Arka Sokaklar Bölüm Özetleri

İsimli konu WH 'TV Dizileri' kategorisinde, SoonKraaL üyesi tarafından 27 Nisan 2009 tarihinde yazılmıştır. Arka Sokaklar Bölüm Özetleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Kanal D'nin yeni sezon dizisi: "YILDIRIM EKİP"... Başrollerinde Zafer Ergin, Uğur Pektaş, Özgür Ozan, Şevket Çoruh ve Gamze Özçelik'in oynadıkları, Pınar Aydın, Filiz Taçbaş, Figen Evren, Özlem Çınar, Itır Esen, Canan Türker ve Melda Arat'ın da önemli rollerini paylaştıkları "Yıldırım Ekip"in yapımcılığını Türker İnanoğlu, yönetmenliğini Orhan Oğuz, senaristliğini Ahmet Yurdakul, müziklerini de Ali Otyam üstleniyor


  Kentin asayişini artık Gamze sağlayacak

  Son bir yıldır sık sık polise ifade vermek zorunda kalan Gamze Özçelik, yeni dizisinde asayişten sorumlu bir polis memuresi olarak izleyicinin karşısına çıkacak.

  Eski erkek arkadaşı Gökhan Demirkol ile birlikte olduğu görüntüler internette yayınlanınca zor günler geçiren Gamze Özçelik yeni bir diziyle ekranlara dönüyor. Son bir yıldır yaşadığı olay nedeniyle sık sık emniyet müdürlüğüne, adliyeye ve karakollara gitmek zorunda kalan Özçelik, temmuz başından itibaren 'Yıldırım Ekip' adlı bir dizi filmde polis memuresi Zeynep'i canlandıracak.

  USTALARLA
  Yapımcılığını Erler Film'in üstlendiği, senaryosunu ise Ahmet Yurdakul'un yazdığı diziyi Orhan Oğuz yönetecek. İstanbul'daki suç örgütlerinin, katillerin, hırsızların ve tecavüzcülerin korkulu rüyası olan 'Yıldırım Ekip' adlı polis biriminin maceralarının anlatılacağı dizi filmde; Zafer Ergin, Uğur Pektaş, Özgür Ozan ve Şevket Çoruh oynayacak. Dizinin tanıtıldığı basın toplantısına resmi polis üniformasıyla gelen Özçelik, özel hayatında polislerin kendisine çok iyi davrandığını ve bir polis memuresini canlandırmanın kendisine gurur verdiğini söyledi.

  BARON, BAŞKOMİSER OLDU
  Güzel oyuncu silahıyla poz vermesini isteyen basın mensuplarına ise bu konudaki hassasiyetini şöyle dile getirdi: "Şimdi siz silahı yanlış tuttuyor diyeceksiniz. Aslında sık sık poligonda atış talimi yapıyorum ve silahın nasıl tutulacağını biliyorum. Şu anda insanların bana özenmesini engellemek için bilerek silahı yanlış tutuyorum." 'Kurtlar Vadisi' dizisinde devletin baş düşmanı Baron Mehmet Karahanlı'yı canlandıran Zafer Ergin de 'Yıldırım Ekip'te başkomiser rolünde izleyiciyle buluşacak. Ergin, rolüne ilişkin olarak "Bu dizide, şerefli bir Türk polisini canlandıracağım için mutlu ve gururluyum" diye konuştu.
  1. Bölüm

  Operasyon büyük bir yolcu gemisinin limana yanaşmasıyla başlar. Yolcular arasında görünen Yıldız, havalı ve güzel bir kızdır. Elinde bir çanta bulunmaktadır. Gümrükten geçip taksilere doğru gider ve o sırada yakışıklı polis Murat atılır. Murat, taksi şoförü kılığındadır. Kızı taksiye alıp yola çıkarlar. Cemil ve adamlarıyla buluşmak için Levent’te bir barın önüne yanaşırlar. Yıldız taksiye beklemesini söyler. Yıldız, emanet çantayı Cemil’e teslim eder. Polis ekibi takiptedir. Kız, Murat’a, Akatlar’a gitmesini söyler. Kızı Akatlar'da tutuklarlar. Polis ekibinin oyunuyla operasyon başlar. Cemil ve adamlarını yakalamak için düzenlenen operasyonda Cemil, Polis Aylin’i rehin alır. Taksiye bindirir ama taksi şoförü, emeklilik için son günleri yaklaşan Başkomiser Osman’dır. Bu operasyonu da başarıyla tamamlar. Emniyete Rıza Başkomiser’le görüşmek üzere hoş ve güzel bir kız olan Zeynep gelir. Hemen Murat’ın dikkatini çeker ve aralarında tatlı atışmalar başlar. Trafik şubeden gelen Zeynep de artık bu başarılı polis teşkilatının içindedir.

  Emniyet’te Başkomiser Osman için veda partisi düzenlerler. Duygusal anlar yaşanır. Mesut yine meyhaneye demlenmeye gider. Özel harekat günlerinden kalma anılarıyla ve oradaki arkadaşlarının anılarıyla eski günlerinin hayallerine dalar. Öyle dalmıştır ki, eski karısı Yeşim’in aradığını bile duymaz. Rıza Baba’sına söz vermiştir. AMATEM’de tedavi olacaktır.

