Daemon Tools Lite 4.124/Kullanımı/Resimli Anlatım

İsimli konu WH 'Oyun Genel' kategorisinde, djdream22 üyesi tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde yazılmıştır. Daemon Tools Lite 4.124/Kullanımı/Resimli Anlatım hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Indirdiginiz pc oyunlarının Kurulumu


  01 : )) Indirdiginiz oyunun tüm part larını bir klasör içerisinde toplayınız..
  Daha sonra indirdiginiz herhangi bir dosyanın üzerini sag tıklayıp Winrar programı ile extract here {Buraya çıkart} seçenegini seciniz..


  [​IMG]


  02 : )) Olusan yeni klasör içerisindeki dosyanın uzantısına göre kullanacagımız yöntemler degismektedir..


  [​IMG]


  Eger dosyanın uzantısı :
  iso- bwt- cdi- b5t- b6t- cdd- bin- cue- mds- nrg- pdi


  ise asagıdaki Daemon Tools programını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.


  Download/indir


  [​IMG]  Daemon Tools" dan bahsedecegim.Bu program ile harddiskinize kayit etmis oldugunuz cd'leri programin kendi olusturdugu sanal cd sürücülerin içine yerlestirip sanki cd den çalistirir gibi kullana biliyorsunuz,programin en büyük avantaji bir çok ima(.img,.iso vb) dosyasini destekliyor olup ücretsiz olmasi.


  [​IMG]


  [​IMG]


  Sözlesmeyi kabul ettikten sonra standart kismini seçip next tusuna tikliyoruz ve kurulum yapmak için yol soruyor ve bu adimlarida next tusu ile geçtikten sonra nihayet program yükleniyor.Finish tusuna tikladiktan sonra systam tray kisminaprogramin ikonu geliyor.


  [​IMG]


  [​IMG]


  system trayda programin ikonuna(simge) sag tusla tiklayip "Virtual CD/DVD-ROM" seçeneginin üstüne tikliyoruz oradan karsimiza gelen menüden "Set Number Of Devices" kismina tikliyoruz ve karsimiza 1 den 4 e kadar sürücü olusturabilecegimiz menü çikiyor elbette 1 sanal sürücü isimizi fazlasiyla görecektir."1 drive" tikliyoruz ve sanal sürücümüz olusmus oluyor.


  [​IMG]


  [​IMG]


  Daha Sonra Tekrar system traydaki programin ikonuna sag tusla tiklayip "Virtual CD/DVD-ROM" seçeneginden "Device 0:[J:] Nomedia" seçenegine tikliyoruz (ufak birhatirlatma J: sürücüsü benim bilgisayarimdaki sürücü sizin bilgisayarinizda fiziksel sürücü sayisina bagli olarak baska bir harf ile temsil edilecektir) ve karsimiza çikan yeni menüden "Mount image" 'e tikliyoruz.


  [​IMG]


  [​IMG]


  Bize daha önceden sabit diskimize kayit etmis oldugumuz imaj dosyasinin yerini göstermemizi istiyor imaj dosyasini seçip tamam dedikten sonra kendisi otamatik olarak yaratmis oldugu sanal cd-dvd sürücü- sünün içine yerlestirip çalistiriyor.


  [​IMG]


  Mevcut cd ile isiniz bittigi zaman yada yeni bir dosyayi sanal sürücüye yerlestireceginiz zaman tekrar "Mount image" seçenegini kullanabilirsiniz.Yada sanal sürücüyü tamamen bosaltmak istiyorsaniz busefer yine ayni menüdeki "Unmount image" seçenegi ile sanal sürücüyü bosalta bilirsiniz.


  [​IMG]


  Bu programin ne isinize yariyacagini hala anlamadiysaniz ufak bir bilgi, bu programi kullanarak bir kaçtane oyunu DVD'lerinze kopyaliya bilirisiniz.Imaj haline getirdiginiz cd leri DVD medyalarinin içine bu ufak marifetli programla birlikte kopyaliya bilir ve bir DVD medyasinda birden fazla cdyi birbirine karistirmadan kolayca sakliya bilir kendi arsivinizi olustura bilirsiniz.​
  13 Ocak 2009
  #1
 2. Daemon Tools Lite 4.124/Kullanımı/Resimli Anlatım Cevapları

 3. arkadaşım bunları yaptıktan sonra imaj takılıyor diyor bu sorun nasıl giderilebilir
  2 Şubat 2009
  #2
 4. bu programı nfs pro streetde de kulanabilirmiyim.
  3 Şubat 2009
  #3
 5. EwT KuLLanBLrSn...Rep++
  24 Şubat 2009
  #4
soru sor

Daemon Tools Lite 4.124/Kullanımı/Resimli Anlatım