Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi

İsimli konu WH 'Edebiyat - Türkçe' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 31 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi
  Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi -Damlaya Damlaya Göl Olur atasözünün hikayesi

  Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi
  Her çok azdan olur. Küçük ve önemsiz şeyler birikerek büyük şeyleri meydana getirirler. Bunun için küçüktür azdır önemsizdir deyip hiçbir şey hor görülmemelidir; bunların önemi bilinmeli çarçur edilmemelidir.


  Damlaya Damlaya göl olur Atasözü ile ilgili Cümleler:

  Ey Oğul boşuna dememişler damlaya damlaya göl olur diye....  -"Küçük çabalar büyük problemlerin çözümüne yardımcı olabilirler" anlamında bir Atasözü.
  -"Ne kadar küçük miktarlar olursa olsun bu miktarlar gittikçe çoğalabilirler." anlamında bir Atasözü.


  Damlaya Damlaya göl olur Atasözü ile ilgili Kompozisyon Örneği:

  KONU: "DAMLAYA DAMLAYA GöL OLUR DAMLACIKTAN SEL OLUR."
  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  Açıklamamızın amacı tasarrufun insana büyük faydalar sağlayacağıdır. Buna göre şöyle bir düşünce düzeni kurabilirsiniz:
  1 - Tasarrufun tanımı;
  2 - Tasarrufun insana sağlayacağı faydalar;
  3 - Konuyla ilgili örnekler;
  4 - Sonuç.
  Kompozisyon Örneği:
  "Tasarruf maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddi bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır. Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra geri kalan bölümünü gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.


  Tasarruf meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan bazı maddi arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur. Tasarruf yapan herkes sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır. Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler. Bir köşede birikmiş paraları her zaman onların yardımcısı desteği ve huzur kaynağıdır.  İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar. Tasarruf varlığın garantisidir.
  31 Ağustos 2011
  #1
 2. Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi Cevapları

 3. bunu bilene ne var =)
  5 Mayıs 2014
  #2
soru sor

Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi