Aslanmı Güçlü kaplanmı

İsimli konu WH 'Gereksiz Mesajlar' kategorisinde, furkanozan01 üyesi tarafından 9 Haziran 2011 tarihinde yazılmıştır. Aslanmı Güçlü kaplanmı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Sa. arkadaşlar.Uzun zamandır aslanmı güçlü kaplanmı diye bir soru meydana geldi.
  Şimdi size bunu elimden geldiğin kara anlatıcam.

  Karşımızda 2 kusursuz avcı var hangisinin güçlü olduğunu anlamak zor.Erkek aslanın yaklakış 350kg.Kaplanın ise 300kg.Yani aslan 1-kaplan0.Ancak kaplanın pençe darbesi nadiren gözükür ve top oynarken bile 350kg olduğu gözlenmiştir(oyun oynarken bile).Aslanınkini pek bilmiyorum ama yinede kaplandan iyi pençe atamaz çünkü kaplanın arka bacakları nedeniyle iyi zıplar ve bu sırada daha fazla pençe atar.Ancak aslanında omuzları geniş ve güçlü olduğu için az ama güçlü pençeler savurur.Ancak en fazla 15-20kg fazla basınç uygular diye düşünmekle beraber aslanın1kere vurana kadar kaplanın 2-3 kere vuracağı için Aslan1- kaplan1.Bunun yanında avlanmalarındanda bahsedelim.Dişi aslan olmadan erkek aslanın avlanması çok güçtür.Kaplan ise buna ihtiyaç duymaz.Yani kaplanın yaşama oranı aslanınkinden daha yüksektir.Bu nedenle aslan 1-kaplan 2.Ayrıca aslanlar bir bufalo avlamak için en az 3-4 hata 5 kişi birden daldıkları oluyo ve bunların genelde 2si erkek oluyo.Aslanlar sürü halinde avlanır ve bu onların güçlü olmasını sağlar ama bir aslan tek başına iken hiçbişe yapamaz.Erkek kaplan ise bufaloyu kolayca indirebilir.Bu nedenle aslan 1-kaplan 3.Ancak aslan sürü halinde avlandığı için daha güçlü sayılır ve bu nedenle aslan 2-kaplan 3.Ayrıca başka baktığım bir video vardı kaplan bir tepeden 2 erkek aslanın üstüne uçuyo aslanlar telef oluyor.Başka birinde ise büyük 3 tane erkek erkek aslan daha güçük bir bengal kaplanını kovalıyo.Bengal kaplanı can havliyle ağaca tırmanıyo.Aslanlarda peşindenş.Bengal kaplanı zorunda olmadan savaşmazdı ama bu durumda savaşmazsa öleceği için saldırdı ama öyle direk değil bekledi.3 aslanda ağacın yarısına çıkınca üstlerine doğru atladı.Aslanlardan biri kör oldu.Diyer 2si ise yere yapıştı.Ama zarar gelmedi.Kaplna hemen ayağa kalkıp kayboldu bu sırada aslanlar daha yerinden kalkamamıştı ve şimdi süpriz zamanı.Aslanlar sırayla 12-10-9 yaşlarındaydı kaplan ise 5 yaşında ve deneyimsizdi bununla beraber aslanlar ustalaşmıştı.Şimdi neden oyumun kaplana olduğunu anlamışsınızdır.Kaplan daha zeki.


  Arkadaşlar bildiğim ve hatırladığım tüm şeyleri yazdım.Sizinde eklemek istediğiniz bişe varsa ekleyebilirsiniz.Belki hatam vardır onuda düzeltirseniz sevinirim çünkü yanlış bilmek bilmemekten daha kötüdür.Ama benim oyum kaplana:tamam:.


  Rep fln istemiyorum emeğe saygılı olun ve lütfen alıntı yapmayın.
  9 Haziran 2011
  #1
 2. Aslanmı Güçlü kaplanmı Cevapları