  Rıza Baba öğretmen eşi ve kızıyla evinde huzurlu bir akşam yemeği yemektedir.

  Hüsnü maddi imkansızlıkları karşısında üç kuruş memur maaşıyla ailesini geçindirmeye çalışır. Ve karısı Suat yine hem mutlu eden hem de hay Allah dedirten haberi verir. 5. çocuklarına hamiledir.

  Osman emekli olmanın hem hüznü, hem de mutluluğuyla karısına söz verdiği hediyeyi almak üzere kuyumcuya gider. Karısının beğendiği hediyeyi bulmuştur. O sırada bir serseri kuyumcuyu basmaya kalkar, eli bıçaklıdır. Osman müdahale eder. Ortamı sakinleştirmeye çalışırken bir serserinin bıçağıyla sırtından vurulur.
  27 Nisan 2009
  #1
 2. Arka Sokaklar Bölüm Özetleri Cevapları

 3. [​IMG] Ynt: Arka Sokaklar bölümleri
  2.Bölüm

  [​IMG]Osman ölüyor. Rıza Baba ve ekibi katilin peşinde

  Osman, emekliliğinin keyfini süreceği günlerin başındayken, kuyumcu soygununda hayatını kaybeder. Ailesinin ve sevenlerinin acısı büyüktür. Acı haber, uzaktaki-tedavideki Mesut’u, herkesten çok etkiler. Mesut kendisini kaybeder, AMATEM’den kaçar. Tekrar içkiye sığınmaya çalışan adamı ‘o halinde’ bulan Hüsnü, Murat ve Zeynep’tir. Mesut, ekip arkadaşlarının yardımıyla tekrar AMATEM’e döner.
  Ekibin artık tek ve en önemli işi, Osman’ın öldürülmesi olayının peşine düşmektir. Soyguncu ise işlediği cinayetin etkisindedir. Katil, ekibin aramaları sonucu saklandığı yerde bulunur. Ekip, Osman’ın katilinin verdiği bilgilerle tüm İstanbul’u, onun patronuna ve adamlarına dar eder.
  Mesut’u, AMATEM’de hiç beklemediği bir anda Tunç ziyaret eder. Çocuğu annesinden izin alıp oraya getiren tabii ki Rıza Baba’dır. Tunç’un ziyaretinden sonra katıldığı ilk terapi seansı, Mesut’un alkol alışkanlığıyla ve geçmişinin acılarıyla yüzleştiği andır. Ve artık karar vermiştir Mesut, bu illeti beyninden ve vücudundan atacaktır.
  Murat ve Zeynep’in yakınlaşma süreci ise başlarda gerilimle geçer. Zeynep, Murat ve gündelik sevgilisi Meral’in romantik akşam yemeğini bile zehir eder. Trafik şubedeki forsunu kullanan Zeynep, Meral’in arabasını çektirir, Murat’ın polise yalvarması tabii ki fayda etmez.
  İstanbul’un ekonomik zorluğunu her gün üzerinde daha fazla hisseden Hüsnü, ‘dahiyane’ bir planla kendisini Doğu’ya sürdürmek üzere çalışmalara başlar. Emniyetin gediklilerinden telekız Jale ile işbirliği yapan Hüsnü, planın suya yatması sonucu köklü bir fuhuş şebekesini çökerterek ‘kahraman’ olur. Takdir belgesini, şık bir törenle Emniyet Müdürünün elinden alan Hüsnü; tüm ekibi, ailesini ve meslektaşlarını ‘bir kahraman’ olarak selamlar.  __________________
  [​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  27 Nisan 2009
  #2
 4. 3.Bölüm

