coca colanın zararları

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, sebad40 üyesi tarafından 22 Mayıs 2009 tarihinde yazılmıştır. coca colanın zararları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Dikkatle okunmasını tavsiye ediyorum. Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız birçok şeyi siz daha önceden biliyordunuz (!) Ya da bilmeyenler “hadi canım saçma" diyeceklerdir.


  Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır. Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi yeterli [​IMG] Gelelim bunlarla ne gibi pratik işler yapabileceğinize;


  TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN: Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela taşındaki lekeleri yok edecektir.

  CHROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN: Arabanın tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.

  AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN: Bir kutu kolayı kutup başlarına dökün ve bütün çapak yok olsun.

  PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN: Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvataya uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

  ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN: Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın,Deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Coca-cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir. Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz,polen, yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde COCA COLA + PEPSI ''dir.

  Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi? Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir. Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur. Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDİOKSİT...!

  2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla Coca-Cola içecek“ diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.

  Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın...Diş 10 günde büyük oranda erir. Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır ... Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün...

  Bu kadar zararlı bir içecek nasıl olurda bu kadar bilinçsizce tüketilebilir ve biri Amerikan firması olmak üzere bu şirketler bu kadar kar elde edebilir?

  İşte bu bilinçsizliği önlemek için çevrenize,sevdiklerinize ve özellikle çocuklarınıza bunları anlatın. Belki bu kampanya fazla bir ses getirmeyecek olabilir. Ama ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar büyük etki yapacaktır. Destek olmak için yapmanız gereken tek şey; bu yazıyı olabildiğince fazla kişiye ulaştırmak, anlatmak...
  22 Mayıs 2009
  #1
 2. coca colanın zararları Cevapları

 3. biz artık içmiyoruz
  22 Mayıs 2009
  #2
 4. 22 Mayıs 2009
  #3
 5. coca cola değil ama itinayla içmeye devam ediyoruz.herkez bilincinde...
  22 Mayıs 2009
  #4
 6. daha iyi işte içimizin paslarını kirlerini temizliyo daha neee...:muha:ama cola turka için bırakın gavurun coca colasını boşverin bu işleri ölecek eşşeğin ölümü arpadan olsun..:D
  22 Mayıs 2009
  #5
 7. Arkadaşlar merhaba...Son bikaçgündür yoğundum fazla giremedim...Yorum yapan herkese tekrar teşekkür edeyim dedim.Hem konularım güncel kalsın di mi...?
  6 Haziran 2009
  #6
 8. güzeL konu ..tŞkLer:D
  7 Haziran 2009
  #7
 9. Bunlara inanmam için 1 neden göster bana.
  Paylaşım için sağol...
  7 Haziran 2009
  #8
 10. İster inan ister inanma sorun senin sorunun...:ban:
  7 Haziran 2009
  #9
  • payLaşım için teşeKKürLer
  7 Haziran 2009
  #10
 11. emeğine sağlık teşekkürler.
  7 Haziran 2009
  #11
soru sor

coca colanın zararları