Bu ilaçların özellikleri ve yan etkileri nelerdir?

İsimli konu WH 'Göz Sağlığı' kategorisinde, ReAlWaN üyesi tarafından 17 Temmuz 2008 tarihinde yazılmıştır. Bu ilaçların özellikleri ve yan etkileri nelerdir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu ilaçların özellikleri ve yan etkileri nelerdir?

  Her ilacın bir veya birden çok yan etkisi bulunur. Düzenli kontrole gelen hastalardan istenilen kan tahlilleri ilaçların yan etkilerini kontrol etme şansı verir. Kortikosteroidlerin vücutta yağ dağılımının değişimi, ciltte çatlama ve sindirim, iskelet ve kalp-damar sistemi üzerinde yan etkileri olduğu gibi, gözde de glokom ve katarakt yapma riski vardır. Siklosporin A böbrekler ve kalp-damar sistemi üzerinde, azatioprin ise kemik iliği ve karaciğer üzerinde yan etkilere sahiptir.
  Soru: İlaç kullanan hastaların dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir ?
  Cevap: Hastalara bu ilaçların verilmesi halinde gerekli açıklamalar yapılmalıdır ve yan etkilerin takibi için tahliller istenmelidir. Ayrıca hastalardan beklenilen hekimin önerilerine dikkatle uymaları ve takiplerini düzenli olarak yaptırmalarıdır. Bu arada ilaçların düzensiz kullanımı veya aniden kesilmeleri sonucu üveit atakları gelişebileceğinden bu hususta da titiz davranılmalıdır.
  17 Temmuz 2008
  #1
 2. Bu ilaçların özellikleri ve yan etkileri nelerdir? Cevapları

soru sor

Bu ilaçların özellikleri ve yan etkileri nelerdir?

Alakalı Aramalar:

 1. hyalix kapsül içeriği

  ,
 2. hyalix capsules

  ,
 3. remikeyt yan etkileri

  ,
 4. hyalix ne işe yarar,
 5. hyalix nedir,
 6. hyalix capsules faydaları,
 7. hyalix kapsül ne için kullanılır,
 8. medobıocomplex-e yan etkileri,
 9. hyalix capsules prospektüsü,
 10. hyalix kapsül