Ayaş Şişmesi, Ayak Uyuşması, Yanma ve Karıncalanma

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 22 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Ayaş Şişmesi, Ayak Uyuşması, Yanma ve Karıncalanma hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Birçok defa ayak ve ayak bilekleri de sorunlar uzak zaman, dinlenme, buz gitmek ile, anti-enflamatuar ilaçlar (NSAİİ) ve shoegear değişir. Bazen bu sorunlar won't go away, ve o zaman muhtemelen bir Podiatrist yardım ve uzmanlık gerek.
  Bir yara veya Sore That's Not Heal mu

  Varsa bir ayağın veya ayak bileği üzerine yara, bir Podiatrist görmek gerekir. Çünkü genellikle iyileşmek için daha uzun sürer eğer şeker hastalığı varsa, bu özellikle önemlidir. Bu iyileşme daha iyi bir şans eğer Podiatrist hemen ve tedavi başlatılır tarafından görülmektedir var. Eğer oldu bir boğaz uzun süre açık, bir deri veya kemik enfeksiyonu (osteomiyelit) artar alma şansınızı.
  Ayak Discolorations

  Çoğunlukla, her iki ayak benzemek gerekir. Eğer bir ayak diğer bir sorun olabilir daha bir sürü farklı renk var. Kızarıklık bir enfeksiyon veya gut bir göstergesi olabilir. Bir mavi veya mor renk bir damar sorunu gösterebilir. Beyazlık ya da solgunluk (solgunluk) azalmış kan akımı bir işareti olabilir. Eğer bu renk değişiklikleri varsa, bir ayak hastalıkları uzmanı görmek gerekir.
  Ağrı ve şişme One Foot in

  Eğer ağrı var ve bir ayak olarak (ödem) değil, diğer şişme, bu normal değildir. Bir Podiatrist görmelisiniz. Birçok sorunları ağrı neden olabilir ve şişme kırık kemik, tendinit, tendon kopması veya enfeksiyon gibi vardır. Daha iki ayak ve ayak bilekleri ve bu lenfödem nedeniyle olabilir şişlik olması yaygındır.
  Uyuşma, Yanma ve Karıncalanma

  Bu üç şey nöropati olan ayaklarınızı azalmıştır hissi neden olabilir belirtiler olabilir. Diyabet bir adl nöropati neden birçok şeylerden biridir. Diyabetik nöropati bir koşul ihtiyacı bir ayak hastalıkları uzmanı tarafından takip etmektir. Nöropati olması ayak ülseri geliştirme riski sizi koyar.
  Aktivite ile ağrı artıran

  Eğer aldığı etkinliği ile kötü ağrı var, bu bir stres kırığı bir işareti olabilir. Bu ağrı ile çalışmaya çalışmamalıdır; bir Podiatrist görmelisiniz. Eğer erken bir stres kırığı tedavi, umarız siz bu veya stres kırığı iyileşmeyen yaralar bir stres kırığı gibi daha ciddi sorunlardan kaçınmak için bu gerçek bir kırık kemik dönüşür.
  Şiddetli ağrı 24 saatten fazla Ömürlü

  Eğer sadece ameliyat oldu Bu özellikle önemlidir. Senin Podiatrist aramak Korkmayın. Bir problem varsa, bu anlaşma için onunla er ya da geç iyidir. Olası sorunları bir enfeksiyon, sıkı, DVT (derin ven trombozu) veya kompartman sendromu pansuman olabilir. Acı ile başa çıkmak için birçok tedavi seçenekleri, ama ilk adım ne acı neden olduğunu bulmaktır. Bir Podiatrist.
  Ayak Pain Ayakları Elevated ile

  Eğer ayaklarda zaman yatakta ve ağrı yatarken ağrı var uzakta zaman yatağın yan kapalı ayaklarınızı dangle giderse, bu azalmış kan akımı veya periferik arter hastalığının bir belirtisi olabilir. Bu şart ihtiyacı birkaç farklı doktorlar tarafından ele olmaktır. Bir Podiatrist ile başlayabilir, ama aynı zamanda bir vasküler cerrah görmek gerekebilir.
  Bir Deformity bu ilerledikçe Aniden

  Böyle bir deformitesi biridir Charcot artropati bir örnek. Charcot o zaman şeker hastalığı varsa oluşabilir bir sorun var. Belirtiler ve semptomlar ağrı, kızarıklık ve sıcak, şiş ayak içerir. Charcot kemikleri kırma yol açabilir ve yerden dışarı kaymasını. Eğer tedavi edilmezse, kemiklerin kötü bir pozisyonda ayak deformitesi neden iyileşmek olabilir. Hemen bir Podiatrist görmelisiniz.
  Kemer One Foot düzlesmesi ve

  Eğer bir ayağı diğerinden daha düz görünüyor fark, bu tendon disfonksiyonu hatta kopma bir işareti olabilir. Düzgün kemik dizilmiş değil varlık yol açabilir ve bu eklemlerde artrit neden çalışmıyor bir tendon. Eğer erken tendon sorunu tedavi, bu sizin eklemlere zarar engelleyebilir.
  Bir köstebek olduğu Değişiklikleri

  Bu komik bir şekli olan bir mol (nevus) (veya değişiklik şekli), kanamaları veya renk değiştirir daha büyük olur daha yakından incelenmesi gerekir. Bu değişiklikler melanom nedeniyle olabilir. Size ayak hastalıkları uzmanı bir gezi, ama başlayabilir bir dermatolog sevk olabilir.
  Şişlik veya Bump bu Grows veya Hurts

  Bir yumru veya daha büyük ve ağrılı bir yumru elde ettiğini bir ayak hastalıkları uzmanı tarafından bakmak gerekir. Bu kist türü olmalı, ama dışarı çıkarmak olabilir ayrıca bir şans bir şey daha ciddi bir tümör gibi olabilecek bir. Ayak tümörler, ancak nadir bazen ortaya çıkabilir.
  22 Aralık 2009
  #1
 2. Ayaş Şişmesi, Ayak Uyuşması, Yanma ve Karıncalanma Cevapları

soru sor

Ayaş Şişmesi, Ayak Uyuşması, Yanma ve Karıncalanma