar sürdürülür.

  Hayıt tohumu çayı

  Hormon tablosunu genel anlamdadengeleyici/düzenleyici etkilere sahip olan ender bir bitkidir ve bu etkisayesinde adet görme çevrimini de düzenleyebilir ve aksaklıklardanarındırır.

  Reçete: Havandahafifçe ezilmiş yarım tatlı kaşığı tohum,orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suylahaşlanır ve üstü kapalı olarak 6-8 dakika demlendikten sonra,kapağın altında yoğunlaşan sıvı bardağageri dökülür ve süzülür. Günde 1-2 bardak taze demlenmiş çay,soğutulmadan ve tatlandırılmadan, öğün aralarındaiçilir.

  Bitkininstandartlaştırılmış preparatları Almaneczanelerinden satın alınabilir: Agnolyt(damla ve kapsül),Agnucaston(tablet ve damla), Strotan(kapsül ve damla).

  İbuprofen

  Bu etken madde, prostaglandin üretiminiyavaşlattığı için, adet dönemi ağrılarınakarşı etkilidir.

  İbufen şurubu veya optalidontabletleri yardımcı olabilir.

  Bitkisel Tedavi Yöntemleri 2


  Aşın âdet kanamalarını önlemek için:

  «10 gr. Günlük, kuru üzümle yenir»1.

  «Bir tutam kereviz, bir tutam maydanoz, yeteri kadar su ile bir kapta kaynatılır. Bir gece soğukta dinlendirilir. Üç sabah aç karına birer su bardağı içilir»2.

  «Birer bardak semiz otu usaresi içilir»6.

  «Nar çiçeği bal ile macun yapılarak birer kaşık yutulur»7.

  «Mestekı toz yapılır, 10 ar gr. bir bardak su ile yutulur»8.

  «Harnup - Keçi boynuzu toz haline getirilerek birer kaşık yutulur»4.

  «Ayva usaresinden birer bardak içilir»

  Anahtar Kelimeler

  • aşırı adet kanaması tedavisi
  • adet kanamasi bitkiler
  • adet uzunluğu şifalı ot
  • aşırı adet kanaması ve şifalı bitkiler
  • aşırı adet kanamasına şifalı bitki
  • aŞiri adet kanamasi İÇİn Şİfali bİtkİler
  • şifalı bitkilerle adet kanaması
  5 Mayıs 2013
  #1
 2. Adet Kanamasını Ne Keser Adet Kanamasını Azaltan Bitkiler Cevapları

soru sor

Adet Kanamasını Ne Keser Adet Kanamasını Azaltan Bitkiler

Alakalı Aramalar:

 1. adet kesici bitkiler

  ,
 2. adet kanamasını ne keser

  ,
 3. adet kanamasını azaltan yiyecekler

  ,
 4. adeti ne keser,
 5. adet kanamasını ne azaltır,
 6. adeti kesen yiyecekler,
 7. adet kanamasını kesen bitkiler,
 8. adet kesen bitkiler,
 9. adeti kesen seyler,
 10. adet kanamasını kesen ilaçlar