Çocuk Zihnine Faydalı Besinler

İsimli konu WH 'Anne Ve Çocuk' kategorisinde, \\marjory\\ üyesi tarafından 12 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Çocuk Zihnine Faydalı Besinler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Somon balığı:
  Beyin için en yararlı deniz ürünlerindendir. Beyin hücrelerinin gelişimini sağlayan Omega-3 içerir. Haftada bir kez yenmesi tavsiye edilir.

  Morina balığı:
  Morina balığı, vücut için gerekli iyot alımını sağlar ve IQ'yu yükseltir.

  Sığır eti:
  Kızlar ergenlik yaşlarında demir eksikliği yaşayabilir. Bu da derslerde konsantrasyon eksikliği ve yorgunluk yaratır. Haftada en az iki kez 140 gram sığır eti yenmeli.

  Yumurta:
  İçindeki kolin maddesi, çocukların beyin hücrelerini yeniler, güçlendirir. Hafızayı güçlendirir, daha hızlı öğrenmeyi sağlar.

  Ay çekirdeği:
  Sınav için dersleri tekrar ederken bir avuç çekirdek yemek çocukların sinirlerini yatıştırır. Ayrıca kasların gevşemesini sağlayan magnezyum sayesinde iyi bir uyku sağlar.

  Yulaf:
  Vücuda yavaş yavaş ama iyi bir enerji sağlar. Her gün kahvaltıda yemeye dikkat edin.

  Yaban mersini:
  Çilekle birlikte hafızayı güçlendirir ve öğrenme kapasitesini artırır.

  Barbunya:
  Besinden alınan B1 vitamini eksik olursa, hafızanın normalden daha zayıf olmasına neden olur. Haftada 2-3 kez yenmelidir.

  Bezelye:
  Ergenlik döneminde yaşanan anksiyeteyi yok edecek B1 ve B3 vitaminlerini içerir. Haftada en az iki ya da üç tabak alınmalıdır.

  Su:
  Beynin ideal şartlarda çalışması için su oranı yeterli olmalıdır. Günde 6-8 bardak su içilmelidir.
  12 Kasım 2007
  #1
 2. Çocuk Zihnine Faydalı Besinler Cevapları

soru sor

Çocuk Zihnine Faydalı Besinler