Ahiret Günü Herkez Çıplakmı Olacak Elbisesiz Çıplak Kadınlar

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, din_sevdalisi üyesi tarafından 10 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır. Ahiret Günü Herkez Çıplakmı Olacak Elbisesiz Çıplak Kadınlar hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu konu Kıyamette Herkes Çıplak Mı Olacak? hakkında özet bilgiler içerir. Ahiret Günü Herkez Çıplakmı Olacak ve Elbisesiz Çıplak Kadınlar hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Bir teşekkür yeter arkadaşlar. :)

  Evliya Ve Enbiyanın Hayat Hikyeleri, Ahiret Günü Herkez Çıplakmı Olacak, Kıyamette Peygamber Efendimiz, Kıyamette İbretlik Resimler, Halimiz Ne Ola Mahşerde Mp3, Kadınların Çıplak Halleri, Elbisesiz Çıplak Kadınlar, Kıyamette İnsanların Hali vs...

  Kıyamette Herkes Çıplak Mı Olacak?  Kıyamette herkes çıplak mı olacak? Sual: Kıyamet ve Ahiret kitabında deniyor ki: Peygamber efendimiz, (Halk kıyamet günü çıplak haşr olunur) buyurunca, Âişe-i Sıddîka validemiz, (O zaman herkes birbirine bakmaz mı?) diye sordu. Peygamber efendimiz, şu mealdeki âyeti okudu: (O gün herkesin kendine göre derdi vardır.) [Abese 37] Yani kıyametin şiddeti ile insanların birbirlerine bakacak halleri kalmaz. Yukarıda bildirilen hadis-i şerife göre, evliya ve enbiya da çıplak olarak mı haşr edilecektir? CEVAP Aynı kitabın daha önceki sayfalarındaki ifadeler ise şöyledir: Peygamber efendimiz, (Herkes elbisesiz, hepsi çıplak ve sünnetsiz olarak haşr olunur) buyuruyor. Fakat gurbette elbisesiz olarak vefat etti ise, onlara Cennetten elbise getirilip giydirilir. Şehidler ve sünnet-i seniyyeye, yani dinin emir ve yasaklarına uyup ölenler elbisesiz kalmaz. Çünkü hadis-i şerifte, (Ölülerinizin kefenlerini bol yapın. Çünkü benim ümmetim kefenleriyle haşr olunur. Diğer ümmetler ise çıplaktır) buyuruldu. Yukarıdaki ifadelerden, şehidlerin, dinimizin emir ve yasaklarına riayet edenlerin çıplak olmayacakları, elbiseli olacakları anlaşılmaktadır. Dinin emrine uyanlar çıplak olmayacaklarına göre, evliya ve enbiya elbette elbiseli olarak haşr edileceklerdir. Şair diyor ki: Mahşerde insanların çoğu çıplak olacak Dine uygun yaşayan örtülü olur ancak.
  10 Ocak 2013
  #1
 2. Ahiret Günü Herkez Çıplakmı Olacak Elbisesiz Çıplak Kadınlar Cevapları

soru sor

Ahiret Günü Herkez Çıplakmı Olacak Elbisesiz Çıplak Kadınlar