Diz Şişmesi Nasıl Olur? Diz Şişmesinin Nedenleri

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Diz Şişmesi Nasıl Olur? Diz Şişmesinin Nedenleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bir şişmiş diz ortak bir sorundur. Birçok kişi diz bu "su" diyorlar. Ancak, diz zor olabilir şişme nedenini belirlemek. Şişme akut veya kronik olabilir. Bir son yaralanma veya ilişkili olabilir yavaş yavaş başlangıçlı olabilir. Diz ya da diz etrafında içinde şişme olabilir. Şişmiş diz tedavi belirlenmesi ne soruna neden bağlıdır. Burada nasıl diz neden şişme belirlemek öğreneceğiz.
  Yanıt: Bir şişmiş diz sahip insanlar ya diz içinde sıvı olabilir ortak kendisi, ya da çevresindeki yumuşak dokuda. Sıvı birikiminin neden belirlemede ilk adım nerede sıvı bulunduğu belirlemektir.

  Diz ortak bir kapsül ile çevrilidir. Bu kapsül formları "ortak alan." Ortak alan normal diz içinde sıvı yağlama ve diz kolayca hareketli tutmak için az miktarda vardır. Bazı durumları bu sıvı birikimi neden olur. Bu insanların çoğu bir şişmiş diz ne olduğunu düşünün, bir diz efüzyon denir.
  Sıvı Diz Inside Ortak
  Eğer bu sıvı diz eklem içinde olduğu belirlenir, sonraki adım varsa ilişkili bir yaralanma olduğunu belirlemektir.

  * Akut yaralanmalar
  Akut yaralanmalar son zamanlarda oluştu travmatik bir olaydır (son 24-48 saat içinde). Çünkü diz aniden, yaralanma sonucunda geliştirilen şişme Akut yaralanmalar kronik farklı vardır.

  Eğer hasar akut, sonraki adım diz içindeki sıvı türünü belirlemektir. Bundan diz kanamaya yol açabilecek özel yaralanma ve diğerleri ortak sıvı üretiminde ani bir artışa neden olabilir.
  o Kan diz
  Iki şart sık diz içinde kan birikimi nedeni; bu ACL ve kemik ve diz kıkırdak bir çatlak gözyaşı. Bu yaralanma kan girmesine izin ve ortak bir büyük, şişmiş diz oluşturur. Zaman kanama diz şişmesi nedeni ise, başlangıç, ve şişlik yoğun olabilir hızla kaybolur. Sıvı genellikle yaralanma dakika içinde birikir.

  o Sigara Kanlı Akışkan diz
  Akut yaralanma olmayan bir birikimi-kanlı sıvı diz içinde neden menisküs gözyaşları ve ligament burkulma içerir. Diz yaralanmaları ile bu görülme şişme başlangıçlı akut, ancak daha az kan birikimi daha hızlı. Bu yaralanma ile Tipik hasta gün yaralanma (tercihan dakika içinde diz içine kanama ile görüldüğü gibi) daha sonra sıvı birikimi saat fark edeceksiniz. Sıvı miktarı önemli olabilir, ama genellikle kan birikimi ile görüldüğü gibi gergin değil.

  * Kronik Koşullar
  Kronik yaralanmalar diz yavaş yavaş başlangıçlı şişmesine neden olur. Bu sıvı miktarı dalgalanma gösterebilir ve belirtileri gelebilir ve gitmek. Bu ve şişkinlik genellikle diz artrit veya aşınma sonucu görülen en yaygın türü-ve-gözyaşı.

  o Diz Artrit
  Diz artrit diz eklem ekstra sıvı üretmek için vücut neden olur. Sıvı miktarı zaman içinde dalgalanma eğilimi. Diz artriti olan hastalar genellikle diğer daha büyük etkilenen diz fark. Sıvı miktarı genellikle faaliyet hasta yapıyor miktarı - neden daha önemli çalışmalarının daha şişme ile gelir.

  * Hızlı Onset şişme, No Yaralanma
  Şişmenin son geniş kategori içinde sıvı hızlı başlangıçlı olan ortak, ancak diz hiçbir son injury. Sıvı birikimi, bu tip en sık karşılaşılan nedenleri enfeksiyon veya gut nedeniyle vardır.

  o Enfeksiyon
  Enfeksiyonlara sıvı diz eklem içinde birikmesine neden olabilir. Enfeksiyonlar gibi cerrahi veya diz veya sistemik bir enfeksiyon bir yara olarak diz, içinde kirlenme neden olabilir bu ortak yayılır. Ortak bir sorun vardır içinde Enfeksiyonlar çünkü vücut a sert zaman bu alan içinde enfeksiyonlar mücadele vardır. Cerrahi enfeksiyon temizlemek gerekebilir.

  o Gut ve Psödogut
  Gut için diz sıvısı içinde ürik asit kristallerinin birikimi kaynaklanmaktadır. Ürik asit madde sindirim parçası olarak üretilmektedir. Düzgün, gıda sindirimi ve atık bizim vücut kurtulmak, Vücudumuzun atık taşıma ürik asit gibi maddeler üretir. Gut hastalığı olan kişiler eklemleri içinde enflamasyon yol ürik asit kristalleri birikir ve şişme.

  Psödogut benzer bir sorun olduğunu, kristaller sadece farklı bir tür ortak içinde birikir. Psödogut olan hastalarda, kalsiyum kristallerinin içinde bir iltihabi reaksiyon taklit eklem, diz şişmiş bir yol.

  Sıvı Diz dışında Ortak
  Zaman sıvı gerçek ortak alanı dışında ve yumuşak doku diz, en yaygın nedeni çevreleyen prepatellar bursit olduğunu. Bu durum diz kapağı üst sadece üzerinde bursa sıvı birikimine neden olur. Genellikle sıvı dizkapağı üstüne değil, altına dizkapağı hissediliyor.

  Sıvı da diz çevresindeki yumuşak doku içinde diz bir kontüzyon gibi bir yaralanma sonrasında birikebilir. Yumuşak doku diz çevreleyen güçlü bir yaralanma sıvı ve / veya kan biriktikçe, şişmiş bir diz görünüm vererek neden olabilir.
  16 Aralık 2009
  #1
 2. Diz Şişmesi Nasıl Olur? Diz Şişmesinin Nedenleri Cevapları

soru sor

Diz Şişmesi Nasıl Olur? Diz Şişmesinin Nedenleri

Alakalı Aramalar:

 1. buzalarda diz sişmesı

  ,
 2. insanın dizi neden şişer

  ,
 3. buzagilarda di

  ,
 4. dizi şişen buzağılar nasıl tedavi edilir