Crysis

İsimli konu WH 'Oyun Genel' kategorisinde, kartaca193 üyesi tarafından 26 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Crysis hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Açılış benden olsun ve bazı hileleri veriyim.;)

  C:\ProgramFiles\Electronic Arts\Crytek\Crysis\Game\Config. içinde bazı dosyalar var diff_easy.cfg, diff_normal.cfg, diff_hard.cfg ve diff_bauer.cfg
  artık hangi zorluk derecesinde oynuyorsanız ona göre olan dosyayı açın (notpad ile) ve en alt satırına aşadaki kodları ekleyin:

  g_godMode = 1 : ölümsüzlük
  i_unlimitedammo = 1 : sınırsız cephane
  ai_IgnorePlayer = 1 : görünmezlik
  i_noweaponlimit = 1 : sınırsız silah taşıma

  kolay gelsin [ok]
  26 Kasım 2007
  #1
 2. Crysis Cevapları

 3. abi bende oyun yok bana full ünü ver bi özel mesajla
  27 Kasım 2007
  #2
 4. valla kardeş fu anda full ünü koyamam koysam bile 16 gb indirmen biraz zaman alır en ii si gidip satın almak [ok]
  29 Kasım 2007
  #3
 5. Dünyada ve Türkiye'de bir ilk gerçekleşti ve bir oyuna Türkçe dil desteği geldi %100 fakat bakıyorum ki bir çok warez sitelerinde dağıltılmaya başlandı ve şiddetle kınıyorum.Adamlar o kadar emek harçayıp Türkçe dil desteği sağladılar ve Türkiye'de de Uygun bir fiyata satılmaktadır ve hatta Crysis geliştiricilerinden biri olan Cevat YERLİ bizzat kendi gelip tanıtımda bulundu lütfen bu emeği hiçe saymayalım Korsana hayır diyelim ki diğer firmalarda örnek alıp çıkartıcak oldukları oyunlarda Türkçe dil desteği sağlasınlar. :)


  Türkiyedeki Crysis Satış fiyatı: 49 YTL
  Yurt Dışında satış fiyatı : 70 YTL

  Duyduğuma görede EA da artık Türkçe dil desteği sağlayacağını duyurmuş ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyeceğim.

  Video
  &

  29 Kasım 2007
  #4

 6. gerçekten güzel biraz oynadım hem türkçe olunca herşeyi anlıyor insan...
  29 Kasım 2007
  #5
 7. 16 gb değil 6gb arkadasım yanlış biliyon
  5 Aralık 2007
  #6
 8. Orjinalini alma ve desdek konusunda shadyo8 arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum. düşünsenize EA nın oyunlarında türkçe dil desteği verdiğini özellikle fifa :D
  6 Aralık 2007
  #7
 9. g_godMode = 1 : ölümsüzlük bu şifre çok işime yaradı saol:D
  8 Aralık 2007
  #8
 10. verdiğim traineri kullanarak ölümsüz olabilirsin bunlarla boşuna uğraşma
  8 Aralık 2007
  #9
 11. 6 gb olan da sadece oyun var bendeki olan cd de ise hem oyunun kendisi hem yapımcılarla röportajlar ve de nasıl yapıldığı konusunda videolar var [ok]
  9 Aralık 2007
  #10
 12. CONTACT ( İLK BÖLÜM )

