Facebook arkadaşlarınızı istenmeyen gözlerden gizleyin

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, orjinal2.0 üyesi tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde yazılmıştır. Facebook arkadaşlarınızı istenmeyen gözlerden gizleyin hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Son zamanların en popüler sosyalleşme sitesi olan facebook'u bilmeyeniniz kalmamıştır herhalde. Öyle ki filmlere replik olan facebook, fazlaca sosyalleşmek isteyen bazı yaramaz kişiler için de bulunmaz bir fırsat.
  Kısacası facebook'u gerçek amacı için kullananlar olduğu kadar, amacı dışında da kullanan art niyetli kişiler de var. Genelde bu kişiler, arkadaş listenizi hedef almaktalar. Bu yazıda arkadaş listenizi istenmeyen gözlerden nasıl gizleyeceğinizi anlatacağım.
  Öncelikle Facebook'ta üst menüde bulunan Arkadaşlar kısmına tıklıyoruz.
  Gelen ekranda sol tarafta bulunan Yeni bir Liste Yap butonuna basıyoruz.
  [​IMG]

  Butonu tıkladığımızda bizden liste için isim istenecektir. İsim verip listemizi oluşturuyoruz.

  [​IMG]


  Listenizi oluşturduktan sonra bu listeye, arkadaş listenizin görmesini istemediğiniz arkadaşlarınızı ekleyiniz. İsterseniz tüm arkadaşlarınızı bu listeye ekleyerek Arkadaşlar alanınızı, listenizdeki herkesin göremeyeceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Listeye ekleme işi bittikten sonra
  Ayarlar menüsünden Gizlilik Ayarlarına giriyoruz.
  [​IMG]

  Buradan Profil kısmına giriyoruz.
  [​IMG]

  Profil kısmına girince burada birçok alanın yetkilerini belirleyebileceğiniz bir arayüz gelmekte karşınıza. Biz şu an Arkadaşlar alanında yetkilendirme yapacağız. Resimde görüldüğü üzere Arkadaşlar alanın karşısında bir açılır menü mevcut. Orayı açıp, Özelleştir seçeneğini tıklıyoruz.
  [​IMG]

  Karşımıza gelen pencerede Sadece Arkadaşlar seçeneğini seçiyoruz, Ağlardan hiçbirini seçiyoruz. Son olarakta en altta bulunan Bu kişiler dışında başlığı altında bulunan kutuya, daha önce hazırladığımız Sınırlı listesinin adını yazıp, boş bir yere tıklıyoruz.
  [​IMG]

  Tamamı tıklayıp, onaylıyoruz. Bundan sonra arkadaşlarınızı görmesini istemediğiniz kişileri bu "Sınırlı" listesine ekleyerek arkadaşlarınızın görünmesini engelleyebilirsiniz.
  Arkadaşlarınızı bu sınırlı listeye eklemek için ise " Arkadaşlar " menüsüne giriniz. Orada sağ üst tarafta bulunan kare butona basınız. Butona basınca arkadaşınızın detayları açılacaktır. Orta kısımda bulunan "Arkadaşlarını gör" yazısının hemen yanında "açılır menü" olan ok olacak. Menüyü açtığınızda arkadaşınızı, daha önceden oluşturduğunuz listelere dahil edebilirsiniz.
  [​IMG]
  17 Aralık 2008
  #1
 2. Facebook arkadaşlarınızı istenmeyen gözlerden gizleyin Cevapları

 3. Bilgi için teşekkürler
  27 Ekim 2009
  #2
 4. Güzel Bilgi :hehehe:
  26 Kasım 2009
  #3
 5. İşe yarar bir şeye benziyor. Teşekkürler.
  29 Kasım 2009
  #4
soru sor

Facebook arkadaşlarınızı istenmeyen gözlerden gizleyin