Bilgi Nedir? - Bilginin Tanımı

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, kızılmaske üyesi tarafından 14 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Bilgi Nedir? - Bilginin Tanımı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bilgi Kavramı Nedir? - Bilgi Denince Akla Ne Gelir?

  Bilgi olarak kavramı , günlük kullanım teknik ayarları kadar çok anlamı vardır. Bilgi kavramı yakından anlayışların ilişkilidir kısıt, iletişim, kontrolü, veri, formu, talimat, bilgi, anlam, zihinsel uyarıcı, model, algıVe temsil.
  İngilizce sözcük görünüşte ismin Latince formu yalın (BİLİŞİM üzerinden (informationem)) türetilen oldu: Bu isim onun sırayla fiil "informare türetilen" () "anlamında akla formu vermek için" bilgilendirmektir , disiplin "," talimat "," öğretmektir: "Erkekler kadar gitmeli ve krallar bilgilendirmek bilge." (1330) Inform kendisi (Fransızca) Latince fiil ve üzerinden gelir informare, Için, bir fikir şekil vermek. Ayrıca, Latince kendisi zaten kelime içerdiği BİLİŞİM ancak kavram ya da fikir anlam ölçüde bu kelimenin gelişimi etkilemiş olabilir hangi bilgi İngilizce olarak belli değildir.
  Son bir not olarak, antik Yunan sözcük için formu "μορφή" (morf -> morphe oldu Morph) Ve ayrıca είδος Eidos (çeşit, fikir, şekil, set), ikinci kelime ünlü bir teknik felsefi anlamda tarafından kullanılmıştır Plato (ve daha sonra Aristoteles) Ideal bir kimlik veya bir şeyin özünü belirtmek için (bkz. Teori formlar). "Eidos" da ilişkili olabilir fikir, önerme hatta kavramı.
  14 Aralık 2009
  #1
 2. Bilgi Nedir? - Bilginin Tanımı Cevapları

soru sor

Bilgi Nedir? - Bilginin Tanımı