  [​IMG]Rıza Baba’nın eşi tehlikede

  Çekişme ve inatlaşmayla devam eden Murat - Zeynep yakınlığındaki tansiyon giderek artmaktadır. İki genç yavaş yavaş birbirlerinin çekim alanına girmeye başlar. Murat ve Zeynep’in yakınlaşması, iş nedeniyle birlikte çokça zaman geçirmeye başlaması, Pınar’ı içten içe sinir etmektedir.
  Mesut, AMATEM’den ayrılmaya karar verir, artık alkolle mücadelesine tek başına devam edecektir.
  Doğu Anadolu’nun bitmeyen belası ‘kan davası’ İstanbul’da yeniden can almaya başlar. İstanbul’un varoş mahallelerinden birinde, Yaşar isimli gencin, kanlılarına kurşun yağdırdığını görürüz. Rıza baba önderliğindeki ekibimiz olaya el koyar ve Yaşar’ı üçüncü cinayetin işlemeden ele geçirir. Ancak kendisine de ‘babalığını’ gösteren Rıza’dan son bir isteği vardır Yaşar’ın; cezaevine girmeden yaşlı annesini son kez görmek ister genç adam.
  Diğer taraftan Murat, İçişleri Bakanlığı’nın açtığı ‘yurtdışı görevler’ sınavının heyecanını yaşamaktadır. Adamın ‘uzaklara’ gitmeye bu kadar istekli olması Zeynep’te hafif bir burukluk yaratır. Genç kız, bu burukluğun tarifini kendine bile yapamaz ama duygularının akmaya başladığı yön Murat’tır.
  Mesut, deli gibi özlediği oğlu Tunç’la buluşmak ister AMATEM’den çıktığı günün akşamı. Ancak yine eski karısı Yeşim engeline takılır. Yeşim, Mesut’un samimi iyileşme çabalarını yok sayar, oğlunu aklına estiği zaman görmek istemesini ise hayatlarına saygısızlık olarak görür.
  Murat’ı özellikle Zeynep’ten kıskanan Pınar’ın, genç adamı etkileme çabaları sürmektedir. Barda, Pınar’ın hazırladığı bir sürprizle karşılaşır.
  Rıza’nın karısı Ayla’nın çalıştığı okulda çıkan bir kavga sonrası işler ciddileşir. Ertesi gün, Cihan isimli genç, babasının tabancasını alarak okulu basar, hedefe Ayla’nın sınıfıdır. Kısa sürede ortalık birbirine girer, Anons Rıza baba ve ekibinin telsizine düşer. Ekip, Ayla’yı ve içerdeki diğer çocukları kurtarmak için harekete geçer.
  27 Nisan 2009
  #3
 5. 4.Bölüm

  [​IMG]Polis ekibi, seri katil peşinde!

  Polis sahilde kimliği belirsiz bir kadın cesedi bulur. Bir süredir devam etmekte olan telekız cinayetlerinden biri olduğundan şüphelenilir.

  Murat, sınavına girmek üzereyken Zeynep’le karşılaşır ve şaşırır. Zeynep de aynı sınava girecektir. Adli Tıp’taki ilk araştırmada, bulunan cesedin bir telekıza ait olduğu öğrenilir. Ayrıca katilin yüksek ihtimalle erkek olduğu saptanır. Rıza, katili yakalamak konusunda oldukça kararlıdır. Ekibi bu işe seferber edecektir. Pınar’ın müzik grubundaki bir genç, yaşadığı sorunların çözümünü uyuşturucuda aramaya çalıştığı bir anda ufak bir krize tutulur. Pınar ve arkadaşları onu korkuyla hemen acil servise *****ürürler. Burası, Murat’ın kardeşi Yavuz’un çalıştığı hastanedir. Paniğe kapılmış ve ne yapacağını bilemeyen Pınar’ı sakinleştirmesi için Yavuz, Murat’a haber verir.
  Murat, Pınar’la ilgili durumu Rıza Baba’ya belli etmeden merkezden çıkar. Bu arada ekip seri katil ile ilgili bilgi alabilmek için tüm muhbirlerini devreye sokar.
  Diğer taraftan Hüsnü, oğulları Metin ve Tekin’in yaramazlıklarından bıkmış usanmıştır. Hüsnü çareyi çocukları çıraklığa yazdırmakta bulur. Yaz tatili bitene kadar kaportacı Salim Usta’nın yanında çalışacaklardır. Sakin bir şekilde trafikte ilerleyen Mesut, polis çevirmesinde itirazları ve şımarıklığıyla trafik memurlarına kan kusturan bir gençle karşılaşır. Bir milletvekilinin oğlu olduğunu söyleyen genç, fütursuzca oradaki herkese ‘haritadan yer beğendirteceğini’ söyleyince Mesut sinirlenir.
  Bu arada, Pınar’ı hastane faslından sonra sahilde bir yerde yatıştırmaya çalışan Murat’ı uzaktan gören Rıza bir hayli şaşkındır. Murat merkezden ‘özel bir işim var’ diyerek çıkmıştır. Düşünmek istemese de Rıza’nın aklına bir tane ihtimal gelir: Murat ve Pınar’ın arasında ‘özel’ denilebilecek ne olabilir?

  Seri katil faaliyete devam etmektedir. Hatta bu kez hedefte Rıza babanın muhbirlerinden birisi vardır. Bu son cinayet üzerine, ekip ‘sahaya’ iner. Zeynep ve Hüsnü kılık değiştirip telekızların-travestilerin takıldığı mekanlara girmeye başlar. Aramalar- çalışmalar sonuç verir ve katil tespit edilir, ancak yakalanması sırasında Zeynep’i rehin alır. Murat, Zeynep’i kurtarmak için kendini de tehlikeye atar ve katili saf dışı bırakır.
  27 Nisan 2009
  #4
 6. 5. bölüm [​IMG] [​IMG]
  Ekip, uyuşturucu kaçakçılarının peşinde!
  Uyuşturucu kaçakçıları, yurt dışı ile bağlantılı olarak bir toplantı yapacaktır. Bu toplantı ünlü ve güzel şarkıcı Feyza’nın evinde gerçekleşecektir. Uyuşturucu kaçakçısı Sado, Feyza’nın sevgilisidir.

  Hapisten yeni çıkan Sado, doğruca Feyza’nın evine gelecek ve işlerine bıraktığı yerden devam edecektir. Ancak Rıza Baba’nın ekibini hiç hesaba katmamıştır.

  Ekip, Feyza’yı yakalar. Ünlü şarkıcı Feyza polisle işbirliği yapacaktır. Murat, Feyza’nın koruması ve şoförü rolüne bürünür ve görevi gereği kadının evinde kalır. Zeynep ise dışarıdadır. Bu durum, Zeynep’i kıskandırır. Kaçakçılar, Murat ve Zeynep’i yakalarlar. Polis oldukları da ortaya çıkar ve Zeynep ile Murat’ı rehin alırlar.

  Pınar albüm çıkartma gayretindedir. Arkadaşları ile para kazanmak ve demo kaydı yapabilmek için parklarda şarkı söylemeye başlarlar. Tam o sırada Rıza Baba oradan geçer ve Pınar ı sokakta şarkı söylerken görür. Pınar gerilir.

  Geçim sıkıntısı çeken Hüsnü ek işe başlar. Ama bu işin sonunda gene sokak kadınları ile başı belaya girer.

  Milletvekilinin oğlunu döven Mesut’un görev yerinin değişip değişmeyeceği hala belirsizdir. Bu arada Mesut ile Buket arasında bir yakınlaşma başlar. Mesut, Buket’le beraber iken Yeşim, Mesut’a telefon eder ve Tunç’un çok hasta olduğunu söyleyip hemen gelmesini ister. Üvey baba Nihat, çocuğu dövmüştür. Mesut çılgına döner, doğru Nihat’ın peşine düşer.
  ...........[​IMG]
  27 Nisan 2009
  #5
 7. 6.Bölüm

  Ekip, fidyecilerin peşinde

  Nihat’ın, Yeşim ve Tunç’u hırpalamasından sonra, Mesut’un sinirleri iyice bozulmuştur. Herkes Mesut’un bir delilik yapmasından korkmaktadır. Rıza Baba, Mesut’u bu konuda uyarır ve Mesut’tan bir şey yapmayacağına dair söz alır.
  Pınar reklam yıldızı olur. Fakat Rıza babanın hiçbir şeyden haberi yoktur. Rıza Baba, kızının bill-boardlarda hiç de hoşuna gitmeyen bir şekilde fotoğraflarını görünce kıyamet kopar.
  Suat ve Hüsnü geçim derdindedir. Faturalar birikmiştir ve ödenmesi gerekmektedir.
  Ekip, bu sefer de bir ‘fidye’ olayının peşine düşer. İş adamı Ercan kaçırılmıştır, ailesi perişan haldedir. Kaçıranlar Ercan’ın hayatı karşılığında yüklü miktarda para istemektedir.
  Mesut ve Tunç, Buket’e akşam yemeğine giderler.Tam bu sırada kapı çalar, gelen Yeşim’dir. Yeşim berbat haldedir, Nihat kadını fena tartaklamıştır. Mesut sinirlerine hakim olamaz! Bu sefer Nihat elinden kurtulamayacaktır.
  Rıza Baba’nın cezaevine gönderdiği Kerim Bafralı tahliye olmuştur. Yıllardır cezaevinde bugünü bekleyen Kerim Bafralı, Rıza‘yı alt etmek için hazırlık içindedir. Rıza Baba, Kerim‘in çıkacağından haberdar olur. Kerim’in ne kadar tehlikeli bir adam olduğunu herkes bilmektedir.
  Murat ve Zeynep cephesinde işler yavaş yavaş yoluna girer. Murat Zeynep’in gönlünü alır.
  Hüsnü zar zor denkleştirdiği para ile bankaya fatura yatırmaya gider. Tam o sırada, banka soyguncular tarafından ele geçirilir.Hüsnü ise çalınan paralarla beraber rehine olarak soyguncuların elindedir!
  27 Nisan 2009
  #6
 8. 7.bolum yeniiiii
  Rıza Baba ve ailesi tehlikede


  Gazeteci Semih’e arabasında düzenlenen suikast ile basın dünyası sarsılır! Semih’in şoförü kurşun yağmuruna tutulmuş ve ölmüş, Semih ise şans eseri kurtulmuştur!
  Olay, gazeteci Semih’e karşı düzenlenen bir saldırı gibi görünse de işin aslının öyle olmadığı ortaya çıkar! Şoför, Semih’in karısı Süreyya’nın uzun zamandır aşığıdır!
  Şoförü, Süreyya’yı terk edince, Süreyya şoförü öldürtmüştür! Semih ise karısına hala aşık olduğu için her şeyi bildiği halde suçu üstlenmiştir!
  Hüsnü’nün evinde kutlama vardır! Bütün ekip ve ailelerinin katılımıyla Hüsnü’nün kahramanlığı şerefine yemek düzenlenir.
  Nihat ise Yeşim’in peşini bırakmamakta kararlıdır. Nihat, Yeşim’i tehdit eder. Yeşim, oğlu Tunç ve Mesut’un başının derde girmemsi için Nihat’a geri dönmek zorunda kalır.
  Pınar grubu ile beraber özel bir radyoya konuk olup şarkılarını söyler. Anne ve babası da kızları ile gurur duyar.
  Banka müdürünün Hüsnü’ye kahramanlık hediyesi olarak verdiği paranın bir kısmı ile Suat alışverişe çıkmış, evdekilere bir sürü hediyeler almıştır.
  Rıza karısı ile yemeğe gider. Rıza, restoranda Kerim Bafralı ile karşılaşır.
  Mesut ve Buket yakınlaşmaya devam etmektedir ve Mesut çok mutludur.
  Kerim Bafralı, Rıza Baba’nın ailesini izlemekte, an be an fotoğraflarını çekmektedir. Bu fotoğrafları Rıza Baba’ya göndermesi bardağı taşıran son damla olur. Rıza Baba tek başına Kerim’in mekanını basar.
  Hakkı, karısı Sevim’i kızı Sibel in yanında öldürür. Nedeni ihanettir. Zeynep, Sibel’in bakımını olay çözülünceye kadar üstlenir. Sibel’in babası Zeynep’i de vurur. Bütün ekip şoke olur. Murat, Zeynep’i hastaneye yetiştirmeye çalışır! Kerim Bafralı’nın pes etmeye niyeti yoktur.Rıza’nın tehditlerine aldırmaz ve Rıza babanın aracına bomba yerleştirilir!
  27 Nisan 2009
  #7
 9. [​IMG]

  8.BÖLÜM:

  Ekip uyuşturucu tacirlerinin peşinde:


  Rıza Baba’nın can düşmanı pes etmemiş, bu seferde arabasına bomba yerleştirmiştir! Rıza Baba ailesi ile beraber arabaya tam binecekken bir felaketten son anda kurtulur.
  Nihat'ın Yeşim’e baskısı devam etmektedir! Yeşim'in artık dayanacak gücü kalmamıştır. İzmir'e gitmeye karar verir. Son kez Tunç ile görüşmek için gittiğinde, dönüşte Nihat'a yakalanır. Nihat, Yeşim’e yapmadığını bırakmaz. Sonunda Yeşim, Nihat'ı öldürür.
  Hüsnü'nün kızı Zeliha okuldan bir arkadaşı ile evde ders çalışacaktır.Hüsnü'den izin alınır.Hüsnü Zeliha'nın arkadaşı ile tanışınca şoke olur. Karşısında tıfıl bir çocuk beklerken, kendinden uzun, erken gelişmiş bir çocuk görür. Hüsnü delirir!
  Pınar'ın peşinde devamlı korumalar vardır. Evde, okulda her yerde korumalar olunca Pınar bunalır.Pınar'ı bir yapımcı arar, sesini çok beğendiğini söyleyip onunla görüşme talebinde bulunur. Buket'in doğum günüdür. Mesut işinden dolayı Buket'in doğum gününe yetişemez. Buket bozulur. Mesut geldiğinde iş işten geçmiş, herkes evlerine dağılmıştır.
  Ayla'nın Ayşe adında bir öğrencisi aşırı doz eroinden okulun tuvaletinde ölü bulunur.
  Okulun önünde uyuşturucu ticareti yapılmaktadır.Ekip eroin satıcılarını organize bir plan ile yakalar.
  Pınar korumaları atlatıp, okulun arka kapısından çıktıktan sonra, yapımcı Sadettin ile buluşur!
  27 Nisan 2009
  #8
 10. [​IMG]

  9.BÖLÜM:

  Ekip mafyanın peşinde:

  Beşir sokakta bir kıza sarkıntılık etmeye ve zor kullanmaya çalışan adamı döver. Bu arada kız da korkudan kaçıp gitmiştir. Beşir adamı polise getirir. Adam suçunu inkar edip, Beşir’den şikayetçi olduğunu söyler. Suat bir kapkaççının kurbanı olur. Hüsnü kapkaççının peşine düşer.
  Murat ise devre arkadaşı Seda ile karşılaşır. Murat ve Seda’nın yakınlığı Zeynep’i huzursuz eder. Zeynep bunun altında kalmaması gerektiğini düşünür ve Murat’a bir ders vermek ister.
  Kuzey Yatırım Şirketinin sahibi Ekrem Kuzey, polis tarafından köşeye sıkıştırılmıştır. Aslında Ekrem Kuzey mafyanın ta kendisidir. Şirketin muhasebecisi Özgür Teoman konuşmayı kabul etmiştir. Rıza Baba’nın elindeki en büyük delil ve tanık Özgür Teoman’dır!
  Rıza baba ve ekibi, Özgür Teoman’ı “tanık koruma programına” alır. İlk fırsatta Özgür’ün konuşmaması için öldürüleceğini biliyorlardır. Özgür her şeyi deşifre edip, hayatında temiz bir sayfa açmaya karar vermiştir. Bunun en büyük nedeni, çok sevdiği nişanlısı Elif ve doğmamış çocuğudur. Özgür onlara temiz bir gelecek vermek istemektedir. Ekrem’in adamları Özgür’ü öldürmek için birkaç hamle yaparlar ,fakat başarılı olamazlar. Sonunda Ekrem Kuzey ve adamları Özgür’ün nişanlısı Elif’e ulaşıp, onu devreye sokmaya karar verirler.
  Mesut’un oğlu Tunç büyük bir sorun haline gelmeye başlar. Durmadan başını derde sokar!
  Hüsnü’nün oğulları Metin ve Tekin yine yaramazlık peşindedirler. Kendilerine bir oyun alanı bulmuşlardır fakat burası çocuklar için tekin bir yer değildir.
  Mesut’un arabası, araba hırsızları tarafından çalınır.
  Suat hastaneden çıkar. Evdekiler de ona hiç iş yaptırmamaya çalışırlar! Hüsnü mutfaktan çıkmaz. Karısına kendince muhteşem bir yemek hazırlamıştır ama bu yemeğin sonu hiç de umduğu gibi olmaz! __________________
  27 Nisan 2009
  #9
 11. [​IMG]