  Takım olarak yaptığınız paraşüt atlayışı sonrası bir sorun oluyor ve ada yerine denize düşüyorsunuz. Yüzerek karaya çıkın. Düşmenin etkisinden olsa gerek Nano-Suit elbise çalışmıyor, ama biraz sonra devreye giriyor. Biraz ilerledikten sonra üç Koreli asker göreceksiniz. Onları öldürün ve devam edin. Burası ilk bölüm olduğu için genellikle kontrollerin ve silahların özelliklerinin öğrenilmesi üzerinde duruluyor. Biraz sonra Jester ile karşılaşacaksınız. Atlama sırasında Astec’in kaybolduğunu söylüyor. Beraber olarak onu aramak için yola koyulun. Biraz sonra Astec’in ölmüş olduğunu göreceksiniz. Şimdi yeni bir görev alacaksınız. Sizden Gps istasyonunu yok etmeniz isteniyor. Yavaş yavaş gün dönüp, sabah olurken ilk kez bir kamp görüyorsunuz. Haritada belirtilen noktaya gidip, F tuşunu kullanarak makineyi kapatın ve yolu izleyin.Size saldıran düşmanlara karşı dikkatli olun.Hepsini öldürmek zorunda değilsiniz, ama öldürdüklerinizin üzerinden silahlarını da alarak devam edin. Yol üzerinde bir cip olması gerekiyor. Onu alın ve yolu sürekli takip edin. Yol ayrımına geldiğinizde sağ taraftan ilerleyin. Kore askerlerinin yol üzerine döşediği barikatı göreceksiniz. Askerleri halledin ve karşı taraftaki kayalıkları aşarak ilerleyin. Bunu yapmak için Maximum strengh özelliğini aktif hale getirin. Burayı da geçtikten sonra araya bir video girecek ve bu kez Jester kaçırılacak. Bu kez onu bulmak için haritada belirlenen noktaya ulaşmak için harekete geçin. Çok geçmeden onun da öldüğünü göreceksiniz ve bölüm sona erecek.

  RECOVERY ( 2. BÖLÜM )

  Bölüm başlarken yanınızda Propiat ve Psyco var. Evlerin olduğu yere gittiğinizde tüm askerlerin ölmüş olduğunu göreceksiniz ve aldığınız yeni bir emir sonrası tek başınıza hareket etmeniz gerekiyor yine. İlerde bir cip var. Onu alıp sağda çıkan ilk yoldan yukarı ilerleyin. Askerleri öldürün. En tepede bir ev göreceksiniz. Onun arkasında bir Bazuka ve Sniper var. Evin içinde de cephane mevcut. Bazukayla, evin yanındaki radar istasyonunu yok ettikten sonra tekrar evin arka tarafından aşağıya atlayın. Karşı taraftaki kampa doğru ilerleyin. Her tarafta mayın olduğu için mecburen kamp kapısına giden yolu kullanmalısınız. Girişin sağ ve sol taraflarında iki adet makineli tüfek var. Eğer az önce Sniper tüfeğini aldıysanız şimdi kullanmanın tam sırası. Kampa girdikten sonra hedefte belirtilen eve gidin ve içerisini temizleyin. Her yerden askerler saldıracak dikkatli olun. Daha sonra diğer büyük eve uğrayın. Burada ikinci katta bir rehine var. Kapıyı açınca Psyco’da geliyor. Kısa bir video girecek ve yeni bir görev alacaksınız şimdi. Öncelikle birinci kata inip ortadaki odaya bir bakın. İçeriden cephane ve en önemlisi bazuka alıp hedefte belirtilen tankı vurmak için çatıya çıkın. Amaç iki tankı da yok etmek. Eğer tankı yan tarafından üç isabetli atışla vurursanız imha olacaktır. Aynı şekilde diğer tank için de aynısını yapın. Eğer bazuka merminiz biterse, daha önce girdiğiniz iki katlı binaya tekrar uğrayarak tedarik edin ve arka yola çıkarak devam edin. Kayalıklar görürseniz zıplama özelliğini kullanın. Ormana gireceksiniz. Karşıda küçük bir şelale göreceksiniz. Hemen sağ tarafında kayalar mevcut. Zıplayarak üzerlerinden atlayın ve suyun içinden devam edin. İlerde sağ tarafta yukarı çıkan bir yol var. Onu kullanmadan su içinden ilerleyin. İkinci kez küçük bir şelale daha göreceksiniz. Bu kez sol taraftan ilerleyin. Askerlere dikkat edin. Yol üzerinde bir ağaç parçası göreceksiniz. Oradan geçin ve üçüncü küçük şelaleyi görünce hemen yanında da Propiat’ı göreceksiniz. Şimdi şelalenin yanındaki mağaradan içeri girin ve bölümü tamamlayın.

