Duzenlı Seks Nasıl Yapılır Seksin Faydaları

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 12 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Duzenlı Seks Nasıl Yapılır Seksin Faydaları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Duzenlı Seks Nasıl Yapılır Seksin Faydaları ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, duzenlı seks nasıl yapılır ve seksin faydaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  seks spermin güçlenmesi sipermlerin guclenmesi seksınfaydaları seks yapmayan kadının karşılaştığı rahatsızlıklar

  [​IMG]

  Düzenli Seks’in Faydalarını Biliyormuydunuz ?


  Sadece ağzınızı kulaklarımıza vardırmakla kalmıyor aynı zamanda doğal bir ağrı kesici ve antidepresan. Hatta bebeğinizin cinsiyetini bile belirlemeniz mümkün! İşte düzenli seksin nimetleri…

  Aktif bir seks hayatına sahip olmanın sizi daha genç göstereceğini, hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğini duymuş muydunuz? Evet seks, hayatınıza, yüzünüze yerleştirdiği o büyük tebessümden daha da fazlasını getirebilir…
  DÜZENLİ SEKS İLE… Adet döneminizi düzenleyebilirsiniz
  Eğer adetleriniz düzensiz ise, doktorunuzun size önerisi bir doz yatak egzersizi olabilir. Kolombiya Üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre, düzenli seks hayatı olan kadınların adet döngüsü diğerlerine göre daha düzenli. Uzmanlara göre, karşı cinsle yaşanan yakınlık sırasında erkek feromonlarının etkileri, kadının hormonlarına yansıyor ve bu durum adetlerin düzenlenmesine yardımcı olabiliyor.  DÜZENLİ SEKS İLE… Genç bir görünüm kazanabilirsiniz
  Yatakta ateşli saatler geçirerek gençlik ışıltınızı koruyabilirsiniz. Seks yapmak, östrojen hormonu seviyenizin yükselmesini sağlar ve bunun sonucunda saçlarınız daha parlak, cildiniz ise daha ışıltılı bir görünüm kazanır. Iskoçya’daki Royal Edinburgh Hastanesi’nde yapılan bir araştırmada görev alan jüri üyelerinden, tek yönlü bir ayna arkasında duran denekleri inceleyerek yaşlarını tahmin etmeye çalışmaları istenmiş. Gerçek yaşından yedi ile on yaş daha genç gösteren deneklerin en aktif seks hayatına (ortalama haftada dört kez) sahip olan kişiler olduğu belirlenmiş. İsterseniz siz de bu akşam gece kremini bırakıp sevgilinizle yakınlaşmayı deneyin!
  DÜZENLİ SEKS İLE… Bebeğinizin cinsiyetini belirleyebilirsiniz
  Yatakta seçilen pozisyonun ve ilişkinin zamanlamasının bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde etken olduğunu ileri süren görüşler bulunmakta. Y kromozomu taşıyan (ve erkek bebek oluşumunu sağlayan) spermler, X kromozomu taşıyan (ve kız bebek oluşumunu sağlayan) spermlerden daha ufak ve daha hızlıdır. Ancak aynı zamanda daha kısa ömürlüdür. Bazı görüşlere göre, erkek bebek sahibi olmak isteyenlere, yatakta erkeğin arkada olduğu pozisyon önerilmektedir. Bu pozisyon, erkek kromozomunu taşıyan spermlerin yumurtaya daha çabuk ulaşmasına olanak verebilmektedir. Bu konudaki diğer bir teori, bebeğin cinsiyetinin ilişkininin zamanlaması ile belirlenebileceği yönündedir. Erkek bebek isteyenlere, Y kromozomu taşıyan hızlı sperm için uygun koşullan sağlayan yumurtlama günü; kız bebek isteyenlere ise, X kromozomlu spermin daha uzun süre bekleyebileceği dikkate alınarak yumurtlamadan birkaç gün önce ilişkide bulunulması önerilmektedir.
  DÜZENLİ SEKS İLE… Moralinizi yükseltebilirsiniz
  Seks yapmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar, sizi güzelleştirir ve klinik araştırmalara göre aynı zamanda depresyon belirtilerinin azalmasına yardımcı olur. Bu teoriye göre, seks sırasında ortaya çıkan erkek hormonlarının kadının vücudu tarafından absorbe edilmesi depresyon etkilerinin azalmasına yardımcı olabilmektedir. Hollanda’da psikolojik rahatsızlığı olan kişiler üzerinde yapılan bir araştırma seksin ilaçlara duyulan ihtiyacı azalttığını göstermiştir. Amerika’da yapılan bir diğer araştırmanın sonuçları ise mastürbasyon yapan kişilerde depresyon görülme oranının, mastürbasyon yapmayan kişilere göre daha düşük olduğunu göstermektedir.
  DÜZENLİ SEKS İLE… Bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz
  Düzenli bir seks hayatı, daha az nezle ve soğuk algınlığı demektir. İngiltere’de yapılan bir araştırma, haftada bir veya iki kez düzenli olarak seks yapmanın, soğuk algınlığı, nezle gibi enfeksiyonlara karşı korunmada etken olduğunu ortaya koymuştur. Bu araştırma için katılımcılar seks hayatlarının aktifliğine göre iki farklı gruba ayrılmışlar. Sonuç, haftada bir veya iki kez seks yapan kişilerin bağışıklık sistemlerinin daha verimli çalıştığını ortaya koymuş. Kaliforniya Üniversitesi’nde bağışıklık sistemi uzmanı olan Clifford Lowell, bu durumun enfeksiyonlara karşı mücadelenin doğal bir yolu olduğunu düşünüyor: “Aktif bir seks hayatı olan kişiler, aktif olmayanlara göre çok daha fazla enfeksiyona yol açabilecek etkene maruz kalmaktadır. Vücut bunlarla mücadele için, daha yüksek seviyede antijen üretir” diyor. Artık, sık sık hastalanmamak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz!
  12 Temmuz 2013
  #1
 2. Duzenlı Seks Nasıl Yapılır Seksin Faydaları Cevapları

soru sor

Duzenlı Seks Nasıl Yapılır Seksin Faydaları

Alakalı Aramalar:

 1. seksnasilyapilir

  ,
 2. sesk nasıl yapılır araştırma