  11.BÖLÜM:

  Ekip, insan kaçakçılarının peşinde:

  Hüsnü’nün oğulları Metin ve Tekin’ kendilerine yeni bir oyun alanı bulurlar. Ancak burası onlar için hiç tekin bir yer değildir. Zira burası soyguncuların depo olarak kullandıkları metruk bir yerdir!
  Mesut’un arabası, araba hırsızları tarafından çalınır.
  Taksi şoförleri gasp edilip, öldürmektedir. Ekip gaspçıların peşine düşer.
  Murat’ın devre arkadaşı Seda’nın bir kocası Tolga, İstanbul gelir.
  Ekip bu sefer ‘İnsan kaçakçılığı’ yapan bir örgütün peşindedir.
  Kuzey Iraklı göçmenler yurt dışına illegal yollarla çıkarılmak için; TIR şoförü Haşim Doğan tarafından Nusaybin’den İstanbul’a getirilir. Haşim’in getirtiği göçmenler Ramiz adında bir adama teslim edilir. Göçmenler hiç de tekin olmayan bir şekilde Yunan adalarına sevk edilecektir. Mesut, Ramiz ile iletişime girip, kaçak göçmen rolünde bu insanların arasına karışır.
  27 Nisan 2009
  #10
 12. 13. Bölüm

  [​IMG]


  Ekip’i yeni görevler bekliyor


  Metin ve Tekin, bir kızın peşin peşine düşerler. Kızı takip edip evini bulurlar. Amaçları kızın dikkatini çekmektir ama yine başlarını derde sokarlar.
  Tunç, Mesut’un evde olmadığı bir gece evden kaçar. Tunç’un tinerci çocuklarla başı belaya girer.
  Türkiye’deki en büyük sorunlardan biri, hala töre cinayetleri!
  Ailesinin namusunu temizlemek için henüz 16 yaşında olan Ufuk’a emir verilir. Ufuk, ablası Gülcihan’ı ne kadar çok sevse de öldürmek zorundadır.
  Ekip, evden kaçan Burcu’nun peşinde
  Baba Galip ne yapıp edip kızı Burcu’yu bulmaya kararlıdır. Galip kızını bulur, fakat iş işten çoktan geçmiştir. Burcu ve sevdiği adam Güven; Murat ve Zeynep’in şahitliğinde evlenmişlerdir.
  27 Nisan 2009
  #11
 13. 14.Bölüm
  Ekip görev başında


  Murat ve Zeynep’in aşkı doludizgin ilerlemektedir. Metin, Tekin ve Zeliha para kazanmak için korsan CD satarlar. Bu sırada da zabıtaya yakalanırlar.
  Hüsnü ve Suat’ın evlilik yıldönümleridir. Hüsnü karısına sürpriz yapmak ister. Ama her zamanki gibi Hüsnü’nün yine para sıkıntısı vardır. İtirafçı yasasından yaralanarak, dahil olduğu örgütten ayrılan Dicle’nin başı beladadır. Örgüt, polise her şeyi itiraf ettiği için Dicle’yi ortadan kaldıracaktır. Dicle polisten yardım ister. Ekip, Dicle’nin evine gelir. Mesut Dicle’yi tanır. Dicle’nin peşine düşen örgüt elemanları, Nizip yolunda Mesut ve Beşir’in arkadaşlarını da öldüren teröristlerdir. Aylin erkek arkadaşı Servet’i düzenlediği bir yemekte ekip arkadaşları ile tanıştırır.


