Diş Modelleri

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde yazılmıştır. Diş Modelleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. 2011 Diş Modelleri
  Diş Modelleri nelerdir
  altın oran diş modelleri
  porselen diş modelleri


  porselen diş modelleri

  [​IMG]

  Ağız görüntüsünün kötü olduğu diş şekli bozukluklarında uygulanan, daha çok kozmetik değişiklik olarak adlandırılan kaplama şeklidir. Laminate yaprak kaplama olarak da adlandırılan kaplamalar estetik görünümlerden kaynaklı görüntü bozukluğu yaratan ön dişlere uygulanmaktadır.


  Yüz Şekline Göre Diş Modeli altın oran

  [​IMG]

  Bembeyaz ve düzgün dişlere sahip olmak isteyenler artık 'altın oran'ları tercih ediyor. Ajda Pekkan, Ebru Şallı ve Victoria Beckham gibi ünlülerin diş modeline sahip olmak isteyenlere 'altın oran' yöntemiyle kusursuz diş estetiği yapılıyor.

  Altın oran ise yüzün üçgen, kare, oval ya da dikdörtgen olmasına göre şekilleniyor. Diş hekimi Yaşar Nalçacı, kaş-burun-çene, burun-kulak memeleri, kaş-alın-saç başlama mesafesinin de estetik görüntü sağlamada çok önemli etkenler olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri veriyor: "Eskiden hastadan alçı model alınır, teknisyene yollanır ve o da kendince en güzel dişleri yapardı. Yani herkese, her yüze aynı model dişler uygulanırdı. Halbuki dişler de bir elbise gibi görüntüyü değiştiren unsurlar olduğu için yapacağınız en güzel diş dahi o yüze gitmeyebilir, hatta çirkin bile olabilir. Çünkü hastanın yüz şekli, göz rengi, ten rengi ve saç rengi bile önemlidir. Bunlar göz önünde bulundurulmadan yapılan en güzel diş dahi hastaya hiç yakışmadığı gibi estetiğini de bozabilir
  (Doğan Haber Ajansı)
  9 Mayıs 2011
  #1
 2. Diş Modelleri Cevapları

 3. Benim Hiç Öyle Dİşlerim Olmadı :(:(
  11 Mayıs 2011
  #2
 4. keşke böyle olsa dişlerim..:agla:
  11 Mayıs 2011
  #3
 5. bende ameliyat olcam yakında .. insan reklamlara bile özeniyor:D diş önemli
  11 Mayıs 2011
  #4
 6. evet ya dişler çok önemli bende bi ara yaptırmak istiyorum dişlerimi ama korku işte :uzgun:
  12 Mayıs 2011
  #5
 7. diş çok önemli ya..

  porselen dişe bayııldım...:D:D:D
  29 Mayıs 2011
  #6
soru sor

Diş Modelleri