 3. Kaplan daha gucludur.cunku Iyi kukrer
  30 Nisan 2012
  #2
 4. Aslanların saf güçleri vardır fakat kaplanlar ise yaşadıkları ortama ayak uydurarak güçlen miştir yani aslanın gücü dogustandır kaplanda çok güçlüdür ama kaplanın gücünü yaşadıgı ortam dahada arttırır ve ayrıca aslanın pençe gücü kaplanınkinden santimetre kareye 10 kg daha fazladır yani aslan daha güçlüdür
  16 Eylül 2012
  #3
 5. Merhaba Arkadaşlar .
  Son Zamanlarda Gittikçe Artan Aslan mı , Kaplan mı Daha Güçlü ? Sorusuna cevap vermek istiyorum ...
  Öncelikle Aslanın yaşam koşullarından ve olumlu ,olumsuz etkilerinden bahsediyim.
  Aslan Açık Alanlarda yaşarlar ve toplu hallerde gezerler , Buda onların avlanma şartları koalylaştırır.
  Kaplanlarda Böyle degildir onlarda hiç aile bağı yoktur gerkirse kendi türlerini bile yiyebilirler .
  Herkez Aslanlar Toplu Halde Gezdiği İçin 1 Avı Payleşırlar Ve Herekzi Doyurmaz Derler. Ama Bu böyle Degildir.Aslanlar Cok Sıcak Olmayan Havalarda Genellikle Avlanırlar .Sıcka Havalarda İse Gölgelikte Dinlenirler.
  Normal Havalarda Hep Avlandıkları İçin Çok Rahat Doyarlar.7-8 Kişi Daldıkları İçin Bir Fili Bile Alt Ederler Ve 1 Fil Bırakın 7-8 Aslanı 17-18 Aslanı Bile Rahatlıkla Doyurabilir (Yetişkinse).
  ŞİMDİDE GÜÇ ORANLARINA GELELİM.
  Aslanların Çene Kuvveti Kaplanla Hesaplanmamalı bile boşuna zaman kaybı olur.
  Erkek Aslan 1 Defa Kitlendimi Birdaha Bıraktırabilcke Tek olanak Ölümü Olur . Çünkü çok inatçılardır. Kaplanların İse Aslanın Yarısı Gcünde Bir çenesi vardır ve inatçı değillerdir. Ama Hırslılardır .Yani Düşmanına Yenilceğini Bilse Bile Peşini Kolay Kolay Bırkmaz.
  Çene Kuvvetinde 1-0 Aslan Önde Olur
  Gelelim Pençeye :
  Aslan Ağır Kalıplı Bir Yırtıcıdır Yaklasık 350-400 Kilo Gelebilir (Erkek).Kaplan İse 250-300 Çok Zorlasa Belki Çok zor 350 olabilir. Fark az Eşit Hızdadırlar diye Düşünüle Bilir Ama .Kaplan Aslanın x3 Katı Kadar Daha Seridir Aslan 1 Pençe Atsa Kaplan 3-4 Pençe İDarbesi Birden Vurur.
  Böylece Skor 1-1 Olur..
  Şimdi Gelelim Vs Nin En Can alıcı Yerine ÖLDÜREBİLME YETİSİ:
  Bu Konuda Hiç Şüphe Yokki Kaplan Özellikle Sibirya Kaplanı Baskın Düşünülür .
  Ama Hiçte Öyle Değildir.Baştada Dediğim Gibi Aslan Diş Geçirdimi Ve Çenesi Kitlendimi Bırakmazı 1000 de 1 Dir...
  Vs Lerde kaplan herzaman en kısa yoldan öldürmeyi düşünür . Buda kaplanların zekasını ortaya koyar.
  Aslan iseHerzaman En güçlü Darbeyle İndirmeye çalışır yani Sert ve Hızlı Bitirmeye çalısır.Buda Aslanın Gücünü Ve Zekasını ortaya koyar ..
  Vs lerde kaplan hızını kullanması gerekir çünkü Yetişkin Erkek Bir Aslan Diş Geçirmesi Ve Çeneyle Kitlenmesi Olanaksızdır. Ve İşi Pençelerine Ve İttirme gücüne kalır.
  Pençede Üstün Gelir ... Ama İttirmedede Acaba Öyle mi ?
  Tabi ki Değil.
  Aslan 4 Ayaka üstünde yaklaşık 1 Metre Kaplan ise 90-85cm dir.2Ayak Üzerinde Aslan Yelerlerden Ve Boyundan Alır Ve boyu 3,5 4 Metreye Kadar Çıkar .Kaplanın İse 3 Metreyi Geçmez.
  Deminde Söylediğim Gibi Aslan 400Kiloya Kadar Gelebilir . Kaplan ise 300 Zorlarsa Belki 350 olbilir.
  Hem Kilo Hem Boy Hemde Kalıptan Aslan Üstündür Böylece Skor Bu 3 Alternatif Ve Öldürme Yetisi Doalyısıyla Skoru 5-1 Aslanın Üstünlüğüne Kadar Taşır.

  Ama Her Zaman Kavgada Bir Ölü Cıkması Gerekmiyor.
  Ölü Cıkma Olasılıgıda %7 Olarak hesaplanmıstır .

  Ama Ölü Olsada Olmasada Aslan Her Zaman Şartları Bakımındna Üstündür .


  8 Mart 2013
  #4
 6. Kaplanlarin aslan sürelerini tek yendiği görülmüştür aslanın bu avantajına karşın kaplan her türlü her yerde alir karada fili ayiyi suda timsahi qvlar 4 metre olabilen Sibirya k. Vardir
  450kilo
  19 Mayıs 2013
  #5
 7. kaplan büyük bir bufaloyu avlayabilier ama aslan sürü halinde avlar ve aslan asla bir sibirya kaplanını parçalayamaz bir video da izlemiştim asya aslanı karşısında bengal kaplan ve kaplan yenmişti
  5 Ekim 2014
  #6
soru sor

Aslanmı Güçlü kaplanmı

Alakalı Aramalar:

 1. aslanmı güçlü kaplanmı

  ,
 2. aslan mi güçlü kaplanmi

  ,
 3. kaplanmı büyük aslanmı

  ,
 4. aslan mı daha büyük kaplanmı,
 5. kaplan mı güçlü aslan mı,
 6. erkek aslanmı erkek kaplan mı kuvvetli,
 7. kaplan tek basina bufalo avliyor mu,
 8. aslan mi yoksa ,
 9. kaplan pençe gücü