Anüs Rahatsızlıkları

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, "..melekmi cadımı.." üyesi tarafından 5 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Anüs Rahatsızlıkları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Anüs Rahatsızlıkları
  Anüs Hastalıkları Genel Bilgiler - Anüs Tedavileri - Hemoroit - Basur Tedavisi  Hastalar çok eziyet çekiyor

  Derdini anlatmaya cesaret edebilenler çok değil: Anüs civarındaki hastalıklar, getirdikleri rahatsızlıkların yanında hastanın utanç duymasına, kendini kirli gibi görmesine ve çevrenin alay etmesinden korkmasına sebep oluyor. Hemoroit (basur), anal tromboz ve fissür, hastanın güncel yaşamını oldukça etkiliyor. Aynı dertten muzdarip kimselerle bilgi ve düşüncelerini paylaşmak, hastaya sorunlarının üstesinden daha kolay gelmesini sağlayacaktır.

  Hemoroitten muzdarip olmayan kimseler hemoroit rahatsızlıklarını çoğu zaman ehemmiyetsiz bir sorun olarak görürler. Hâlbuki after (anüs) çıkışındaki damar tamponlarındaki hafif bir büyüme bile o kişiyi rahatsız edebilir. Kaşınma, yanma ve ağrılar ruh halimizi etkiler. Hemoroidi olan insanların çoğu oturmakta da güçlük çekebiliyor ki; – bu, büroda çalışan bir insan için kabul edilemeyecek bir durum. "Kalçamın ancak yarısı üzerine oturabiliyorum" diye anlatıyor derdini bir hasta. Bazıları da oturdukları yerde devamlı sağa sola kaydırıyorlar kalçalarını. Bir araştırma sonuçlarına göre, genelde hemoroitten yakınan insanların özgüveni de azalıyor. Tuvalet sırasında görülen kan ve benzeri semptomlar (belirtiler) da çoğu zaman ürkütüyor insanı: "Belki de bu hemoroit değil, çok daha kötü bir şey, bağırsak kanseri gibi vs." şeklindeki düşünceler ile.
  Rahatsızlık günlük yaşam planını etkiliyor

  Anüs civarında şikâyetler ne kadar çok olursa, bundan güncel yaşam da o kadar çok etkileniyor. Sorunlar elbise seçimiyle başlıyor: Beyaz bir pantolonda kan çabuk göze batar – dolayısıyla açık renkli giysilerden kaçınmaya başlıyor hasta. Tıkanma ve peklikten sakınmak için beslenmesine aşırı şekilde dikkat etmek durumunda kalıyor. Buna dikkat eden, tuvalette eziyet çekmiyor o kadar. Ama ne de olsa yaşamını kısıtlıyor insanın bu önlemler, diyor bir hasta: "En çok da devamlı içecek içme mecburiyeti bana zor geliyor. Bu yüzden uzak yerlere gitmekten kaçınır oldum. Yollarda hep 'büyüğümü' yapmam gerekeceğinden korkuyorum. Evde bunun çaresi var, ama dışarıda! Tuvaletten sonra hep bol suyla yıkıyorum, ama kaşınma yaptığı için yarım saat sonra yine tuvalete gitmem gerekiyor. Her şeye dikkat etmek gerekiyor: Yemek, içecek, tuvalet, temizlik, oturma banyoları, ilaçlar." Böylece anüs hastalıkları kısa sürede güncel yaşamımızın tamamını etkilemeye başlıyor.
  Seyahat etmekten, gezmekten, cinsel ilişkiden çekiniyorlar

  Bu gibi hastalıklardan mağdur olan hastalar, güncel aktivitelerden, havuza, saunaya gitmekten, bisiklete binmekten kaçınıyorlar. Özellikle de yaz aylarında spor yapmak zor geliyor. Sebebi de yüksek ısılarda kan dolaşımının hızlanması ve şikâyetlerin artması. Terlemek de ciltte tahrişatı arttırıyor ve hemoroidal rahatsızlıkları takip eden anal egzamaların şiddetlenmesine neden oluyor. Ağır anüs rahatsızlıkları yolculuklarda zorluk çıkartıyor. Herhangi bir taşıtta seyahat işkenceye dönüşebiliyor. Sorununu yenmiş eski bir hasta anlatıyor: "Arabada bir saatlik yol paniğe kapılmama neden oluyordu, arabadan nasıl ineceğimi bilemiyordum." Böyle bir durumda insanın kalça kısmındaki sorunlu bölgeyi rahat tutmak için evde kalmayı yeğlemesini anlamamak mümkün değil. Bir araştırmanın ortaya çıkardığı sonuçlara göre; anüs hastalıkları cinsel ilişki arzusunu da sabote ediyor. Kadınlar böyle hallerde alıngan oluyor, "aşağı " kısma dokunulmasını istemiyorlar. Erkeklerse bu gibi durumlarda daha çok ağrılardan şikâyetçi oluyor
  .
  Çevrenin anlayışsızlığı yaralayıcı oluyor

  Çevrelerinin anlayışsızlığı hastaları çok etkiliyor. Eşleri ve diğer yakınları hastanın şikâyetlerini çoğu zaman abartılı buluyor. Bu tür davranışlar hastaları yaralıyor. Uzun süredir anal fissür ve anal trombozdan yakınan bir bayan, "hayat arkadaşım bana geçenlerde çok nazlandığımı söyledi", diye şikâyet ediyor. "Ama elimde değil, sabah tuvaletinden sonra akut ağrılardan dolayı hemen hemen üç saat boyunca güncel işlerimle uğraşamıyorum. Eleştirisi beni çok üzdü. Bu fissür sancılarının öyle bir kez doktora gitmekle bitmeyeceğini anlamıyor."


  Feragat, anlayışsızlıklar, eve kapanma, izolasyon – anal rahatsızlığı olan hastalarda sık sık gözlenen bir gelişme, ama böyle olması hastaların kaderi değil. Yakın çevresinde derdini dinleyecek bir kimsesi olmayanlar, genelde internet ortamında destek bulabilirler. Burada hemoroit rahatsızlığı olanların fikir alışverişinde bulundukları, bir nevi kendi kendine yardım grubu vazifesi gören tartışma forumlarına ulaşmak mümkün. Bu gibi tartışma forumlarının avantajı: Anonim olmaları. Amacı zaten belli olan bu forumlara katılanlar kendi deneyimlerini ve tavsiyelerini de forumla paylaşabiliyorlar. Derdini sineye çekmeyip çözüm ve kolaylıklar arayan kimseleri, başka insanların da benzeri sorunları olduğunu görmek insana güç verir – bir doktora başvurma konusunda da. „Bazıları anüs rahatsızlığının nedenleriyle uğraşmaya başlayana kadar çok bekliyor. Kaldı ki; bir takım kısıtlamalara razı olmak, bütün bu eziyetleri kabul etmek hastaların kaderi kesinlikle değil. Doktor yardımıyla bir hemoroit rahatsızlığını her aşamada kontrol altına almak mümkün" diyor
  5 Nisan 2011
  #1
 2. Anüs Rahatsızlıkları Cevapları

soru sor

Anüs Rahatsızlıkları