Çiftler aynı anda nasıl orgazm yaşar?

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, bad-suvar üyesi tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde yazılmıştır. Çiftler aynı anda nasıl orgazm yaşar? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Çiftler aynı anda nasıl orgazm yaşar?
  Cinsel uyarım ve zevkin en yüksek noktası olarak tanımlanabilecek orgazm süresi kişiye göre değişiyor.
  Kadınlarda görülen orgazmlar alınan hazza göre şöyle sıralanabilir.

  Cüce orgazmlar: Genellikle çok kısa sürerler, fazla tatmin edici değildirler; birkaç saniye süren hafif kasılmalarla gelişirler. Sanki hapşırık biçimindedirler. Bazı kadınlar bunu fark etmezler bile! Alınan haz düşüktür.

  Normal orgazmlar: Yaklaşık 10-20 saniye sürer ve bazen bir tanesi bile yeterince doyurucudur. Eğitimle alınan haz ve süre arttırılabilir. Genellikle klitoral kaynaklıdır.

  Hiperseksüel orgazmlar: Hiperseksüel kadınlarda görülür. Genelde bir başladı mı bitmek bilmezler. 20-30 saniyelik orgazmlar bazen 30-40 dakika birbirini takiben devam eder. Üstelik orgazm sayısı arttıkça erkeklerdekinin aksine cinsel istek ve orgazma yöneliş de artar. Bunlar hem klitoral hem de G-Noktası kaynaklı “bileşke orgazmları” dır. Bu kadınlarda PC-kasının da çok gelişmiş olduğu bilinmektedir.

  KONSANTRASYON ŞART

  Orgazm için pozisyon kadın açısından korunmalıdır. Erkek açısından da kişisel deneyimler doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Çünkü orgazm konsantrasyon yoğunluğunun en fazla yaşandığı nokta. Örneğin, bir hapşırık ya da bir ışık bile konsantrasyonun bozulmasına neden olabiliyor.

  Kadının konsantrasyonu küçük dış etkenlerde çok daha çabuk bozuluyor. Bu nedenle de kadın açısından kadının orgazmı sırasında pozisyon ve ritim korunmalı ve sabit olmalıdır. Erkek ise kendi orgazmında pozisyonu ya da ritmi değiştirebilir. Ama kadın açısından bu söz konusu değil.

  ORGAZM ANI NASIL ANLAŞILIR?

  Uyarılma anından itibaren kan dolaşımı ve adrenalin hızlanır. Bu nedenle de seksin başından yani eylem başladığından bedensel hareketler ve sevişme başladığından itibaren terleme, olabilen ve görülen bir şey. Ayrıca yani belli araştırmalar göstermiş ki hormonlar terle birlikte belli farklı kokular da yaymakta.

  Ritimden dolayı terlememiz çoğalıyor, orgazma yaklaştıkça da kalp bir kere ciddi bir taşikardik duruma geliyor, tansiyon değerlerimiz değişiyor, şeker değerlerimiz değişiyor ve sanki ağzımızda atıyormuş gibi hissettiğimiz bir kalp atış hızına varıyoruz.
  22 Kasım 2008
  #1
 2. Çiftler aynı anda nasıl orgazm yaşar? Cevapları

 3. teşekkürler...
  22 Kasım 2008
  #2
 4. paaylaşım için saolll :P
  4 Ocak 2009
  #3
 5. teşekkürler.......:D
  4 Ocak 2009
  #4
soru sor

Çiftler aynı anda nasıl orgazm yaşar?