  RELIC ( 3. BÖLÜM )

  Kısa bir konuşmanın ardından Propiat’ta kaçırılıyor. Şimdi haritada gösterilen noktaya ilerleyin. Amaç yine radar istasyonunu kapatmak. Askerleri unutmadan F tuşuyla aleti kapatın. Yola çıkın. Yine bir cip olabilir. Yol boyunca yol ayrımına gelene kadar ilerleyin. Ayrımı görünce soldan devam edin. Karşıda bir kamp göreceksiniz, ama gidemezsiniz. Çünkü köprü kullanılamaz halde. Soldaki çıkıntıya atlayın ve daha sonra suya atlayarak biraz yüzün. Sol taraftan karaya çıkın ve biraz ilerleyin. Tekrar sol tarafta yukarıya çıkan bir yol göreceksiniz. Bu yolu takip ederek en tepeye çıkın ve kampa girin. Burada fazla asker var. Üstelik helikopter’e de dikkat ederek, hedefte gösterilen konteynıra girin. Tam karşıdaki bilgisayarda bulunan bilgileri download edin. Bu işlem bittikten sonra kampın arka tarafına doğru ilerleyin. Az önce gördüğünüz büyük şelalenin kaynağını oluşturan bir su göreceksiniz. Oraya atlayın ve yeni kampa ulaşın. Askerleri önünüzü açacak şekilde hallettikten sonra daire şeklindeki binaya girin. Kapıyı açın ve bir video daha girecek. Patlamadan sonra girdiğiniz şifreli kapının hemen solunda silah ve cephane bulunuyor. Bunları alarak dışarı çıkın. Yavaş yavaş akşam oluyor. Hedefte belirtilen yere gittiğinizde kulübe yanında duran bir bot göreceksiniz. Buna binerek su boyunca ilerleyin. Şelaleden aşağıya atlayın. Az önce gördüğünüz kırık köprünün altından geçeceksiniz. Bu sırada yaklaşık beş dakika boyunca sürekli yürüyeceksiniz. Sizi rahatsız eden pek asker olmayacak, ama peşinize bir helikopter takılabilir. Buna dikkat edin. Hedefe vardığınızda harabe bir mezarlıkta olmanız gerekiyor.Şimdi uçağa binip gitmek gerekiyor, ama etraf güvenli değil. Son görev olarak, bu bölgeye gelecek olan birkaç Nano-Suit elbise giyen askeri öldürmek gerekiyor. Bunun sonrasında uçak iniş yapacak ve binerek bu bölümü de tamamlayın.

  ASSAULT ( 4. BÖLÜM )

  Bir asker size kendini takip etmesini söylüyor. Kısa süre takipten sonra olaylar anlaşılıyor. Üç adet Air-craft bulmalı ve yok etmemiz gerekiyor. Amaç bu. İlk Air-craft’ı yok etmek için hemen yanında bulunan evin civarındaki uzaktan kumandalı patlayıcıyı alın ve patlatın. Daha sonra buradaki köprüden devam edin. Barikatı görene kadar ilerleyin ve gördüğünüzde sağ taraftaki yola sapın ve ilerleyin. Etrafta yeterince cephane mevcut. Askerlere ve helikoptere dikkat edin ve ikinci Air-craft’ı da yok edin. Sağ taraftan deniz kısmından ilerleyin. Biraz sonra ilerde bir liman göreceksiniz. Oraya gidin. Burada sizden elemanlarda bulunuyor. Askerleri temizleyin. Hemen karşınızda büyük bir bina var. Burada cephanelik mevcut. İhtiyacınız kadarını alıp askerleri temizleyin ve geminin yanına gidin. Burun kısmına yakın en alçak yerden gemiye atlayın. (Maximum strengh özelliğiyle) Merdivenleri çıkın ve açık kapıdan girip, bilgisayarı kullanın. Şimdi hava destek kuvveti aktif olacak. Gemiden aşağıya inin ve geminin en yüksek noktası olan radar’ını B tuşuyla dürbünü açarak ve Mouse ile hedefi kilitleyerek gösterin. Birazdan hava kuvvetleri gemiyi bombalayacak. Şimdi limanın güvenliğini sağlamak gerekiyor. Bir yada iki adet helikopter gelecek. Ayrıca birkaç asker. Bunları da hallettikten sonra arka kapıdan ilerleyin ve tankların olduğu yere gelince bölüm sonlanacak.