  27 Nisan 2009
  #12
 14. 15.Bölüm
  Rıza Baba ve ekibi, bir tecavüzcünün peşinde


  Metin, Tekin ve Zeliha para kazanmak için korsan CD satarlar. Bu sırada da zabıtaya yakalanırlar.
  Hüsnü ve Suat’ın evlilik yıldönümleridir. Hüsnü karısına sürpriz yapmak ister. Ancak asıl sürprizi Rıza Baba ve ekibi yapar.
  İtirafçı yasasından yaralanarak, dahil olduğu örgütten ayrılan Dicle’nin başı beladadır. Örgüt, polise her şeyi itiraf ettiği için Dicle’yi ortadan kaldıracaktır.
  Dicle polisten yardım ister. Ekip, Dicle’nin evine gelir. Mesut Dicle’yi tanır.
  Dicle’nin peşine düşen örgüt elemanları, Nizip yolunda Mesut ve Beşir’in arkadaşlarını da öldüren teröristlerdir.
  Lale, tecavüze uğrayıp da, sanki kendi ayıbıymış gibi utancından şikayetçi bile olamayan yüzlerce kadından birisidir. Birol hırsızlık için Lale’nin evine girer, Lale’ye tecavüz eder. Olay, Rıza Baba ve ekibi sayesinde aydınlanır. Ancak Lale, durumu, kocasına ve oğluna anlatıp anlatmamakta ve şikayette bulunup bulunmamakta kararsızdır. Acaba çoğu kadın gibi o da mı sessiz kalıp bu tecavüzü kabullenecektir?
  27 Nisan 2009
  #13
 15. 16 Bölümün Özeti Mesut ve arkadaşları Buket’i vuranların peşinde


  Murat ile Zeynep arasındaki ilişkide ilginç gelişmeler yaşanır. Mesut’u hedef alan kurşunla vurulan Buket’in durumu ve Buket’in babası Selim’in Mesut’a nasıl bir tepki vereceği belirsizdir.

  Başta Mesut olmak üzere bütün ekip, Buket’ i vuranların peşine düşer Mesut delirmiş gibi her yerde saldırganları arar.

  Pınar yine Rıza Baba’yı çileden çıkartacak bir şeyler bulur. Metin ve Tekin ise yaramazlıklarının en üst seviyesindedirler. Hüsnü çıldırmak üzeredir.

  Ayla’nın öğrencisi Fidan, babası yaşında bir adamla zorla evlendirilmek istenmektedir. Fidan bu yüzden okulu bırakmak zorunda kalır. Ayla ise sınıftaki en başarılı öğrencisini kaybetmemek için olaya müdahale eder.
  27 Nisan 2009
  #14
 16. 17 Bölümün Özeti [​IMG]Ekip, organ mafyasının peşinde

  Murat ve Zeynep, evlilik kararlarını ailelerine ve Rıza Baba’ya açıklarlar. Nişanlarını ise, sevdiklerinin de yanlarında oldukları küçük ve sade bir törenle hemen yapmak istemektedirler. Zeynep’in annesi Emel Hanım biraz tereddütlüdür. Ancak Zeynep ve Murat kesin kararlarını vermişlerdir. Fakat onları bekleyen sürprizler vardır.
  Bu arada ekip, bu kez de sefer organ mafyasının peşine düşmüştür. Bir gurup çete, çocukları kaçırıp, böbreklerini ve karaciğerlerini çalmaktadır. Ekip sokaklardan çocuk cesetleri toplamaktadır. Organ mafyasının yaptığı, insanlık dışıdır. Ekip bu işin de üstesinden gelir ve adalet yerini bulur.
  Pınar ise karakolluk olup, Rıza Baba’yı çileden çıkarır.
  Suat maddi sıkıntıdan dolayı, kendine yeni bir iş bulur. Hüsnü’nün bu durum karşısında ne yapacağı ise merak konusudur
  __________________
  27 Nisan 2009
  #15
 17. 18 Bölümün Özeti
  Ekip, bir seri katilin peşinde

  Murat ameliyata alınır. Herkes tedirgin bir bekleyiş içindedir. Zeynep üzüntüden kahrolmuştur. Çiftin en mutlu gününde Murat’ın başına gelen bu olay aileleri de çok üzer. Murat’ı bıçaklayan çocuğun peşine düşerler. Ekip, bir seri katilin peşindedir. Aradıkları adam ise paranoyak ve tehlikelidir. Karısının kendisini aldattığını zanneden seri katil, şüphelendiği kişileri öldürür. İstanbul’un bitmek bilmeyen soyguncuları da yine iş başındadır. Ekip, bir kuyumcu soygununu da aydınlatır. Sokakta dayak yiyen Metin ile Tekin, Hüsnü’nün canını yine sıkarlar.
  27 Nisan 2009
  #16
 18. 19.BÖLÜM:

  Türk Kahraman Hüsnü !

  Murat’ın doğum günüdür. Zeynep onun içini sürpriz bir doğum günü partisi hazırlar ama Murat bundan hiç hoşlanmaz. Zeynep bu sürprizle, bilmeden Murat’ın geçmişine ait yarasını yeniden kanatmıştır.
  Ekip , Refik ve ailesini rehin alan ve Refik’in kasasını soyan hırsızların peşine düşer.
  Buket ve Mesut’un ilişkisi, Buket’in babası Selim tarafından sürekli takip altındadır. Selim bu birlikteliği hiç tasvip etmez.
  Pınar evden ayrılmak istemektedir.
  Amerika Bakan Yardımcısı Patrick Nelson İstanbul’dadır. Nelson militanlar tarafından kaçırılır. Hüsnü, Patrick Nelson’u tek başına kurtarır. Yabancı basın Hüsnü’den “Türk kahraman” olarak bahseder. Hüsnü bu kez dünya çapında bir kahraman olmuştur.
  27 Nisan 2009
  #17
 19. 20. Bölüm  Ekip’i yeni görevler bekliyor

