En İyi İşini Yapan Windows Hata Gidericileri

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 3 Ekim 2007 tarihinde yazılmıştır. En İyi İşini Yapan Windows Hata Gidericileri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu Programların Buluduğu PC de Hata Olmaz...  Windowscare Personel....

  [​IMG]


  Bilgisayarınız için artık yavaşlama, donma ve çökme sorunları bitti. Windows'unuzu 1 tıklamayla tamir edin ve koruyun. Advanced WindowsCare, diğer araçlar gibi sadece kayıt defteri temizliği yapmaz. Sisteminizi doğrudan inceler ve sorun çıkaran engellerin tamamını düzeltir. Novel sistem teknolojisi sayesinde Advanced WindowsCare, bilgisayarınızın daha hızlı, daha istikrarlı olmasını sağlar.  CCleaner...


  [​IMG]

  Açılımı Crap Cleaner olan program adından da anlaşılacağı üzere sisteminizdeki gereksiz dosyaları silerek daha kararlı ve dolayısıyla hızlı bir bilgisayara kavuşmanızı sağlıyor. Bu küçücük program o kadar iyi işler çıkartıyor ki şaşırmamak elde değil. Gelin programın özelliklerine birlikte bakalım.

  Program üç ana bölümden oluşuyor. Türkçe olduğu için üç bölümün de kullanımı oldukça basit. Birinci ana bölüm Cleaner yani Temizlik bölümü. Bu bölüm programın asıl amacının gerçekleştirildiği; bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyalardan arınmanızı sağlayan yerdir. Bu bölüm kendi içerisinde de Windows ve Uygulamalar olarak ikiye ayrılmakta. Windows bölümü ise Internet Explorer, Windows Explorer, Sistem ve Gelişmiş olmak üzere dörde ayrılmaktadır.

  Internet Explorer bölümünde sörf yaparken bilgisayarınıza giren çerezler, daha sonra işinize yaramayacak olan geçici dosyalar, geçmiş url'ler temizlenir. Windows Explorer bölümünde son açılan dökümanların kaydı, başlat-çalıştır bölümüne yazmış olduğunuz girdiler, diğer Explorer bağlantıları ve arama asistanındaki otomatik tamamlanan girdiler temizlenir. Sistem bölümünde dolu olan çöp kutusu, geçici dosyalar ve diğer sistemde boşa yer kaplayan dosyalar ve girdiler temizlenir. Aslında Temizlik bölümünün en işlevsel yeri burasıdır; çünkü bilgisayarınızın temizlenip daha hızlı bir hal alması büyük oranda sistemin temizliğine bağlıdır. Son bölüm olan Gelişmiş ise kullanıcı tercihine göre açılıyor; yani varsayılan olarak bu bölüm temizlenmiyor. Ben bu bölümün de temizlenmesi için her zaman seçenekleri işaretlerim. Sizlere de Gelişmiş bölümündeki seçenekleri işaretlemenizi öneririm. Evet ilk bölüm hakkında küçük bir ayrıntıyı da belirtip ikinci bölüme geçiyorum: Internet Explorer bölümündeki "Otomatik Tamamla Formu" seçeneğini işaretlerseniz tarayıcınızda kaydetmiş olduğunuz form verilerini ve şifrelerinizi her temizlikten sonra yenilemek zorunda kalırsınız. Zaten bu seçenek pasif olarak geliyor kurulumda.  Registry Mechanic...


  [​IMG]


  Registry Mechanic bir kayıt defteri temizleme ve düzenleme yazılımıdır. Yazılımla kayıt defterinizi gereksiz tüm verilerden arındırabilir ve hasarlı alanları onarabilirsiniz.


  Free Error Cleaner...  [​IMG]
  Free Error Cleaner yüksek performanslı bir hata giderme programıdır. Sistem hatalarını bularak temizler ve sisteminizin hızlanmasına yardımcı olur. Program kayıt defterini tarayarak boş, gereksiz ve hatalı kayıtları siler. Ayrıca programı her kullandığınızda güvenlik açısından kayıt defterinin bir yedeğini alır. İsterseniz kayıt defterindeki girdileri elinizle tek tek düzeltebilirsiniz. Program tamamen ücretsiz ve sistem performansını düzenleme açısından oldukça kararlı. Anlık olarak herhangi bir problem bulduğunda otomatik çalışarak sorunu gidermeye başlar. Kayıt defterinin sürekli yedeğini aldığı için korkusuzca kullanabileceğiniz bir program.


  TuneUp Utilities 2007...


  [​IMG]  TuneUp Utilities, bir performans ayarlama programıdır. Kişisel bilgisayarınızı en yüksek seviyede performansa kavuşturmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Program sayesinde ileri düzeyde bilgisayar bilmenize gerek kalmadan sisteminizi çok daha verimli kullanabiliyorsunuz. Windows'unuza rahat bir nefes aldırmak için, webde hızınızı artırmak, geri dönüşüm kutusunu rahatlıkla temizleyebilmek için kullanabileceğiniz faydalı bir program.
  3 Ekim 2007
  #1
 2. En İyi İşini Yapan Windows Hata Gidericileri Cevapları

 3. iyi paylaşım saol
  28 Nisan 2008
  #2
 4. paylaşım için sağol
  3 Ekim 2008
  #3
 5. Hepsini kullandım sağlam programlar herkese tavisyemdir ...
  (Adavanced Windows Care linki ölü BURADAN ulaşabilirsiniz.)
  Teşekkürler


  3 Ekim 2008
  #4
 6. Evet bende Adavanced Windows Careyi tercih ediyorum...:tamam:
  3 Ekim 2008
  #5
 7. 4 Ekim 2008
  #6
 8. link ölü ...........
  4 Ekim 2008
  #7
 9. paylaşım için tsk
  4 Ekim 2008
  #8
 10. teşekkürler,elinize sağlık
  15 Aralık 2008
  #9
 11. denedık Hiçbiri bi işe yaramıyor hepside key istiyor bı dahakı sefere duzeltte bırak insanları bosa yorma zaman kaybı oluyor
  19 Aralık 2008
  #10
 12. paylaşım için teşekkürler
  21 Aralık 2008
  #11
 13. tşk ler ......... saolasın
  20 Ocak 2009
  #12
 14. super yaa cok saolunnn
  29 Ocak 2009
  #13
 15. sağolun sevgili arkadaşlarrr
  11 Şubat 2009
  #14
 16. teşekkürler...
  6 Mayıs 2009
  #15
 17. şu anda hepsini kullanıyorum paylaşım için tşkler :tamam:
  13 Mayıs 2009
  #16
 18. güzelmiş teşekkürler
  19 Mayıs 2009
  #17
 19. teşekkürler
  27 Haziran 2009
  #18

 20. Kesinlikle katılıyorum son sürümü daha güzel
  29 Haziran 2009
  #19
 21. teşekkürler
  8 Temmuz 2009
  #20
soru sor

En İyi İşini Yapan Windows Hata Gidericileri