Cinsel Birleşme Anı Cinsel Birleşme

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, fazil_koc üyesi tarafından 6 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Cinsel Birleşme Anı Cinsel Birleşme hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda cinsel birleşme anı ve cinsel birleşme hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Cinsel Yaşam paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Cinsel Birleşme Anı Cinsel Birleşme ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  cinsel birleşme olmuyor cinsel birleşme nasıl oluyor birleşme cinsel birleşme olmuyo birleşme anı

  Vajinismusta Cinsel Birleşme Neden Mümkün Olmuyor?  Kişilerin ani korkuya verdikleri ortak cevap koruma içgüdüleri ile kendilerini kasmalarıdır. Bir "cinsel fobi" olan vajinismusta da kadınlar cinsel ilişki sırasında kendilerini kontrolsüz bir şekilde kasmaktadırlar.


  Vajinismus kadınlarında, geçmişte bilinçaltına atılan cinsellikle ilgili atılan olumsuz mesajlar, kişinin ilişki sırasında vucudun değişik bölgeleri ile birlikte vajinal kaslarını bir tepki ile istemsiz bir şekilde kasmasına neden olmaktadır.

  Normalde ani korku sonucunda kendimizi kasmamız kendimizi etkene karşı koruma açısından bir işe yararken cinsel ilişkideki bu durum tam tersine işlemektedir. Yani ağrı beklentisi ile bir kadının kendini kasması penisin içeriye girmesini zorlaştırmakta ve gereksiz yere ağrı hissedlmesine neden olmaktadır.

  Vajinayı kontrol eden kaslardan en çok bilineni "Pubokoksigeus kası (PC kası)" dır.

  (Alttaki resim-* A) Normal anatomik duruş hali** B) Vajinismusta görülen Pubokoksigeus(PC) kasının kasılmasını göstermektedir.)

  [​IMG]

  Vajinismus, İlişkiye Girememe, İlişkide Kasılma, PC kası kasılma, vajinusmus, vaginismus vajınismus, frijidite, cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel birleşme, pentrasyon zorluğu

  Şekilde de görüldüğü üzere istemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsel ilişki imkansızlaşmaktadır ve her türlü vajinal girişim de ağrılıdır. İşte bu ağrı, vajen kasının belleğine yerleşerek her türlü girişimde vaginal kas kasılmasına neden olmaktadır. Böylelikle her denemede cinsel penetrasyon imkansız veya son derece ağrılı hale gelmektedir.

  Ayrıca, her türlü ağrılı girişim de bu hafızanın güçlenmesine neden olmaktadır.* Bu durum oluştuğunda da, her ne kadar kadın "eşimle cinsel ilişkiyi istiyorum" dese de, her denenen ilişkide erkek "kendini bir duvara çarpmış", kadın da* "kendi bedeni üstünde kontrolü tamamen kaybetmiş" gibi hissetmektedir.

  Vajinismusun ileri derecelerinde kadın ilişki sırasında kocasını yanına bile yaklaştırmadan, iterek bacaklarını kapatmakta ve ağlamaklı bir şeklde ilişkiye engel olmaktadır. dır. Bu nedenle kişi ilişki sırasında ağrı hissedecek bir konuma dahi gelememektedir.

  Vajina hakkında..


  Halk arasında "hazne" olarak bilinen vajina aslında tıpkı diğer organlarımız gibi kendine göre fonksiyonları olan sıradan bir organ ve rahme kadar giden bir geçiş bölgesidir.

  Vajina tıbbi literatürde vagina, vajen veya vaginal kanal olarak da geçmektedir.

  Vajina çevresinde istemli çalışan PC kası ise hem üreme sistemin hem de üriner (işeme) sistemin çalışmasında anahtar bir rol oynamaktadır.

  Vajinanın kadınlarda dört önemli görevi vardır:

  • İlişkinin gerçekleştiği kanaldır
  • Doğumun gerçekleştiği kanaldır
  • Adet kanalının geçtiği kanaldır
  • İdrar kanalının (üretra'nın) geçtiği kanaldır.

  Vajınısmus probleminde cinsel ilişki sırasında PC kası, bilinçli bir düşünce olmaksızın istemsiz olarak çalışarak vajen girişini kapatmaktadır. Bu durum çiftler arasında "penisin içerideki bir duvara çarpması" gibi bir his oluşturmaktadır. Böylece ilişki deneyimi başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

  Başarılı bir vajinismus tedavisinde; zaten istemli olarak çalışan bu kasların ilişki sırasında da denetim altına alınması ve kas belleğinin doğru bir şekilde oluşturulması sağlanmaktadır.
  6 Haziran 2013
  #1
 2. Cinsel Birleşme Anı Cinsel Birleşme Cevapları

soru sor

Cinsel Birleşme Anı Cinsel Birleşme

Alakalı Aramalar:

 1. cinsel birleşme anı