Ayak bileklerinde şişme olanlar dikkat

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 17 Mayıs 2008 tarihinde yazılmıştır. Ayak bileklerinde şişme olanlar dikkat hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ayak bileklerinde şişme olanlar dikkat  Bacaklarında özellikle de ayak bileklerinde şişme olanlar, kalp sorunu yaşıyor olabilirler

  Sağlık Bakanlığı, bacaklarında özellikle de ayak bileklerinde şişme olan vatandaşların, kalp sorunu yaşıyor olabileceklerine işaret ederek, sağlık kuruluşuna başvurmalarını önerdi.
  Sağlık Bakanlığı, “24 Eylül Dünya Kalp Günüö dolayısıyla Türkiye’de erken ölümlere yol açan ve kişilerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen kronik hastalıklardan korunmanın, alınacak koruyucu önlemlerle mümkün olabileceğini belirtti.
  Dünyada her yıl 17 milyon kişinin hayatını kaybetmesine yol açan kalp damar hastalıklarının, Türkiye’de en önemli halk sağlığı sorunu olarak varlığını sürdürdüğünü ifade eden Bakanlık, Türkiye’de gerçekleşen tüm ölümlerin ilk sırasında kalp-damar hastalıklarının yer aldığını bildirdi. Bakanlık, koroner kalp hastalıkları için ana risk faktörlerinin, sigara ve alkol kullanımı, yüksek tansiyon, bilinçsiz beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı olduğunu açıkladı.
  17 Mayıs 2008
  #1
 2. Ayak bileklerinde şişme olanlar dikkat Cevapları

soru sor

Ayak bileklerinde şişme olanlar dikkat