Dinazorlar neden yok oldu?

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, PoliteiA üyesi tarafından 9 Ocak 2010 tarihinde yazılmıştır. Dinazorlar neden yok oldu? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bilim adamları, dinazorların, dünyaya göktaşının çarpmasından önce yok olmak üzere olduğunu bildirdi
  Yeni Zelanda'nın Massey Üniversitesi'nden Profesör David Penny ile Oxford Üniversitesi'nden evrim uzmanı Dr. Matt Phillips, ''Trends in Ecology and Evolution'' adlı Yeni Zelanda dergisindeki makalelerinde, dinozorların neslinin tükenmesine yol açan göktaşı teorisinin yeniden gözden geçirilmesi yönünde görüş bildirdi.
  Bilim adamları, ''Jeofizikçiler 25 yılda, dinozorlar ile pterozorların neslinin tükenmesinin başlıca nedeninin dünyaya göktaşı çarpması olduğu konusunda en ufak bir kanıt ileri sürmedi'' dedi.
  Dinozorların neslinin dünyaya göktaşının çarpması yüzünden tükendiğini ifade eden teoride, ''kuşlar ve memelilerin, 65 milyon yıl önce 'Kretase' (Tebeşir Dönemi: 136-65 milyon yıl önce) sonunda göktaşının dünyaya çarpmasından sonra yeryüzünde gelişmeye başladığı'' ifade ediliyor.
  Bilim adamları, 80-90 milyon yıl önce çeşitlenmeye başlayan kuşlar ile memelilerin, 20-30 milyon yıl önce sayıca dinozorların önüne geçmeye başladığını belirtti.
  David Penny, ''dinozorların neslinin tükendiği dönem ve kuşlar ile memelilerin çoğaldığı dönemin belirlenmesi amacıyla, fosillerin incelenmesi yoluyla, farklı türdeki dinozorların, kuşların ve memelilerin yeryüzünde yaşadığı dönemin öğrenilebileceğini'' kaydetti.
  ,


  buna ınanmak zorunda mıyım acaba?????
  9 Ocak 2010
  #1
 2. Dinazorlar neden yok oldu? Cevapları

 3. payLaşım İçin TeşekkürLer İLqinÇ :)
  9 Ocak 2010
  #2
 4. teşekkürler.
  9 Ocak 2010
  #3
 5. valla neye inanırsın bilmem sağın solun belli olmuyor:)ama iyiki nesilleri tükenmiş aksi olsa biz şimdiye çoktan tükenmiş olurduk bunlara yetecek yemek kaynağı bugüne yetmezdi sanırım neyle doyar bunlar...çok gizemli dikkat çekici güzel hayvanlarmış görmek isterdim ama zamanda bir yolculuk imkanı olsa ama uzaktan:)mamutlar:)ı koca dişli kaplanları vs ....sağol konu için
  9 Ocak 2010
  #4
 6. her şey dınozorların çaağındakı gıbı olsaydıda keşke bız olmasaydık
  10 Ocak 2010
  #5
 7. İnsanlık icin...
  10 Ocak 2010
  #6
 8. Bu kanıtlanmıştı hatta
  10 Ocak 2010
  #7
 9. Neden? Rabbin hükmüne razı değilmisin..biraz senle çelişen bir cvp olmuş ...herşey olması gerektiği gibi oluyor işte merkez efendinin cvbnı hatırla
  10 Ocak 2010
  #8
soru sor

Dinazorlar neden yok oldu?