Allahın Varlıgına ufak bir ispat (inanmayan varsa

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, MadgerM üyesi tarafından 7 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır. Allahın Varlıgına ufak bir ispat (inanmayan varsa hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ufak bir Köyde yaşanan bu Gerçek Hikaye Büyük ders oLacak Allaha inanmayanlara..

  O köyün en zengin ve en acımasız kişisi hergün oldugu gibi köylüleri yoldan çıkarmaya çalışıyormuş.. Allahın olmadıgını, herşeyin kendi kendine evrimleşerek meydana geldigini ve herşeyin ufak bir tesadüfle başladıgını, köy halkına aşılıyormuş.. köylüler bu adama korkularından cvp veremedikleri gibi zaman zamanda gercekligine inanır gibi oluyorlarmış..
  Adam iyice azıtarak, bütün köy halkını meydanda toplamış, amacı hepsini birden söylediklerine inandırmak, onları ikna edip, Allahın olmadıını ispatlamakmış..Adam bağırmış bana o inandıgınız Allahı eğer varsa gösterin.. ispatlayın, ama kimseden ses çıkmamış nasıl gösterebilirlermişki.. herkes yavaş yavaş adama inanmaya başlıyormuş.. taa ki o çoban çıkıp gelene kadar.. çoban bu adama dönüp sana Allahın oldugunu ispatlıyacagım demiş.. zalim adam gülmüş ve ispatla hadi demiş, ben biliyorum ki bu dünya kendi kendine oluştu herşeybi tesadüf eseri ve herşeyin yolunda gitmesiyle.. çoban tamam demiş yarın aynı vakitte burda buluşacaz ve bu köy halkıda gelecek ve ben sana Allahın varlıgını ispatlayacagım ve sana herşeyi Allahın yarattıgını gösterecegim.. unutmaki yeri , göğü ve herşeyi yatatan odur.. adam gülmüş ve hadi bakalım deyip evine yönelmiş... ertesi gün aynı zaman gelmiş herkes meydanda ama çoban gelmemiş.. beklemişler güneş batmış çoban halen yok.. adam gülmüş bakın demiş oda ispatlayamadı.. yarın tekrar gelcem ve yine gelmicek demiş ve ertesi günü beklemeye başlamışlar yine.. gene aynı yerde toplanmışlar o günde çoban gememiş, adam iyice kasılmaya başlamış ve eklemiş yarın son kez gelecegim eger gelmezse iddaayı kaybedecek ve herkes bana inanacak demiş.. ertesi gün olmuş ve aynı vakitte beklemeye başlamışlar ama ne coban var nede haberi.. tam ordan ayrılacaklarken çoban uzaktan görünmüş ve herkes aciz gözlerle bakerken, çoban geldim işte demiş.. zalim adam gülerek kortun ve gelemedin 2 gün diye sormuş çobana.. çoban cvp vermiş; bizim orayı sel aldı dere taştı ve buraya gelmek için o dereden geçmem gerekti demiş.. ve zalim adam sormuş nasıl geçtin o dereyi?.. çoban cvp vermiş; bi yaşlı çınar ağacı vardı derenin kenarında onun yanına gittim ve bekledim biraz bekledikten sonra ağac kendi kendine sandal oldu ve o sandala binip derenin karşısana geçtim, diye cvp vermiş.. zalim adam buna kahkaha atarak gülmüş ve hiç koca çınar kendi kendine sandal olurmu demiş ve çoban cvp vermiş; sen bu dünyanın yerin göğün ve herşeyin kendi kendine bir tesadüf sonucu olduguna inanabiliyorsunda neden bi agacın kendi kendine sandal olabilecegine inanmıyorsun diye cvp vermiş.. adamın kafasında bi an şimşekler çakmış ve oracıkta Allaha inanmaya başlamış..
  7 Aralık 2007
  #1
 2. Allahın Varlıgına ufak bir ispat (inanmayan varsa Cevapları

 3. paylaşım için saol emegine saglık
  14 Aralık 2008
  #2
 4. Emeğine sağlık güzel paylaşım::::!
  11 Ocak 2009
  #3
 5. Saçma bence
  10 Mart 2009
  #4
 6. Bunu biliyordum, gerçekten çok anlamlı...
  10 Mart 2009
  #5
 7. Kapak olmuş adam. :D
  11 Mart 2009
  #6
 8. allaha inannımayan aptallara bi ders...
  12 Mart 2009
  #7
 9. :ban:ne alaka kardeim malmısın nesin ALAHIN VARLIĞINI CTRL-W denmi gösterecen töbe töbe
  12 Mart 2009
  #8
 10. ya arkadaşşıım biraz yetersiz olmuşş başşlıığğa göre amka güzel konuydu paylaşşıım için saol
  12 Mart 2009
  #9
 11. saol kardeşim süper olmuş
  14 Mart 2009
  #10
 12. paylasım için teşekürler
  14 Mart 2009
  #11
 13. güzel paylaşım emeğine sağlık...
  15 Mart 2009
  #12
 14. analamlı bir paylasım teşekkür edris
  16 Mart 2009
  #13
 15. şştttt kardeşşş arkadaşın imzası o
  sanırım bu konuyla alakalı değil:)
  sakin ol
  17 Mart 2009
  #14
 16. İnanacak olanlar bile böyle sacma ve gereksiz hikayeler yüzünden inançtan soğuyorlar. gelişemedik binlerce yıldır bu yüzden. herkes uyduruyor kafasına göre senaryo bol.. hele gönüllü oyuncu ondan da bol. yeter artık. biraz mantık kullanabilen zaten anlayacaktır neyin ne oldugunu.
  17 Mart 2009
  #15
 17. ayrıca Allah'a inanmayan insanlar aptal değildir. İnsan başka düşünceleri aşağılıyorsa aptallığa kendisi mahkumdur. Hiç bir zaman da gelişemez o kafayı üzerinde taşıdığı sürece.

  Allahın varlığını gökyüzüne baktığınızda bile anlayabilirsiniz. bu kadar basit. yok diyenler varsa da saygılarım sonsuz.
  17 Mart 2009
  #16
 18. Paylasım için saol
  17 Mart 2009
  #17
 19. teşekkürler...........
  17 Mart 2009
  #18
 20. paylaşım için saol
  18 Mart 2009
  #19
 21. paylaşım için teşekkürler...emeğine sağlık.
  18 Mart 2009
  #20
soru sor

Allahın Varlıgına ufak bir ispat (inanmayan varsa