Bilek Ağrılarının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Bilek Ağrılarının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bilek ağrısı son derece ortak şikayeti, ve bu sorunun çok yaygın nedenidir. Öyle uygun tedavi neden yönelik olabileceği gibi belirtilerin nedeni doğru bir teşhis yapmak önemlidir. Eğer bilek ağrı var, bazı genel nedenleri şunlardır:

  * Tendinit
  Tendinit bu bilek ağrı ve şişlik neden olabilir ortak bir sorundur. Bilek tendinit tendon kılıfının iltihabı kaynaklanmaktadır. Tedavi bilek ağrısı tendinit tarafından genellikle ameliyat gerektirmez neden oldu.

  * Sprain
  Bilek burkulma bilek eklem çevresindeki bağları ortak yaralanmaları vardır. Burkulma bizim el kullanımını sınırlayan tarafından sorunlara neden olabilir.

  * Karpal Tünel Sendromu
  Karpal tünel sendromu durumdur tek bilek olarak sinirlerin disfonksiyonu kaynaklanır. Karpal tünel sendromunda median sinir, sıkıştırılmış veya kapalı kısık, gibi bilek ortak geçer.

  * Artrit
  Artrit bilek ağrı ve zorluk normal faaliyet gösteren neden olabilen bir sorundur. Orada artrit çeşitli nedenleri, ve Neyse ki bilek artrit tedavileri vardır.

  * Gangliyon Kist
  Bir ganglion kisti bir şişlik genellikle el veya bileğinizin arka gerçekleşir olduğunu. Bu, iyi huylu sıvı dolu kapsül. Ganglion kistler, bulaşmaz ve kanser değil iken boyutları büyümeye olabilir, bunlar vücudun diğer bölgelerine yayılmış değildir.

  * Kırıklar
  Bir bilek kırık ortak bir ortopedik yaralanmalar olduğunu. Hasta bir döküm tedavi olabilir, ya da kırık için ameliyat gerekebilir kırık bir bilek sürdürmek.

  Ne zaman bileğinizi ağrı konusunda doktorunuzla aramak gerekiyor?
  Eğer bilek ağrısının nedeni veya emin değilseniz eğer durum için özel tedavi önerileri bilmiyorsanız, size tıbbi başvurmalıdır. Tedavi bu koşulların Sorununuzun belirli neden yönelik olmalıdır. Bazı işaretler bir doktor tarafından görülmesi gerektiğini şunlardır:

  o olamama nesneleri taşımak veya kol kullanmak
  o Yaralanma Bunun deformitesi neden ortak
  istirahat ederken o gece ya da oluşursa o Bilek ağrısı
  birkaç gün dışında devam ederse o Bilek ağrısı
  o olamama düzeltmek için veya flex ortak
  o şişme veya eklem etrafında çürümeler veya önkol önemli
  ateş, kızarıklık, sıcaklık gibi bir enfeksiyon o İşaretler,
  diğer olağandışı belirtiler o

  Ne bilek ağrısı için en iyi tedaviler nelerdir?
  Bilek ağrı tedavisi tamamen sorunun nedenine bağlıdır. Bu nedenle, son derece önemlidir, bir tedavi programı başlamadan önce belirtilerin nedeni olduğunu anlamak. Eğer tanı, ya da durumun ciddiyeti emin değilseniz, herhangi bir tedavi başlamadan önce tıbbi yardım gerekir.

  Tüm tedaviler listede her durum için, ancak durum yararlı olabilir uygundur.

  & Aktivite Modifikasyon Rest *: ilk tedavi birçok genel koşulları için neden olan bilek eklem ağrısı ve akut inflamasyona çökmek izin dinlenme sağlamaktır. Ancak, kullanmak için dikkatli olun eklem, çünkü uzun süreli immobilizasyon sert bir ortak neden olabilir istirahat önemlidir. Bu gibi faaliyetler yapma bilek eklem ağrılarının kötüleşmesine engelleyebilirsiniz tahriş değil.

  * Buz ve Isı Uygulama: Buz paketleri ve ısı pedleri bilek ağrısı için en sık kullanılan tedaviler arasındadır. Öylesine biri olan, buz veya ısı kullanmak için doğru olanıdır? Ve ne kadar süre buz veya ısı tedavisi sürmelidir? Okumak buz ve ısıl işlem hakkında daha fazla bilgi için.

  * Bilek Destek: Destek parantez kim ya bir son bileği burkulma yaralanması ya da o kim kolaylıkla zarar bilek eğilimindedir sahip hastalarda yardımcı olabilir. Bu bilek hareketlerine yumuşak bir destek olarak hareket parantez. Onlar, ama ciddi yaralanmaları önlemek değil size basit faaliyetleri sırasında bileği burkulma gelen rehabilite yapmak yardımcı olabilir.

  Anti-inflamatuar İlaçlar: Steroid anti-enflamatuar ilaçlar ağrı, genelde NSAİİ olarak, bazı en yaygın olarak reçete edilen ilaç vardır bilek ağrı artrit ve tendinit gibi sorunlara neden olan hastalarda özellikle anılacaktır.

  * Kortizon iğnesi: Kortizon bu iltihap davranır güçlü bir ilaçtır ve inflamasyon bilek ağrısı olan hastalarda sık görülen bir sorundur. Doktorunuz bileğinizin ağrı durumu için kortizon enjeksiyonu olası yararları ile tartışın.
  16 Aralık 2009
  #1
 2. Bilek Ağrılarının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Cevapları

soru sor

Bilek Ağrılarının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri