Alt Gr nedir? ne işe yarar?

İsimli konu WH 'Donanım Bileşenleri' kategorisinde, Nacizane.. üyesi tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. Alt Gr nedir? ne işe yarar? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Alt Gr  Menü Tuşları
  Alt Gr: Klavyedeki bazı tuşların üzerinde üç farklı sembol bulunur. İlk sembolü tuşa doğrudan basarak yazıyoruz, ikinci sembol içinse daha önce gördüğümüz gibi Shift tuşunu kullanıyoruz. Peki ya üçüncü sembol için ne yapacağız? Alt Gr tuşu bu noktada devreye giriyor. Örneğin e-posta adreslerinin tipik sembolü olan @ sembolü için Alt Gr'ye ve @ sembolünün bulunduğu tuşa birlikte basmak gereklidir.

  Menü tuşları: Masaüstündeki "Başlat" menusunu açmanızı sağlayan "Windows" tuşu arlık pek çok klavyede yer almakladır. Klavyenin sol allında, Ctrl ve Ali tuşları arasında yer alır. Görevi, Windows'un bu önemli düğmesine fare kullanmadan erişmektir. Klavyeler üzerinde bulunan diğer menü tuşu ise, farenin sağ tuşuna basınca beliren menüyü kısa yoldan görüntülemeye yarar. Üzerinde menü sembolü olan bu tuş, genellikle klavyenin sağ alt tarafındaki Ctrl ve Alt Gr tuşlarının arasında bulunur.
  19 Temmuz 2010
  #1
 2. Alt Gr nedir? ne işe yarar? Cevapları

 3. Çok sağolun hep nasıl yapılacağını merak ediyordum hadi öptüm muck !
  14 Mayıs 2013
  #2
soru sor

Alt Gr nedir? ne işe yarar?

Alakalı Aramalar:

 1. alt gr tuşu ne işe yarar

  ,
 2. alt gr tuşunun görevi

  ,
 3. altgr ne işe yarar

  ,
 4. klavyedeki Alt Gr tuşu ne işe yarar,
 5. altgr nedir ne işe yarar,
 6. bilgisayarda alt gr nedir,
 7. alt gr tuşu nedir,
 8. alt gr tuşu hangisi,
 9. Alt Gr tuşunun anlamı nedir