Bu filmleri neden mutlaka izlemelisiniz?

İsimli konu WH 'Sinema, Tv, Tiyatro' kategorisinde, ghred üyesi tarafından 19 Eylül 2009 tarihinde yazılmıştır. Bu filmleri neden mutlaka izlemelisiniz? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]
  Fırtınalı aşklar


  Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November)

  Hiçbir ortak yönleri bulunmayan Keanu Reeves ve Charlize Theron, motorlu taşıtlar dersinde birbirleriyle tanışırlar. Rast geldiği hiç bir erkekle 1 aydan daha fazla beraber olamayan Charlize Theron, Keanu Reeves ile beraber tutkulu bir aşk yaşamaya başlıyor.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  1968 tarihli aynı adlı filmin günümüze uyarlanmış bu versiyonunda, bazı cinsellik içeren sahneleri çıkartılmış olsa da yine de çiftin arasındaki aşk izlenmeye değer nitelikte gerçekleşiyor.
  [​IMG]
  Sonsuz aşklar


  Titanik (Titanic)

  Titanik faciası sırasında Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet arasında yaşanan aşk, unutulmazlar arasına girmeyi başardı. Titanik gemisinin ilk ve son yolculuğuyla örtüşen, kısa soluklu ama ölümsüz bir aşk öyküsüne yer veren bu film, muhteşem bir yapıt olarak sinema tarihinde yerini aldı.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  James Cameron'un yönetiminde 14 dalda Oscar adayı olan Titanik, 11 dalda heykelcik kazandı. Böylece Ben-Hur'un 11 ödüllük rekorunu da egale etmiş oldu.
  [​IMG]
  Unutulmaz aşklar


  Genç Ölmek (Dying Young)

  Sevgilisinin kendisine ihanet ettiğini öğrenen Julia Roberts yeni bir başlangıç ve yeni bir iş arıyor. Kan kanserine yakalanmış acı çeken Campbell Scott ile özel hemşiresi olan Julia Roberts, çok geçmeden birbirlerine aşık oluyorlar.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  1991 yapımı film, dönemin aşk hikayesini izleyenlerine çok güzel bir şekilde aktarabiliyor. Uzun zamandır iyi bir duygusal film izlemeyenler için izlenmesi gereken bir aşk hikayesi.
  [​IMG]
  Tutkulu aşklar
  Sinema tarihinde görülmemiş aşkları anlatan bu filmler, hiçbir yerde göremeyeceğiniz ilişkileri anlatıyor.

  Across The Universe

  Beatles'ın 33 şarkısından oluşan bu aşk hikayesinde Liverpool'dan yola çıkıp kayıp babasını aramak üzere New York'a giden Jude, yolunun Lucy ile kesişmesi üzerine kendini rock'n roll ve savaş karşıtı protestoların bulunduğu bir hayatın ortasında buluyor.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  Genç aşıkları canlandıran Jim Sturgess ve Evan Rachel Wood arasında geçen bu romantik hikaye hem dünya düzenini sorguluyor hem de Beatles müzikleriyle izleyenlerini etkilemeyi başarıyor.
  [​IMG]
  Şehvetli duygular


  Vahşi Duygular (Wild At Heart)

  Asi ruhlu gençler Sailor ve Lula birbirlerine deli gibi aşıklardır. Lula'nın dengesiz annesi, nefret ettiği Sailor'ın üstüne ne kadar belalı tip salarsa salsın ikisi arasındaki aşk her şeye rağmen keşfedecekleri büyük yolculukla daha da pekişecektir.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  Yönetmen David Lynch, bu filme beraber izleyenlerini hem sert hem de sürrealist bir yolculuğa çıkartıyor. Bu dört dörtlük filmde çılgın aşıklar rolünde Nicolas Cage ve Laura Dern başrolleri paylaşıyor.

  [​IMG]
  Umulmadık aşklar


  Buffalo '66

  Hapisten yeni çıkan sorunlu Billy, bir yandan psikolojik bozukluğu olan ailesiyle uğraşırken bir yandan da kaçırdığı kız Layla ile olan ilişkisiyle uğraşıyor. Bir süre sonra Billy, Layla'ya aşık oluyor. Aynı şekilde Layla'da Billy'e aşık oluyor.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  1998 yapımı bu filmin tuhaf bir havası olsa da izlenmesi gereken filmler arasında yerini alıyor. Özellikle Chrisina Ricci'ni performansı çok iyi. Vincent Gallo ile arasında geçen ilişki hafızalara kazınıyor.
  [​IMG]
  Aşktanda öte dostluklar


  Thelma & Louise

  Bir hafta sonu normal hayatlarından sıyrılıp kaçamak yapmak isteyen Thelma ve Lousie yola çıkarlar ama onları büyük bir yol macerası beklemektedir. Mola verdikleri bir barda meydana gelen bir olay tüm planlarını değiştirecektir.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  Geena Davis ve Susan Sarandon'ın canlandırdığı Thelma ve Louise arasında aşktan da öte bir bağ gelişmektedir. Bu büyük dostlukları filmin son sahnesinde doruk noktasına ulaşmaktadır. Ünlü İngiliz yönetmen Ridley Scott'ın sinema tarihine armağan ettiği ödüllü bir film.
  [​IMG]
  Vazgeçemeyen aşıklar


  Forrest Gump

  Düşük I.Q sahibi Forrest Gump'ın yaşamının anlatıldığı filmde 1950-1970 arası bütün tarihi olaylarda bulunmasını anlatıyor. Bu olaylar yaşanırken akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. Ancak aptallığı yüzünden bu başarıların ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlamıyor çünkü onun için tek önemli olan şey, aşkıyla yanıp tutuştuğu Jenny oluyor.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  Dünyaya Forrest Gump'ın gözleriyle baktıktan sonra bir daha hiçbir şey aynı olmayacak sloganıyla yola çıkan filmde Tom Hanks ve Robin Wright arasında yaşanan aşk bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.
  [​IMG]
  Vahşi duygular


  Katil Doğanlar (Natural Born Killers)

  Senaryosunu Quentin Tarantino'nun yazdığı filmi Oliver Stone yönetmiş. Mickey ve Mallory birbirlerine aşık ama doğuştan katil olan bir çifttir. Para ya da intikam için değil sadece istedikleri için toplu cinayetler işleyen çift, medya tarafından kahraman olarak gösterilirler.

  Bu filmi neden mutlaka izlemelisiniz?

  İlginç kurgusu ve çekim teknikleriyle dikkat çeken filmin başrollerinde Woody Harrelson ve Juliette Lewis yer alıyor. Mutlaka izlenmesi gereken bu film, medyayı ve bilinçaltımızı sorgulamayı sağlıyor


  E-kolay sinema​
  19 Eylül 2009
  #1
 2. Bu filmleri neden mutlaka izlemelisiniz? Cevapları

soru sor

Bu filmleri neden mutlaka izlemelisiniz?