Cinsel Organda Kıllanma Rüyada Cinsel Organın Kıllanması

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 22 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Cinsel Organda Kıllanma Rüyada Cinsel Organın Kıllanması hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda cinsel organda kıllanma ve rüyada cinsel organın kıllanması hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Güzellik ve Bakım paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Cinsel Organda Kıllanma Rüyada Cinsel Organın Kıllanması ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  kızlarda kıllanma dönemi kızlar kaç yaşında tüylenir orkid nereye takılır genç kızlıkta göğüs foto cınsel organ yanındakı tuy

  Genç Kızlık Adımlarını Atarken !  Merhaba Gençliğe Adımlarını Atan Kızlar
  Hatırlıyorum fakat; ben ergenliğe ilk adım attığımda zmaan, fiziksel değişimlerimden herhangi kimseye bahsedemediğim gibi, bu durumdan oldukça yakınıyordum.

  Örneğin; İlk regl kanamamda gibi, ne olduğunu anlamamış ve bu durumu anneme söyleyip, söylememekte kararsız kalıp ve sonunda "hayır söylemiyecem" diye de karar almıştım kendimce Neyse ki annem kendi anlamış ve banada çaktırmadan bu durumu bir hikaye anlatıyormuşcasına anlatiyordu )) (Canım annem, sen benim en kıymetli hazinem sensnsinnn)

  Eminim ki, siz sevgili Arkadaşlarım ve bizi ziyaret eden cinslerim, benimkine benzer ergenlik anıları vardır ve bu yazımız sayesinde o günleri tekrar hatırlayacağımızı düşünüyorum:)))))


  Genç kızlarımızı bilinçlendirme adına, genç kızlığa ilk adım dönemini ve bu dönemde yapılması gerekenleri bilgilendiren bir konuya değindik. Buyrun konumuza Melek'lerim...

  Genç Kızların Bilmesi Gerekenler

  Ergenlik kızların yaşamı açısından vücutlarının küçük bir kız çocuğundan kadın olmaya doğru değiştiği zamandır. Bunun yanında ergenlik dönemi sonunda vücudunuz bebek yapabilecek özelliklere sahip olur. Ergenliğe giriş için kesin bir zaman yoksa da genel olarak kızlar 9-13 yaş arasında ve erkeklerden daha erken ergenliğe girerler. Bu nedenle yaşamın bu döneminde kızlar - erkekler kendilerini yakalayıncaya kadar-birkaç yıl erkeklerden daha uzun ve daha olgundurlar.

  Göğüsler

  Kızların çoğunda ergenlik göğüslerin büyümesi ile başlar. Göğüslerinizin büyüdüğünü meme uçlarının birisinin veya her ikisinin üzerinde küçük ve hassas bir kabarıklık meydana gelmesi ile fark edersiniz. Bu kabarıklık birkaç yıl içinde giderek büyüyecektir. Başlangıçta bir göğüs diğerinden daha büyük olabilir ve bu durum bazen göğüsler son şeklini alıncaya kadar sürebilir.

  Göğüsler gelişmeye başlayınca sutyen takma ihtiyacı duyarsınız. Bazı kızlar sutyeni ilk kez giydiklerinde heyecanlanırlar, çünkü bu kadın olmaya doğru ilk adımdır! Bununla birlikte bazı kızlar (özellikle arkadaşları arasında ilk kendileri sutyen taktığında) utanabilir.

  Sizin ilk sutyen giymeniz toplum içinde büyümüş muamelesi görmenize neden olacak ve onlar açısından bu durum utanma konusu değil sizin büyümenizden dolayı gurur konusu olacaktır.

  Tüylenmede artış

  Ergenlikle birlikte genital bölgede (bacaklarınızın arasında) yumuşak tüyler görünmeye başlayacaktır. Bu tüyler daha sonra sık ve kıvrımlı hale gelecektir. Genital bölgedeki tüylenme ile birlikte kol altlarında ve bacakların üzerinde de tüyler görünecektir. Bir çok kadın bu tüyleri temizlemektedir. Bu işlemin tıbbi bir nedeni yoktur - tamamen kişisel seçim konusudur. Tüylerden kurtulmaya karar verirseniz klasik ağda veya lazer epilasyon yöntemlerini kullanabilirsiniz.

  Vücut şekli

  Zamanla kalçalarınız genişleyecek, beliniz ise daralacaktır. Vücudunuz karın, kalça ve bacaklarınızda yağ depolamaya başlayacaktır. Bu gelişme normaldir, çünkü böylece kadın vücuduna özgü çizgiler meydana gelmektedir.

  Vücut ölçüleri

  Kollarınız, bacaklarınız, elleriniz ve ayaklarınız vücudunuzun geri kalan kısımlarına göre daha hızlı büyüyecektir. Vücudunuzun geri kalan kısımları kol ve bacaklarınızdaki büyümeyi yakalayıncaya kadar kendinizi biraz biçimsiz (hantal) hissedebilirsiniz.

  Deri

  Deri ergenlikle birlikte daha yağlı hale gelir ve daha çok terlediğinizi fark edersiniz, çünkü ter bezleri de büyümeye başlamıştır. Derinizi her gün temizlemeniz gereklidir. Bunun yanında koku ve ter ıslaklığını önlemek için deodorant veya ter etkisini azaltan spreyler kullanabilirsiniz. Derinizi temiz tutma çabalarına rağmen yine de yüzünüzde sivilceler olacaktır. Bu sivilceler akne olarak isimlendirilir ve ergenlik dönemindeki hormonların yükselmesine bağlı olduğundan normal kabul edilir. Bütün ergenlerde şu veya bu zamanda akne olacaktır. Akneleriniz çok şiddetli ise bir doktora danışmanızda yarar olabilir.