  ONSLAUGHT ( 5. BÖLÜM )

  Bu bölümde anlatacak pek bir şey yok. Call of duty oyununda tank kullanır gibi ilk aşamada tank kullanarak diğer tankları yok etmeye çalışıyorsunuz. Eğer ağır hasar alırsanız yaya olarak yola devam etmek zorundasınız. Bu duruma düşerseniz sürekli kaçarak ve saklanarak devam edin. Tanklarla ve askerlerle çevrili büyük bir barikat gördüğünüz zaman sağ taraftaki kayalıklardan yukarı tırmanın. Önünüzde mayınlı bir yer var. Her birine uzaktan ateş ederek patlatın ve yolu temizleyin. İlerleyerek tren vagonlarının olduğu yere gelin. Burada iki adet kulübe var. İkisinde de silah ve cephaneler bulunuyor. Askerleri öldürdükten sonra tankı alın ve ilk kırmızı vagonu patlatarak yol açın. Bu yoldan tank ile ilerleyin. Tekrar yaya olarak ilerlemeniz gerekebilir. En sonunda başka bir kampa daha geleceksiniz. Burada da iki tank var ve yok etmek gerekiyor. Bunun için hemen yanlarında bulunan benzin bidonlarına ateş edin ve patlamalarını kısa yoldan sağlayın. Oldukça fazla asker burada da var. Dikkat edin ve kampın arka tarafından demir yolunu takip ederek yola devam edin. Sağ ve solda iki makineli var. Bunları da yok edip yolu biraz daha takip edince bu bölüm de sona ermiş olacak.

  Devamı gelecek.
  ALINTIDIR.
  9 Aralık 2007
  #11
 13. lutfen yardım
  9 Aralık 2007
  #12
 14. arkadslar ordamısınz
  9 Aralık 2007
  #13
 15. Mağarada güç kaynağı olarak kullanılan ampülleri patlattıktan sonra başka ilerledim daha sonra bir girdap beni aldı götürdü bir yere getirdi.Büyükçe bir oda da yaratıkları öldürdükten sonra onların çıktığı yerden başka bir odaya geçtim.Adamımız burada ilerlerken ışıklar birden gitti ve geri geldi.
  Adamımız orda ufak bir küfür edip Binbaşı Stickland beni duyuyorsanız bu yaratıklar uaynmaya başladı dedi ve bir sürü yaratık ortalığı doldurdu.Birkaçını öldürdüm ama bitecek gibi değiller 5 kez öldüm lütfen bi yardımcı olun arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.....
  24 Aralık 2007
  #14
 16. eyw haoca da bn bi tünele grdim içi boşluk yada su dolu gibi bi türlü çıkamıom bi yardım etsene please:D:D:D:D:D:)

  26 Aralık 2007
  #15
 17. abi bn aldım bunun cd sini yükleyemedim yüklemesini resimli weya normal bi anlatırsan süper olur şimdiden saol
  29 Aralık 2007
  #16
 18. slm arkadaşlar ben bu oyun hakkında bazı dergileri okudum ve biraz bilgi edindim:
  EA Games bu oyunu ilk olarak Türkiye'de tanıtıma açtı ilk olarak türkiye'de satışa başlandı. bu nedenle profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirmeler yapıldı. eğer bu oyun türkiye'de az satılırsa bu Türkiye'nin oyun geleceği açısından kötü olacakmış. EA GAMES bu oyunu türkiyeye armağan etti ve eğer bizler korsanını alırsak ve orjinali satmazsa Türkiye'de oyun geleceği bitecek deniliyor.
  30 Aralık 2007
  #17
 19. o mağaralı bölümü ben geçtim.gerçekten çok karışık. galiba yerçekimsiz ortamda adamımız. havada uçabilio. bende 2 günde anca geçebildim orayı.
  30 Aralık 2007
  #18
 20. CORE bölümünde çıktım bi yerde bana yardımcı eskort adam gelio o olürse yeniden başlıom. acaba ne yapmalıyım adam ha bire ölüyo!! :D
  30 Aralık 2007
  #19
 21. arkadaşım adamın nanosuit i bozuk o yüzden ekranın ortasında çıkan şey adamın canını gösterio o bitmeden her gördüğün ateşte durarak adamın canını doldurmalısın [ok]
  30 Aralık 2007
  #20
soru sor

Crysis