Ereksiyon sorununa doğal çözüm

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, breakerturk üyesi tarafından 20 Şubat 2008 tarihinde yazılmıştır. Ereksiyon sorununa doğal çözüm hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Cinsel yaşantınızda zorluklar mı çekiyorsunuz ? Doğanın faydalı bitkileri yanı başınızda...

  Birçok erkek cinsel yaşamında ereksiyon olmakta veya ereksiyonlarını sürdürmekte bazen sorunlar yaşamaktadır. Ancak bu sorunlar sık olarak yaşandığında özgüveni etkilemekte ve tatmin edici bir cinsel yaşama engel olmaktadır.İşte ereksiyon sorunana çözüm getireecek doğal yöntemler;

  EREKSİYON SORUNLARI

  Doktorlar ve psikologlar kısa bir süre öncesine kadar, ereksiyon güçlüğü vakalarının yüzde 90’ının psikolojik olduğuna ve ereksiyon zorluğu çeken erkeklerin tek ihtiyaçlarının kendilerini yeterince uyaracak bir partner olduğuna inanıyorlardı. Şimdi ise uzmanlar birçok ereksiyon güçlüğü vakasının altında damar tıkanıklığı alkol ve uyuşturucu kullanılırlığı, sigara ve prostat ameliyatı gibi fiziksel nedenler yattığı konusunda fikir birliği içindeler.

  Peki bir erkek ereksiyon sorunlarının altında fiziksel mi yoksa ruhsal mı nedenler yattığını nasıl anlayabilir. Prof. Andrew weil’in posta pulu yöntemi harika bir yöntem. Bu yöntem, vücut faliyetleri normal bir erkeğin her gece uykusunda kendiliğinden ereksiyon olması temeline dayanıyor.

  Bu testi yapmadan önce bir şerit posta pulunu yatmadan önce penisinize sarıyorsunuz. Eğer kalktığınızda şerit sağlamsa gece boyunca ereksiyon olmamışsınız demektir ve bu da sorununuzun büyük bir ihtimalle fiziksel olduğunu gösterir.

  Diğer taraftan eğer uyurken ereksiyon olduysanız, ki bunu posta pulu şeridinin yırtılmasından anlayabilirsiniz organınızın işlevleri normal demektir. Bu durumda da sorununuz büyük olasılıkla psikolojik demektir.

  İktidarsızlık, penisin sertleşmemesi ya da serliğini cinsel ilişki ya da boşalmaya yetecek kadar koruyamamasıdır. Bu konu hakkında konuşmak için her ne kadar isteksiz bile olsalar, batılı erkeklerin büyük bir kısmı bir kez bile olsa ereksiyon sorunu yaşamıştır. Bunlardan bazıları ilaç kullanmış bazıları ise mutluluk çubuğu taktırmışlardır. Bu konudaki en son yaklaşım, kendi kendine prostaglandin E hormonu enjekte etmektir. Bu yöntem birkaç dakika içinde, 90 dakika süren bir ereksiyon hali sağlamaktadır.

  EREKSİYON SORUNLARINA KARŞI YEŞİL ECZANE

  Organınıza iğneler saplamaya başlamadan önce aşağıda bahsedilen bitkileri denemenizde yarar görüyorum.

  BAKLA(vicia faba): Bakla Parkinson hastalığının tedavisinde sıklıkla kullanılan L-dopa adlı bileşik açısından zengin bir kaynaktır. Yüksek dozlarda L-dopa, priapizme yani herhangi bir seksüel uyarı olmadığı halde sürekli ve acı verici bir ereksiyon haline neden olabilmektedir.

  250-450 miktar arasında bir miktar bakla, yeterince güçlü bir ereksiyon için gerekli L-dopa miktarını sağlayabilir.

  KADİFE FASÜLYESİ(mucuna): Yıllarca önce Panama’da çalışırken birçok kişiden kadife fasülyesi ya da öküzgözü fasülyesinin afrodizyak olduğunu duymuştum. O zamanlar bu fasulyenin en az bakla kadar, hatta beklide bakladan daha yüksek L-dopa içerdiğini biliyordum.

  ANASON(pinpinella anisum): Anason bazı östrojenik birleşikler içerir ve bu nedenlede ereksiyon sorunuyla pek bir ilgisi yokmuş gibi gelebilir. Östrojenik kadınlık hormonudur ve bazı bitkiler vücutta östrojen hormonu gibi iş gören maddeler içerirler.

  TARÇIN(Cinnamomum): Chicoga koku ve tat araştırma Merkezi Müdürü Dr. Alan Hisrch, tıp enerjileriyle yaptığı bir deneyde, öğrencilerin çeşitli kokulara verdikleri tepkiyi ölçmek için penislerine ölçüm cihazı bağlamıştır. Tarçınlı bir kurabiye koklatıldığında, penise çok daha fazla kan gittiği gözlenmiş ve bu nedenle tarçının ereksiyona en güçlü olduğunu ileri sürmüştür.

  ZENCEFİL(Zingiber officinale): American Journal of Chinese Medicine dergisinde yayınlanan ‘Arap usulü ilaçlarda kullanılan bitkisel Afrodizyaklar üzerine bir araştırma’ adlı makalede, bazı Suudi bilim adamlarının zencefil özütünün sperm sayısını ve hareketliliğini önemli ölçüde arttırdığı görüşlerine yer verilmiştir.

  YULAF(Avena sativa): Yabani yulafla beslenen aygırların daha canlı ve daha şehvet düşkünü olduğu varsayılır. Yapılan bazı arştırmalar yulafın insan türünün örneklerinde de cinsel uyarıcı etkisi olduğunu göstermektedir.

  KURT KİRAZI(Lycium chinese): Kurt kirazı yaşlı bir adamın vücudundan genç bir kurt çıkarabilir mi? Yapılan bir araştırmada 50 günde gram, kurt kirazı verilen 59 yaşının üzerindeki erkeklerde, testesteron seviyesinin hatırı sayılır derecede yükseldiği görülmüştür.

  YABANİ EBEGÜMECİ(Sida cordifolia): halk arasında enersiyonu güçlendirmesiyle ün salmıştır. Bu btkinin içerdiği uyarıcı bileşik, efedrindir. Yabani ebegümeci 1 milyonda 850 efedrin içerir ki bu da ereksiyonda neden kullanıldığını açıklamaya yeterlidir.

  ÇEŞİTLİ BİTKİSEL YAĞLAR: Ereksiyon sorunu için aromaterapistler genelde birkaç damla adaçayı yasemin ve gül yağınıbitkisel biy yağın içinde karıştırarak, elde ettikleri karışımla vucut yağı yapılmasını öneriyorlar.
  20 Şubat 2008
  #1
 2. Ereksiyon sorununa doğal çözüm Cevapları

soru sor

Ereksiyon sorununa doğal çözüm