BilGisayarı yavaşlatan 5 program

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, HiLaL-i TüRK üyesi tarafından 3 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. BilGisayarı yavaşlatan 5 program hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Acrobat Reader

  Hayatımızın önemli bir parçası haline gelen PDF formatının geliştiricisi olan bu program tek bir işe yarıyor: PDF görüntülemek. Ve bunu da sistemi son derece zorlayarak yapıyor. Neredeyse iki ayda bir yeni bir versiyon çıkarıp sisteme kurmanız gerektiği konusunda uyarılar görüntülüyor. Zaman zaman sorunlu olarak yüklenen veya hiç yüklenmeyen eklentileri yüzünden sistemi kilitleyebiliyor. Tüm bunlar, alt tarafı bir sayfalık bir belge görüntülemek için!

  iTunes

  Apple'a sormak gerekli. Alt tarafı tüm görevi medya yönetimi ve çalması olan bir uygulamayı bu kadar hantal yapan şey nedir? Gün geçtikçe daha da karmaşıklaşıyor, yüklemesi uzun sürüyor, görüntüsü çirkinleşiyor ve bellekte aşırı yer işgal ediyor. Güzel, dört dörtlük bir alternatifi de yok işin kötüsü.

  Real Player

  Real Player doğru adımları atmış olsaydı YouTube kadar popüler bir sistem olabilirdi. Onun yerine elimize herkesin nefret ettiği, sistemine yüklemek bile istemediği bir medya formatını destekleyen oynatıcı kaldı. Sürekli olarak ekranda uyarı kutuları görüntülemesi, size Rhapsody ve SuperPass satmaya çalışması da Real Player'ı kullanıcıların uzak durması gereken bir program haline getiriyor.

  Internet Explorer

  Tüm zamanların en büyük kavgasına hoş geldiniz. Hangi tarayıcı? Internet Explorer mı? Yoksa alternatifleri mi? IE 7.0 kesinlikle IE 6.0 sürümüne göre daha iyi, ancak bu bile programın itici yönlerini gizlemeye yetmiyor. Kavga devam edecek gibi görünüyor ama en azından eğer IE'den bıktıysanız Firefox kullanmayı deneyebilirsiniz.

  Microsoft Outlook

  Acaba Microsoft'un 2008'li yıllara geldiğimizden haberi var mı? Hem GMail hem de Yahoo Mail Microsoft'un en gözde e-posta uygulamasından daha hızlı çalışıyorlar hem de daha faza özellik içeriyorlar. Özellikle günümüzün en önemli derdi olan spam filtreleme konusunda da zayıf bir grafik çizen Outlook işyerinde kullanım aşamasında da gerek organizasyon gerekse zaman yönetimi konusunda kullanıcıların başına derde sokup duruyor. Oysa amacı onlara yardımcı olmak, hayatlarını kolaylaştırmak.

  Yine Microsoft ürünü olan Outlook Express ya da Vista ile beraber gelen Windows Mail kullanarak problemlerinizin çoğunu çözebilirsiniz
  3 Mart 2008
  #1
 2. BilGisayarı yavaşlatan 5 program Cevapları

 3. ......................
  6 Mart 2008
  #2
 4. paylaşım için saol
  6 Mart 2008
  #3
 5. hımm tamam explorer real ve acrobatu zaten silmiştim ama outluk teşekkürler
  7 Mart 2008
  #4
 6. şu Microsoft Outlook u silelim o zaman :) teşekkürler
  6 Nisan 2008
  #5
 7. COk DOGru SÖledin helal SAna
  7 Nisan 2008
  #6
 8. eyvallah sagolasın
  12 Nisan 2008
  #7
 9. teşekkürler ama bişe soracam
  adop flash player activex
  adobe flash player puling
  adobe reader 8.1.2 kullanıyorum hangisini silecem bide silersem yerine başka bişe kullanmam gerekirmi Outlook Express i nasıl silecem yardımcı olursan sevinirim
  12 Nisan 2008
  #8

 10. adobe reader 8.1.2 kaldıracaksnız. Kaldırsanız internette bazı dosyaları açamayabilirsiniz veya Wordde açıp düzenli olmayabilir.Outlook Express ise Program Ekle-Kaldır ve Windows Bileşnleri Ekle-Kaldırdan Kaldırabilirsiniz
  12 Nisan 2008
  #9
 11. yüklerken Microsoft Outlook'u yüklememiştim paylaşm için tşk
  12 Nisan 2008
  #10
 12. slm nesil gidiyooo
  2 Kasım 2008
  #11
 13. arkadaşlar arkadaşımız doğru yazmış ama eksik yazmış bu programları yüklemezseniz yapmak istediklerinizin bir çoğunu yapamazsınız. pdf dosyalarını adobe reader olmadan açamazsınız, bazı dosyaları real player olmadan hangi codec i yüklerseni yükleyin açamazsınız.eğer 1den fazl mail hesabı kullanıyorsanız outlook en iyisidir ve kullanışlıdır. internet explorer olmadan update lerinizi yapamazsınız. ama bunları kullanmamayı deneyebilirsin. bunlar yüklü olsun bilgisayarınızda siz kullanmadıktan sonra bilgisayarınızda zaten sadece yüklü olacaklar. ama ihtiyacınız olduğunda otomatik devreye girecektir. dosyayla işiniz bittiğinde ve dosyayı kappattığınız da tekrar devreden çıkacaktır. bunlara da dikkat edelim değil mi
  2 Kasım 2008
  #12
 14. Güzel paylaşım...
  Teşekkürler...!
  :tamam:
  2 Kasım 2008
  #13
 15. tabiki oyle silmek yanlış olur bencede... bilgilendirmen için teşekkurler
  26 Ağustos 2009
  #14
soru sor

BilGisayarı yavaşlatan 5 program