Garip ve Esrarengiz Olaylar

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, mete0990 üyesi tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. Garip ve Esrarengiz Olaylar hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. 4 Aralık 1872' de Kaptan David Dead Morehouse komutasındaki Dei Gratai adlı İngiliz gemisi New York ile Cebelitarık boğazı arasında seyrederken[​IMG] tuhaf ve başıboş bir şekilde hareket eden bir gemi gördüler. Gemiye yanaştılar[​IMG] seslendiler kimse cevap vermedi[​IMG] Kaptan adamlarına sandalları indirip[​IMG] ne olduğuna bakmalarını emretti[​IMG] adamlar gemiye çıktılar[​IMG] görünüşe göre gemide kimse yoktu..kamaradaki altı pencere tahtalarla kapatılmıştı[​IMG] elbiseler kuruydu ve jiletler paslanmamıştı[​IMG] belli ki gemi su almamıştı[​IMG] bir dikiş makinası yağı kutusu dikey olarak duruyordu[​IMG] bu da gösteriyor ki[​IMG] gemi dalgalarla sarsılmamıştı yeterli yiyecek ve su vardı[​IMG] bir kamaradaki masada[​IMG] 'sevgili eşim Fanny...." diye başlayan bir mektup kağıdı duruyordu...
  Saat bozulmuş[​IMG] pusula kırılmıştı[​IMG] cankurtaran sandalları yoktu[​IMG] ¤¤¤¤tant ve kronometre kayıptı[​IMG] yerde bir kadın elbisesi ve bir çocuk oyuncağı vardı[​IMG] sanki herkes çok aceleyle gemiyi terketmiş gibiydi[​IMG] ayrıca esrarengiz kan lekeleri vardı[​IMG] en tuhafı da Kaptan'ın yatağının altına kanlı bir kılıç gizlenmişti[​IMG] seyir defteri hariç tüm belgeler[​IMG] konşimento kayıptı[​IMG] enson 24 Kasım'da tutulan gemi seyir defterinde[​IMG] enlem[​IMG] boylamlarla[​IMG] Kaptan'ın Benjamin Briggs olduğu ve gemide eşi ve bebekleri ile ayrıca yedi kişilik bir mürettebatın olduğu yazıyordu[​IMG] peki geminin terk edilişinden bulunuşuna kadar geçen on gün içerisinde ne olmuştu?


  [FONT=arial,helvetica,sans-serif]Bu ilginç olayla ilgili hepsi birbirinden ilginç teoriler ortaya atıldı: Korsanlar[​IMG] Bermuda Şeytan Üçgeni[​IMG] isyan[​IMG] UFO'lar vs. ve bu konuda romanlar yazıldı[​IMG] filmler çekildi. Ama gemi Bermuda Şeytan Üçgeni'nin bölgesinde seyretmemişti[​IMG] korsanlar da gemiyi kargosuyla bırakıp kaçacak kadar aptal olamazlardı[​IMG] isyan içinse sebep yoktu[​IMG] çok ilginç bir başka teori gemideki gizli bir yolcuyla ilgili. Olay gerçekten çok esrarengiz...:alala:[/FONT]


  İLGİNÇ DEĞİLMİ...BİRDE BU OLAYA BAKALIM...


  VERİLDİYSE ÖZÜR DİLERİM..!

  2008- Endonezya’da çekişme yaşanacak. 4 ülkenin 4 devlet başkanına
  suikast girişiminde bulunulacak. Bu 3. Dünya Savaşı'nın başlama sebeplerinden biri olacak.

  2010- 3.Dünya Savaşı… Kasım-2010′da başlayacak ve Ekim-2014′te bitecek. Nükleer ve kimyasal silahlar kullanılacak.


  2011- Kuzey Yarımküreye Radyoaktif serpinti olacak. Hayvanlar ve bitkiler sağ kalmayacak. Müslümanlar[​IMG] hala hayatta kalmış olan Avrupalılara karşı kimyasal savaş başlatacaklar.


  2014- Kimyasal savaşın bitmesiyle dünyadaki insanlarının çoğu deri kanseri olacaklar veya deriye bağlı hastalıkları olacak.

  [

  2016-Avrupa neredeyse boş. Nufüs gittikçe azalıyor…


  2018-Çin[​IMG] Yeni Dünya Gücü olacak.  2023-Dünya’nın yörüngesi hafifçe değişecek.


  2025-Avrupa hala biraz yerleşim alanı.


  2028-Yeni enerji kaynağı geliştirilecek. (Muhtemelen termonükleer reaksiyon kontrolü) Açlık problem olmaktan çıkacak.Venus’e pilotlu uzay yolculuğu uygulanacak.


  2033-Kutup buzları eriyecek. Dünya okyanus seviyesi yükselecek


  2043 - Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hükümdarı olacak


  2046-Yapay organlar üretilecek. Vücut organı değişimi[​IMG] gözde tedavi yöntemi olacak.


  2066- Müslümanların elinde olan Roma’ya saldırı sırasında[​IMG] ABD iklim değişikliği yapan yeni silahını kullanacak.(Ani donma)

  2076- Sınıf ayrımı kalkacak. Tüm dünyada Komünizm hakim olacak!


  2084- Doğanın yeniden doğuşu


  2088- Yeni Hastalık: İnsanlar saniyeler içinde yaşlanacak


  2091- Hastalığın tedavisi bulunacak

  2100- İnsan yapımı Güneş[​IMG] Dünya’nın karanlık tarafını da aydınlatmaya başlayacak.


  2125- Macaristan’da[​IMG] uzaydan sinyal alınacak. (İnsanlar tekrar Vanga’yı hatırlayacak)


  2130- Uzaylıların önerisiyle su altında Koloniler kurulacak.


  2154-Hayvanlar yarı-insanlaşacak.

  2167- Yeni bir Din ortaya çıkacak...

  2170- Büyük kıtlık/kuraklık


  2183-Mars’taki koloni nükleer ulus haline geliyor ve Dünya’dan bağımsızlık istiyor. (ABD’nin İngiltere’den bağımsızlık istediği tarzda…)

  2201- Güneş’teki termonükleer reaksiyon yavaşlıyor. Isı düşüyor.

  2256- Uzay yolculukları Dünya’ya yeni hastalıklar getiriyor.


  2262- Gezegenlerin yörüngeleri devamlı olarak değişmeye başlıyor. Mars[​IMG] bir kuyrukluyıldızla çarpışma tehditi altında.


  2288- Zamanda yolculuk. Uzaylılarla yeni temaslar.

  2299- Fransa’da İslam’a karşı başkaldırı...


  2480- İnsan yapımı iki güneş çarpışacak. Dünya tekrar karanlıkta kalacak.


  3005- Mars’ta savaş...

  [​IMG]

  3797- Dünyanın sonu… Dünya’daki tüm yaşam ölecek. İnsanlar yeni bir güneş sisteminde yaşam alanı arıyor


  GARİP KEHANETLER....ŞİMDİ ÖBÜR BİR GARİP VEYA ESRARENGİZ OLAYIMIZA GEÇELİM...

  Amerika kıtasının en yoksul ülkelerinden Haiti'de halk çamurdan kekle besleniyor.

  [​IMG]