  Menstürasyon

  Kızların çoğunda 9-16 yaş arasında menstürasyon (adet kanması) periyodu başlar. Ergenlik döneminde yumurtalıklarda(overler) dişi döllenme hücreleri (ovum) olgunlaşır bu hücreler cinsel birleşme ile kadın iç genital organlarına ulaşan erkek döllenme hücresi (sperm) ile karşılaşırsa hamile kalınır ve bebek meydana gelir. Bu sırada bebeğe hazırlık olarak rahim (uterus) iç yüzeyinde kan hücrelerini de içeren kalın bir tabaka oluşur. Eğer ovum sperm ile karşılaşmazsa uterustaki hazırlık gereksiz hale gelir ve bu doku adet kanaması olarak vaginadan dökülür. Menstürasyon Periyodu her ay benzer kanamanın olması ile karakterizedir. Bir kız çocuğunda menstürasyonun başlaması artık hamile de kalabileceği anlamına gelir.

  Menstürasyon periyodu sırasında çamaşırlarınızın kirlenmemesi için temizlik pedi veya tampon kullanmanız gereklidir. Bazıları ped, bazıları ise tampon tercih ederler. Tampon ilk kez kullanılırken gevşemeli ve tampon yavaşça vajinaya itilmelidir. Günümüzde kızların çoğu mini pedleri tercih etmektedir. Menstürasyon periyodu genellikle 3-7 gün sürmekte ve daha sonra 1-2 gün renksiz bir kanama devam edebilmektedir. Bu normaldir. Periyod dışında kanama başlarsa çocuk hekimine başvurmanız gereklidir.

  Normal menstürasyon periyodu sırasında yüzmek, ata binmek, veya jimnastik yapmak gibi normal aktivitelerinizden vazgeçmenize gerek yoktur. Tam tersine örneğin egzersiz krampların ve menstürasyona bağlı diğer rahatsızlıklarınızın azalmasına yardım edebilir.

  Menstürasyonun başlangıç döneminde bir çok genç kız daha sonraki kanamalarının tam zamanında olacağını düşünürler, fakat nadiren böyle olur. İlk yıl (belki daha uzun süre) içinde menstürasyon siklusu takvime uymaz, bazen 3 hafta gibi kısa süre içinde bazen ise 6 hafta gibi uzun bir sürede kanama olabilir. Bir süre sonra siklus düzene girecektir ve kızların çoğunda her 3-5 haftada bir menstüral kanama olacaktır. Siklus düzenli hale geldikten sonra da hastalık, stres altında kalmak, ağır egzersiz, yetersiz beslenme veya bir şeylere çok sinirlenmek gibi durumlarda menstürasyon aksayabilir. Doğal olarak bütün bu nedenlerin yanında menstürasyon gecikmelerinde hamile kalınmış olabileceği akla gelmelidir.

  Bazı çocukların menstürasyon kanamaları diğerlerinden daha ağır olabilir. Fakat üzülmeyin, sağlığınızı etkileyecek kadar kanama olmaz. Vücudunuzda 5 litre kan vardır ve menstürasyon sırasında ancak 50-100 ml kan kaybedersiniz. Bununla birlikte gerçekten ağır bir kanamanız olabilir (günde 6-8 ped değiştirmeniz gerekebilir), bu durumda çocuk hekiminizle görüşmenizde yarar vardır.

  Menstürasyon periyodu sırasında, öncesinde veya sonrasında aşağıdaki yakınmalar görülebilir:Kramplar

  Karında gaz birikmesi

  Göğüslerinizde hassasiyet veya şişkinlik

  Baş ağrısı

  Kendini kötü hissetme ve huzursuzluk gibi ani duygusal değişiklikler

  Depresyon

  Yukarıdaki bulgular şiddetli olduğunda çocuk hekiminizle görüşmeniz gereklidir. Çok kez kramplar ve diğer yakınmalarınız hafif olur ve onları kontrol etmek kolaydır. Çocuk hekiminiz kendinizi daha iyi hissetmeniz için size bazı ilaçlar ve egzersiz tavsiye edecektir.

  Aşağıdaki bulgulardan birisi olduğunda ise mutlaka çocuk hekiminize başvurmanız gereklidir. Menstürasyon periyodunuzda hastalık gibi bilinen bir neden olmaksızın ani değişiklik olması

  7-10 günden fazla süren çok ağır kanama olması

  Periyodlar arasında kanama olması

  Menstürasyon başlangıcından sonraki dönemde iki günden fazla

  süren şiddetli karın ağrısı olması

  Hamile kaldığınız düşüncesi

  Menstürasyon siklusunuzla ilgili herhangi bir şeyin yanlış gittiğini düşünüyorsanız; Çocuk hekiminiz ilk değerlendirmeyi yapacak ve gerekiyorsa infeksiyon veya başka sorunlar için bir kadın-doğum uzmanına girmenizi önerecektir.
  22 Mayıs 2013
  #1
 2. Cinsel Organda Kıllanma Rüyada Cinsel Organın Kıllanması Cevapları

soru sor

Cinsel Organda Kıllanma Rüyada Cinsel Organın Kıllanması