Ayet'el-kürsi'nin Fazileti

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, \\marjory\\ üyesi tarafından 2 Mayıs 2008 tarihinde yazılmıştır. Ayet'el-kürsi'nin Fazileti hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ayet'el-kürsi'nin Fazileti
  Sabahları AYET'EL KÜRSİ 'Yİ okumak :
  Sabahleyin yatağından kalkıp abdest alarak 1 veya 3 kere Ayetel kürsi'yi okuyan kimse o gün akşama kadar şeytan ve ve insan şerrinden emin ve mahfuz olur. Akşam namazından sonra okuyan kimse sabaha kadar Cenab-ı Vacibü'l -Vucud hazretlerinin hıfz-u semedanisinde bulunur.
  AYET'EL-KÜRSİ'Yİ cuma günü okumanın fazileti :
  Cuma günü sabah namazından evvel abdest alıp tenha bir mahalde kıbleye karşı diz üzerine oturup 313 defa Ayet'el- kürsiyi okuduktan sonra "Ya Rabbe'l- Aziym! bu ayet-ikerime hürmetine, 313 ehl-i bedir ve 313 ehsab-ı Talut hürmetine muradımı ihsan buyur" diye dua eden kimsenin maksat ve meramı hasıl olur biiznillahi teala.
  AYET'EL-KÜRSİ'Yİ gece okumanın fazileti :
  Ayet'el-kürsi'nin harfleri 170 tir, gece yarısında tenha bir yerde oturup kıbleye mütevec-cihen 170 defa ayet'el-kürsiyi okuduktan sonra Cenab-ı Allah'dan her hangi bir muradının hasıl olmasını talep ve niyaz eden kimseye Hak Teala ve Tekaddes Hazretleri dilediği, isdediği şeyi o kimseye lutfundan ve kereminden ihsan buyurur.
  AYET'EL-KÜRSİ'Yİ yatarken okumanın fazileti :
  Rüyasında korkunç şeyler gören kimse, yattığı zaman 3 defa (Euzü billahi mineşşeytanir raciym ) deyip 3 kere Ayel'el-kürsi'yi okusun ve ( Ve La yeudühü hıfzuhüma ve hüvel aliyyül azıym ) kavl-i şerifine geldiği zaman bunu 3 defa tekrar etsin, sonra yatsın, artık o gece korkunç ve taciz edici şeyler görmez, rahat ve sakin olarak uyur Biiznillahi Teala.
  2 Mayıs 2008
  #1
 2. Ayet'el-kürsi'nin Fazileti Cevapları

 3. saol paylasım ıcın choq gusel xD
  16 Kasım 2008
  #2
 4. allah razı olsun...
  24 Kasım 2008
  #3
 5. [​IMG]

  arapça yazılışı

  Ayet'el Kürsi

  Okunuşu:

  Bismillahirrahmanirrahim.

  Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ tehuzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yesfeu indehû illâ biiznihi. yalemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne biseyin min ilmihî illâ bimâ sâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hifzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm
  Anlamı:

  Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile.

  Allah, kendinden başka hiçbir ilâh yokdur. (O), Hayy ve Kayyûmdur. Onu ne bir uyuklama, ne de bir uyku tutabilir. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Onundur. Onun izni olmadan, nezdinde kim şefâ’at edebilir? O (yaratdıklarının) önlerindeki ve arkalarındaki gizli ve âşikâr her şeyi bilir. Onun ilminden, yalnız kendisinin dilediğinden başka hiçbir şey kavrayamazlar. (Mahlûkatı). Onun kürsüsü gökler ve yeri kaplamışdır. Bunların (yerin ve göğün) koruyuculuğu Ona ağır da gelmez. O, çok yüce, çok büyükdür.
  güzel bir konu ayetel kürsinin öneminden bahsettin,affına sığınarak konuyu tamamladığımı düşünüyorum

  konu için teşekkürler kardeşim
  25 Kasım 2008
  #4
 6. eline sağlık ben teşekkür ederim....:)
  26 Kasım 2008
  #5
soru sor

Ayet'el-kürsi'nin Fazileti