Domuzu da Allah yaratmadı mı, neden yememiz haram?

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, K@RT@NESİ üyesi tarafından 7 Kasım 2008 tarihinde yazılmıştır. Domuzu da Allah yaratmadı mı, neden yememiz haram? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. "Domuzu da Allah yarattı. O zaman neden onu yememiz yasak? " Bu tür bir iddia ne yazık ki iddia sahibinin ibadetlerin ve kulluğun ne için yapıldığını anlayamadığını gösterir."Domuz etini Allah yarattı, o zaman onu yiyebiliriz" diyen kişi "ensest ilişkiyi Allah yarattı o zaman neden kardeşlerimizle evlenmiyoruz" diyen kişiyi kınayamayacağını bilmelidir. Dinimizde bir şey haram ise, hikmetini bilmesek de onun haram olduğuna inanmak gerekir. Muhammed aleyhisselamın peygamber olarak bildirdiği şeylere akla uygun olduğu, yahut tecrübe ile anlaşıldığı için inanmak iman olmaz. Çünkü bu, aklı tasdik etmek demektir. Haramlarda muhakkak vücuda zarar veren bir şey aranmamalıdır!

  Domuz, her türlü necaseti yiyen çok pis bir hayvandır. Zararlı olduğu için yalnız Türkler değil, Avrupalılar da, bir kimseye hakaret etmek için “Domuz” derler.

  Tevrat’ta domuz eti yasak edildiği için, bugünkü Yahudiler bile domuz eti yemezler.

  Bugün tıp, insana en çok zarar veren ve hastalık bulaştıran etin domuz eti olduğunu tespit etmiştir.

  Domuz eti yiyenlerde [safra kesesi iltihabı, apandisit, barsak iltihabı, çeşitli çıbanlar, mafsal kireçlenmeleri, damar sertliği, romatizma, grip, tansiyon yüksekliği, kalb anjini, enfarktüs gibi] çeşitli hastalıkların görüldüğü meydana çıkmıştır.

  Domuz etinde bulunan büyüme hormonunun kansere sebebiyet verdiği açığa çıkmıştır. Domuz eti ile geçen trişinoz hastalığının bugün bile tedavisi yoktur.

  Domuz şeridi [tenya], mide ve barsak yolu ile kana geçerek, göz, beyin gibi önemli organlarda ağır hastalıklara, hatta ölüme sebep olmaktadır.

  Domuz eti yiyenlerde, kıskançlık hislerinin dumura uğradığı, namusunu kıskanmadığı tespit edilmiştir. Domuz yağı, E vitaminini birdenbire yok eder. İnsan, E vitamininden mahrum kalınca nesli söner, E vitamininin yokluğu sevgiyi, aşkı yok eder.

  E vitamininin noksanlığında erkeklerde kısırlık, kadınlarda çocuk düşürme hastalığı ortaya çıkar. E vitamini yağlardaki acılaşmayı önler.

  E vitamini tükenince A vitamini acılaşmayı önleyemez. A vitamininin yokluğunda da cinsiyete menfi yönde etki eder. Domuz eti ve yağı yiyenlerde karakter değişikliğinin ortaya çıktığı da tespit edilmiştir.

  Domuz etinin, diğer hayvan etlerine hiçbir üstünlüğü yoktur. Üstelik hazmı güç, protein değeri çok düşüktür.

  Domuzun daha başka zararları da tespit edilse, yine de (Mutlaka bu veya şu sebepten dolayı domuz haram edilmiştir) denilemez. Fakat hiç zararı tespit edilmese de dinimiz yasak ettiği için, domuz etini yemek haramdır.

  7 Kasım 2008
  #1
 2. Domuzu da Allah yaratmadı mı, neden yememiz haram? Cevapları

 3. :muahaha::bravo::bravo::uzgun::uzgun::uzgun::uzgun::uzgun::uzgun::agla::agla::agla::agla::agla:[kizgin][kizgin][kizgin][kizgin]:ban::ban::ban::ban::ban::ban::ban::ban:[kahretsin][kahretsin][kahretsin][kahretsin][kahretsin][kahretsin]:alala::alala::alala::alala::alala::alala::alala::alala::alala::alala::hehehe::hehehe::hehehe::hehehe::yuppi::yuppi::yuppi::yuppi::yuppi::D:D:D:D:D:D:):):):)XDXDXDXXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDDXDXDXDXDXDXD
  22 Ağustos 2010
  #2
 4. Ensest ilişkiyi Allah yarattı nasıl bir kelimedir ? o zaman ben Televizyonu Allah yarattı da derim yada bu siteyi öyle düşünen de bunu yadırgamaz kınayamaz öyle değil mi?

  Avrupa da domuz demek sadece hakaret değil şanlı demek manasında da kullanıyorlar.

  Domuz eti yüzünden hasta olan da görmedim daha (domuz gribi falan diyeceklere deli dana hastalığı veya kuş gribi de diyerek yanıt veriyorum) iyi pişirilmez ise dana eti de adamı hasta yapar

  bugünkü Yahudiler bile domuz eti yemezler. bu da büyük bir genelleme olur yiyen çok var

  Domuz eti yemiyorum yemem de ama alışık olmadığım bir et olduğu için

  insanları korkutarak birşeyleri yasak etme olayınıda anlamıyorum

  sonuçta bire bir türkçe bir kuran-ı kerim yok

  Bir surenin on taneden fazla açıklaması var farklı kişiler tarafından neden bire bir türkçe çevirileri yok ? korkuyor mı ki gerçekleri bilenler uyanık olur diye

  bu arada en çok domuz çiftliği bulunan müslüman ülkeside kesin türkiye dir ahkam kesmemize rahmen
  21 Haziran 2011
  #3
 5. ya şimdi allah domuzuda yarattı yememiz için değil ama belkide besin zincirirnde yeri vardır yani allah birçok şeyi yarattı am hepsini yemek içinmi güneşi yemek içinmi yarattı
  26 Ağustos 2011
  #4
soru sor

Domuzu da Allah yaratmadı mı, neden yememiz haram?