Dünyadaki En Korkunç 18 Yer

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, s_a_g_o_p_a üyesi tarafından 16 Şubat 2010 tarihinde yazılmıştır. Dünyadaki En Korkunç 18 Yer hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Güzel manzara denilince akla genelde yeşil tepeler ve cıvıl cıvıl çayırlar gelir. Ancak bu manzaralar biraz farklı. Tuhaf şekiller ve yaratıklarla dolu bu yerler, insanın tüylerini diken diken yapıyor. İşte dünyada görebileceğiniz en korkutucu manzaralardan bazıları.

  1) İzlanda Taş Trolleri: Bu görüntü, İzlanda efsanelerine göre gün içinde taşa dönüşen trollerle dolu. Sağ köşede oldukça belirgin bir şekilde duran trol suratının yanı sıra daha pek çoğu, manzaraya sinmiş durumda.

  [​IMG]
  2) Jeolojik Gergedan: Yine İzlanda'da bulunan bu yerin adı Hvítserkur.Etrafındaki kayalar okyanus tarafından yıpratılmış eski bir volkanik magma zerki olan bu yer, tıpkı bir gergedanı andırıyor ve oldukça ürkütücü görünüyor.
  [​IMG]

  3) Kafatası Yamacı: Kentucky, Amerika'daki Cumberland Gölü'nde çekilen bu kurukafa benzeri yer, doğal çürüme ve erozyon sebebiyle oluşmuş. Ancak yine de insanı korkutmaya yetiyor.

  4) Denize Bakış: Belki bir işaret için ya da dünyanın beklenen sonunu görebilmek için denize bakan bir yaşlı adamı andıran bu kayalığın resmi, İngiltere, Somerset'te çekilmiş. Acaba bu bir devin suratı olabilir mi?

  [​IMG]

  5) Profilden Yüz: Taft Point olarak bilinen bu kayalıklardaki taş yüzleri gerçek bir insanı andırıyor. Kim bilir, bu belki de metrelerce yükseklikten krallığını gözetleyen bir devin yüzüdür.
  [​IMG]

  6) Su Canavarı: Tam olarak bir mekan diyemesek de bir mekanda çekilmiş bir görüntü diyebiliriz buna. Ancak öyle bir görüntü ki sanki suyun ruhu var ve denizden çıkarak apayrı bir bütünlüğe kavuşuyor.
  [​IMG]
  7) Cehenneme Giriş: Fümerol olarak da bilinen sıcak buhar ve sülfür gazının, İzlanda'daki Námaskar'nun asitli topraklarından çıkışını gösteren bu resim, sanki şeytanın ininin nasıl göründüğünü gösteriyor.

  8) Cehennemden Gelen: İzlanda'da ne var bilinmez ama hemen her yeri ürkütücü görünüyor. Myvatn'da çekilmiş bu resim, cehennemin gizli yerine işaret ediyor gibi
  .
  [​IMG]

  9) Jeotermal Kabus: İzlanda kültüründe neden bu kadar çok canavarlardan, goblinlerden ve diğer yaratıklardan bahsedildiğini anlamak hiç de zor değil. Bu görüntüler de doğanın nasıl insan zihnini bulandırabildiğini gösteriyor.
  [​IMG]
  10) Cehennem Kapılarından Çıkış: İzlanda'dan son bir görüntü daha. Jeotermal bir güç istasyonu yakınlardan çekilen bu resim, dünyanın sonundan bahseder gibi.
  [​IMG]
  11) Tuhaf Yumurtalar: Yumurtayı andıran bu tuhaf höyükler, farklı bir dünyaya ait gibi duruyorlar. Aslına bakılırsa bu renkli taşlar, New Mexico'da erozyona uğramış yapılardan başka bir şey değil.
  [​IMG]
  12) Bambaşka Bir Dünya: Bolivya, Laguna Colorada'yı çevreleyen çölde yer alan bu mekan, aslında sığ bir tuz gölü. Suyun renginin kırmızı oluşuysa ortamı daha da tuhaflaştırıyor.

  13) Buz Kapısı: Buzlarla kaplı bu güzel ağaçlı yol manzarası, Hollanda'da çekilmiş. Buzlar Kraliçesi'nin evine giden yolmuş gibi duran bu yer, ne kadar güzel olsa da insanın tüylerini ürpertmeye yetiyor.

  [​IMG]
  14) Korkunç Eldivenler: Dikenli tellere asılmış birkaç eldivenin bu kadar tüyler ürpertici görünebileceğini kim tahmin edebilirdi ki? Görüntüye yakalanan çuhaçiçekleri de cabası. Hollanda'da çekilen bu resim, insana korku salıyor.

  15) Uzun İnce Bir Yol: Kötü sonuçlanan yol hikâyelerini anımsatan bu görüntü, California çölünde değil, Filipinler'de çekilmiş. Tuhaf ama ürkütücü, değil mi?

  [​IMG]
  16) Ürkütücü Kulübe: Klasik bir korku filmini tamamlayacak tüm öğeler bu resimde mevcut. Uzun ağaçlar, karanlık bir gökyüzü, yalnız bir kulübe... Etrafı sarmakta olan sis de insanı yatıştırmamak için elinden geleni yapıyor. Bu öykünün gerisini kendiniz de tamamlayabilirsiniz.
  [​IMG]
  17) Karanlık Gece: Bu ürkütücü resim bir filmden çıkmış gibi görünüyor. Ay ışığının aydınlattığı ve sisin boğduğu ağaç kümeleri, gölgelerinde korkunç şeyler saklıyor olabilir.
  [​IMG]
  18) Issız Yer: Bu ıssız ve korkutucu yer, sisle öyle bir hâle gelmiş ki o yol sanki herhangi bir yere çıkabilirmiş hissi veriyor. Bu hayaletimsi ufukta neler yattığını kim bilebilir ki? Belki hiçbir şey yoktur. Belki de sonsuz karanlık vardır.
  16 Şubat 2010
  #1
 2. Dünyadaki En Korkunç 18 Yer Cevapları

 3. Teşekkürler
  16 Şubat 2010
  #2
 4. bazıları çok hoş gözüküyor :) ?
  16 Şubat 2010
  #3
soru sor

Dünyadaki En Korkunç 18 Yer