Ameliyattan Sonra Hidrosel Oldum, Sertleşme Sorunu Yaşıyorum

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, Alemdar üyesi tarafından 7 Temmuz 2009 tarihinde yazılmıştır. Ameliyattan Sonra Hidrosel Oldum, Sertleşme Sorunu Yaşıyorum hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. Sorunum idrar yollarında yanma ve ağrı. Birkaç yıl önce geneleve gittim. Belirtiler ondan sonra başladı. Geçen yaz varikosel teşhisi konuldu. Ameliyet oldum ama yanma ve ağrılarım geçmedi. Bazen kasıklarımda da ağrı oluyor, sağ böbreğimde ise darlık var. Bu arada ameliyattan sonra hidrosel çıktı. Bunlar sertleşme sorununa neden olur mu?
    Doç.Dr.Teoman KADIOĞLU: Varikosel ameliyatı ağrı gidermek amacı ile yapılmaz. Ayrıca sanırım lenf kanallarınızın bağlanması sonucu bir komplikasyon olarak hidrosel yani yumurtanızın etrafında su birikmesi sorunu da buna eklenmiş. Varikosel ameliyatının mikrocerrahi ile yapılması bu gibi komplikasyonların ortaya çıkmamasını sağlar. Böbreğinizin boşaltım kanallarındaki darlık bakteri üremesine ve idrar yolu enfeksiyonuna yol açarak bahsettiğiniz şikayetlere neden olabilir. Bir üroloji uzmanı ile görüşünüz
    7 Temmuz 2009
    #1
  2. Ameliyattan Sonra Hidrosel Oldum, Sertleşme Sorunu Yaşıyorum Cevapları

soru sor

Ameliyattan Sonra Hidrosel Oldum, Sertleşme Sorunu Yaşıyorum