  Amerika kıtasının en yoksul ülkelerinden Haiti[​IMG] dünyadaki tahıl fiyatları artışından etkilendi. Daha da yoksullaşan ülkede halk çamurdan kekle besleniyor. Eski bir gelenek olan çamurdan kek[​IMG] çocukların kalsiyum ihtiyacını karşılamak için yapılıyor. Taştan arındırılmış toprağa yağ ve tuz ekleniyor. Çamurdan kek ağızda kuruluk ve kötü bir tat bırakıyor.:agla:  go oyunu japonyada ruh çağırma oyunu olarak bilinir.bu olay çok eskidir ama inanılmicak bişidir. o gunlerde okullarda öğrenciler geceleri nöbete kalırlarmış.2 haftada bir grup nöbeti varmış.yine grup nöbetlerinden birinde kızlar go oynamaya karar vermişler. oyun oynarken elektrik gitmiş ve elektrikler geldiğinde hiç biri ne olduğunu hatırlamıyormuş ve nöbetçi olduklarını unutmuşlar.bunun üzerine evlerine gitmeye karar vermişler.ama kızlardan biri defterini sınıfta unutmuş.kız yukarı çıkmış ama bir daha dönmemiş.bunun üzerine sebpai olan bir öğrenci yukarı çıkmış ama gördüğü manzara karşısında dehşete uğramış.arkadaşının kitapları defterleri yerde dağınık bir şekilde duruyormuş.kız telaşlanmış ve arkadaşlarının yanına dönmüş[​IMG] kızın geç kalıcağını ve onlara gitmelerini söylediğini söylemiş.kızlar ertesi gün geldiklerinde o kız yine yokmuş.eve gitmediği öğrenilen kızın kısa sürede kaybolduğu anlaşılmış.polis kızı her yerde aramış ama bulamamış.bu olaydan 2 gün sonra kaori adlı bir kızın evine telefon gelmiş.kız telefon üzerine okulu gitmiş ama okulda kimseyi bulamamış. ertesi sabah kaori'de okula gelmeyince ve öğrenciler birer birer kaybolmaya başlayınca okulda soruşturma açılmış.ama ilginç olan kaybolan öğrenciler sadece grup bekçiliğine kalan öğrencilermiş.müdür kızları çağırıp konuşmuş ve kızlarda o gün olanları daha doğrusu hatırladıklarını anlatmışlar. müdür diğer kızlarla konuşurken bir efsane duymuş ve diğer kız öğrenciler arkadaşlarının efsane yüzünden öldüğüne inanmaya başlamış.efsaneye göre sadece birkaç yıl önce o okulda bir öğrenci öldürülmüş ve cesedi okulun bahçesine gömülmüş.cesedinin bulunması için kızları öldürüyormuş.ve kızlar go oynarken kızın ruhunu dünyada sıkıştırmışlar ve o da gitmek cesedinin bulunmasını istiyormuş.müdür bu duyduklarına inanmamış.ama 2 öğrenci daha kaybolduğunda artık endişelenmeye başlamış ve efanenin de içinde şüphe bırakmasından dolayı bahçeyi kazdırmış.sonuç neymiş dersiniz.bir mezar bulunmuş ve kaybolan kızların cesetleride bu mezarın içindeymiş.ama kaybolan kızların cesetlerinin yanında başka bir ceset yatıyormuş.tanınmadık bir yüz.araştırma yapılınca o kimliği belirsiz öğrencinin 3 yıl önce kaybolan lise 2 öğrencisi k.azumi olduğu anlaşılmış.Kaynakwh: Kaynakwh:

  olay hala sırrını korumaktadır.sırrı çözülemeyen oyun adında raflara kaldırılmıştır

  VERİLDİYESE ÖZÜR DİLERİM


  ARKADAŞLAR BEĞENMEYENLER LÜTFEN YORUM YAPMASIN BEĞENDİYSENİZ 1 TANE +REP VEYA TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN...:)
  19 Temmuz 2010
  #1
 2. Garip ve Esrarengiz Olaylar Cevapları

 3. Teşekkürler...
  19 Temmuz 2010
  #2
 4. ödemli değil :)
  19 Temmuz 2010
  #3
 5. yalan inamıyorum bunların olacağına ama paylaşım için tşk
  12 Şubat 2011
  #4
 6. bu go oyunu gerçek bişe olmalıı bu oyun hakkında çok veri okumuştum hatta paranormal activty " izlediysenizz ordada bu oyundan bahsediliyorrr
  13 Şubat 2011
  #5
soru sor

Garip ve Esrarengiz Olaylar