Dev kertenkele dehşeti

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, Y@z Y@ğмυяυ üyesi tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde yazılmıştır. Dev kertenkele dehşeti hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Dev kertenkele dehşeti!
  [​IMG]

  Endonezya’da Komodor ejderi adı verilen dev bir kertenkele türünün saldırısına uğrayan bir park bekçisi canını zor kurtardı.


  [​IMG]

  Endonezya’ya bağlı Komodor Adası’nda gerçekleşen olayda, Marcelinus Subanghadir isimli park bekçisi yaşadığı barakanın bahçesinde iki metre uzunluğundaki kertenkelenin saldırısına uğradı.
  [​IMG]3metre
  Associated Press ajansına konuşan Komodo Ulusal Park yöneticisi Tamen Sitorus, Subanghadir’in çığlık sesleri üzerine diğer bekçilerin koşarakyerine geldiğini söyledi. Ancak bekçi arkadaşları, talihsiz adamın düştüğü durumu görünce gözlerine inanamadı.

  Sitorus’un ifadesine göre, bekçiler, Subanghadir’în bir bacağını ağzıyla kavramış ve dişlerini geçirmiş olan Komodor ejderine tahta sopalarla vurmaya başladı ve 34 yaşındaki adamı dev sürüngenden kurtardı.

  Vücudunda derin yaralar açılan Subanghadir’in Bali’deki bir hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

  Vahşi doğada yaşayan Komodor ejderleri, dünya üzerinde sadece Endonezya’nın Komodor, Padar ve Rinca adalarında yaşıyor. Sayıları 4 bini aşmayan ve dünyanın en büyük kertenkele türü olan Komodor ejderlerinin boyları üç metreyi geçebiliyor.
  [​IMG]


  Komodor Adası’nda 2007 yılında bir Komodor ejderinin saldırısına uğrayan sekiz yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetmişti.
  27 Şubat 2010
  #1
 2. Dev kertenkele dehşeti Cevapları

 3. Kertenkeleye değil dinozora benziyor
  27 Şubat 2010
  #2
 4. Baya irice bir kertenkele:D
  paylaşım için teşekkürler:tamam:
  27 Şubat 2010
  #3
 5. Paylaşım için teşekkürler :tamam:
  27 Şubat 2010
  #4
 6. ................................
  27 Şubat 2010
  #5
 7. salyasının insanı öldürdüğünü duymustum
  27 Şubat 2010
  #6
 8. evrim geçirmeye başlıyorlar herhalde
  27 Şubat 2010
  #7
 9. bu resmen bi ejderha .bunun kertenkele hali kalmamış
  2 Mart 2010
  #8
 10. m-jore arkadaşım teşekkürler verdiğin bilgi için
  Salyasını araştırdım ve şunları buldum
  salyaları toksik zehir içerir. salyası bile öldürür.ejderin ısırıpta elinden kaçırdığı hayvan insan fark etmez sevinnmesi yersizdir ejderin tükürüğündeki bakterilerle infekte olmuştur, bir kaç gün içinde de septisemiden ölür. ejderi tarafından ısırılan bir ingiliz turist tüm tedavilere rağmen iki yıl sonra ölmüş.çenesi çok kuvvetli ve yırtıcı olmasına rağmen dişleri değil dişlerindeki toksinlerle düşmanını etkisiz - ölü - hale getiren komodor ejderi aslen endonazya'nın yerlileridirler o takımadalar dışında doğal yaşam alanları yoktur.

  yatıp kalkıp şükredelim bizde böyle garip vahşi canlılar yok değilmi arkadaşlar yorumların için teşekkür
  3 Mart 2010
  #9
 11. aynen bende böyle okumuştum.bizde olsa neslini tüketirdik merak etme o konuda rahat olabilirsin.)
  5 Mart 2010
  #10
 12. XDGERÇEKTEN DOĞRU DERSİN :tamam:
  5 Mart 2010
  #11
soru sor

Dev kertenkele dehşeti