Bir Yağmur Tanesinin Anlattıkları

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, 4CaRNiVoR üyesi tarafından 25 Ekim 2009 tarihinde yazılmıştır. Bir Yağmur Tanesinin Anlattıkları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Pencereden aşağıya doru yağmur damlaları süzülüyor. Dışarıda, saçaklara vururken sert bir ses çıkaran su taneciklerini hissediyordum. Çok güzel bir sesti. Sabaha kadar dinlenebileniydi. Anlattıkları ise cabası...

  Bir yağmur damlasının anlattıkları: Binlercesinin arasında yalnızlığı. Farklıymış gibi görünse de herkesin aynı ve aynı yöne doğru gitmesi. İnsan gibi, ölüme... Aslında bütün yağmur taneciklerinin görevi aynı. Doğmak, büyümek, ölmek. Bu, biraz insana benzedi sanırım. Hedef... Bir damlanın hedefi nedir sizce? Tüm canlıların hayat kaynağı olduğu için mi düşer toprağa, başka bir nedeni var mıdır yoksa. Ya da sadece yağmış olmak için mi yağar, biz mi ona bağlanmışız, yoksa o mu bizim için yağar? Belki de cevapsız bir sorudur bu, bilinmezlikle dolu.

  Başka neyi anlatabilir yağmur damlaları, mesela aşkı anlatabilir mi, hayatla verdiği mücadeleden yenilgiyle ayrılmış ve ayrılık kokan bir aşkı anlatabilir mi. Yağmurlarla ıslanan ıssız sokaklarla dost olabilmek, nedenini bilmeden. İhtiyacın varsa dost olursun aslında. Senin de vardır ihtiyacın kara gün dostu birisine. O da genellikle yağmur olur.

  Birden haykırıvermişsin yağmura çünkü hiç hoşuna gitmeyecek şeyler söylemiştir sana. Ayrılığı fısıldamıştır kulağına usulca. "Unut" demiştir yüzüne bakarak. "Dost acı söyler" sözünü doğrularcasına acıtır yüreğini. Çekip gidersin arkanı dönüp ama çok geçmez hatanı anlaman için, tekrar onun yanına gidip doya doya zaman harcarsın, seni ıslatmasına izin verirsin. İçini temizlemesini istersin damlalarıyla. Dostunun kollarına bırakırsın yaranı.

  Damlalar daha birçok şeyi anlatır. Arabanın camındaki damlaların sileceklerle bir tarafa doğru savrulması ve yılmadan yerine yenilerinin gelmesi, yağmur altında sevgiliyle öpüşmek, yarin bedeninden süzülen damlaların mutluluğu ve daha bir çok anlatı. Bir yağmur damlasının anlattıkları...
  [/FONT]
  25 Ekim 2009
  #1
 2. Bir Yağmur Tanesinin Anlattıkları Cevapları

soru sor

Bir Yağmur Tanesinin Anlattıkları