  Amerika Bakan Yardımcısını kurtardığı için para ödülü alan Hüsnü ve ailesi sevinç içindedir. Murat takip edilmekte, sessiz telefonlar almaktadır. Herkes merak içindedir. En çok da Zeynep.
  Pınar yeni evinde sefil bir hayat sürmektedir ve evden ayrıldığına bin pişmandır. Ama büyük laf ettiği için eve geri dönememektedir. Rıza kızından ayrı mutsuz ve huzursuzdur.
  Murat liseden arkadaşı Selen’le karşılaşır. Selen’in bir inşaat firması ile başı derttedir. Ekip bu firmanın sürdürdüğü illegal işlerin peşine düşer. Ortada iki ceset vardır.
  Yeşim’in yattığı Kayseri cezaevinden kötü bir haber gelir. Mesut, Kayseri ‘ye gitmek zorunda kalır.
  27 Nisan 2009
  #18
 20. 21. Bölüm

  Bu hafta Arka Sokaklar' da yeni yılı ve kurban bayramını hep birlikte kutlayacağız…

  Kahraman Polis Hüsnü sayesinde ekip, Beş yıldızlı bir otelde rüyalar gibi bir yılbaşı eğlencesine katılacaklar… Bakalım nasıl geçecek?

  Zeynep, Murat’la birlikte geçirecekleri ilk yılbaşı olduğu için çok heyecanlı ve mutlu…

  Diğer yandan Murat, yıllar sonra babasının ortaya çıkmasından dolayı oldukça buruk! Şimdiye kadar neredeydi?

  Suat ilk kez bu kadar lüks bir otelde yeni yıla girecek; çok mutlu! Metin ve Tekin gece boyunca dansözlerin peşinde… Hüsnü ‘yü yine delirtirler…

  Ayla ve Rıza gittikleri otelde , Pınar’ı sahnede görünce şaşırırlar. Oysa Pınar arkadaşlarının evinde olmalıydı, Pınar böyle söylemişti. Rıza baba, Pınar’ın bu yalanı ile zıvanadan çıkar.

  Mesut ve Tunç buruk bir yılbaşı geçirir. Yeşim öldü, acıları hala çok taze…

  Rıza baba ve ekibi,yılbaşı gecesi çok pahalı bir mücevherin çalınması ile iş başına geçerler.

  Yılbaşı tüm güzelliği ile devam ederken, sokaklarda ki suç sayısı da artar. Sarhoş olup kavga çıkaranlar, hırsızlar, kapkaççılar…

  Rıza baba ve ekibi hepsinin üstesinden gelir.
  27 Nisan 2009
  #19
 21. 22. Bölüm
  Rıfat oğlu Murat ile görüşmek ister, fakat Murat buna pek yanaşmaz. Zeynep , Rıfat ve Murat' ın görüşmesini sağlamak içinde elinden geleni yapar. Rıfat’ ın kaldığı otele gider, fakat bu, Murat’ ın hiç hoşuna gitmez.
  Yeşim’ in halası Leman, tek varisi olan ve tek yakını olan Tunç’un aklını, hediyelerle ve sunduğu sonsuz imkanlarla, çelmeye çalışır.Bu Mesut’un hiç hoşuna gitmez, onun da hayatta sadece oğlu vardır,onu kaybetmeye hiç yanaşmaz ve Leman’ a karşı elinden gelen her şeyi yapar. Leman ise, Tunç’un velayetini almaya kararlıdır.Bu nedenle Leman ve Mesut ‘un yıldızları hiç barışmaz.
  Ekip bu sefer, büyük bir ilaç firmasında dönen yolsuzlukları aydınlatmak üzere harekete geçer. Hilmi, Rıza’nın yakın bir arkadaşıdır. Şahin ilaç firmasında dönen yolsuzlukların farkındadır ve bunları ortaya çıkarmaya kararlıdır. Fakat Hilmi’yi tehlike olarak gören ilaç firmasının sahibi Özcan Şahin ve adamları Hilmi’yi ortadan kaldırmakta gecikmez. Arkadaşı Hilmi’nin cesedi ile karşılaşan Rıza baba ise, bu olayı çözeceğine ve bu adamları yakalayacağına yemin eder. İlaç firmasının sahibi Özcan şahin için, Hilmi’den sonra, yollarında ki engel Rıza baba’dır. Özcan adamlarına, Rıza baba’yı ortadan kaldırma emri verir. Hüsnü ise ilaç firmasına işçi olarak sızar. Sonrasında ise ekip büyük bir ustalıkla illegal yürüyen bu şirketi deşifre edip, Özcan Şahin ve adamlarını tutuklar.
  Pınar babasına telefon eder, annesi Ayla hastaneye kaldırılmıştır.


  Yeni Bölüm = 16/01/2007 Salı
  Saat = 20:00 ' de
  27 Nisan 2009
  #20
soru sor

Arka Sokaklar Bölüm Özetleri