Gerçek Vampirler Hikaye Değil!

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, ekonda üyesi tarafından 18 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. Gerçek Vampirler Hikaye Değil! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. VAMPIRIZM ARAŞTIRMASI  Milattan önce binli yıllara dayanan vampirizm efsanesi, günümüzün popüler kültürü ile yeniden hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. Lakin vampirizm gün geçtikçe ve popüler kültürün etkisinde kaldıkça bozulmaya ve mutasyon geçirmeye başladı. CERN yardımları ve BSHG' nin araştırmaları ile gerçek vampirizm, dört yıl süren uzun ve bilimsel araştırmalar sonucunda bazı tanımlar kazandı. İşte bu araştırmalar ve sonuçları:


  Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik.

  VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa'da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır. Toplumda yanlış bilinen vampir özelliklerinden bazıları ve doğruları şunlardır:

  [​IMG]  - Vampirler güneş ışığına çıkabilir, güneş ışığına sadece alerjik boyutta duyarlılıkları vardır. Güneş ışığının vampir genli birine yapabileceği en büyük zarar deride dökülme veya kızarmalar ile nefes darlığı olacaktır.
  - Sarımsak veya gümüşün vampirler üzerine herhangi bir etkisi yoktur.
  - Pentagram ve diğer pagan işaretlerinden hoşlanmazlar. Pentagram bilindiği gibi bir pagan işaretidir ve kilise tarafından pagan dinine saldırı amacı ile pagan sembollerine şeytanı anlamlar yüklenmiştir. Vampirizm doğaya karşıt bir durum olduğundan, vampirler pentagramı asla kullanmazlar.
  - Köpek dişleri dikkat çekici uzunlukta değildir.
  - Tenleri soluk değildir. Her ırktan vampir olabilir ( siyahî ve Asyalı dâhil ).
  - Ölümsüz değildirler, maksimum ömürleri 600 yıl, ortalama ise 120 yıldır.
  - Temel besin kaynakları kandır ama yemekte yiyebilirler. Kan ihtiyaçlarını genellikle hayvanlardan temin ederler ayrıca hayvansal kanda yeterince şeker bulunmadığı için gerekli şeker miktarı için bolca tatlı içerikli besin tüketirler.


  Şimdi de doğru bilinen vampir özelliklerine bakalım:

  - Karanlıkta görme yetileri insanlara oranla çok daha fazladır.
  - 5 duyu organları oldukça hassastır. Çok iyi koku alabilir, çok kısık sesleri bile duyabilir ve çok uzakları görebilirler.
  - Saf kan olanları altıncı hisse sahiptir. Buradaki altıncı his, karşısında bulunan insanın düşüncelerini ve duygularını hissetmektir.
  - Fiziksel güçleri insanlara göre daha fazladır.
  - Yaraları hızla iyileşebilir, yüksek rejenerasyona sahiptirler.


  Vampirler kan ile nasıl beslenir ve nasıl daha güçlüdürler?

  VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir.
  Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer.
  Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur.
  [​IMG]

  Bi Teşekkür Yeter. Konu güncel kalması için yorum yazmalısınız.

  Vampirleri nasıl ayırt edebiliriz?

  - Güneş ışığını sevmezler, zorunlu olmadıkça gün içerisinde dışarıda dolaşmazlar ya da gölge alanları tercih ederler.

  - Karanlıktan hoşlanırlar, özellikle florasan ışıktan nefret ederler.


  - Gündüz uyumayı, gece yaşamayı tercih ederler.

  - Gündelik işlere ve yaşam tarzına ilgili değildirler.

  - Bol miktarda tatlı besin tüketirler.

  - Akan kan gördüklerinde tepkileri farklılaşır.


  - Kana olan tutkuları nedeniyle sıklıkla dillerini ve dudaklarını dişleri ile kanatırlar, dudaklarında soyulmalar görülebilir.

  - Kendilerinin bir yeri kanadığında mutlaka kanı az miktarda da olsa emerler.


  - Gündüz ile gece arasında büyük karakter farklılığına sahiptirler. Gündüzleri oldukça sessiz, sakin ve asosyal görünen vampir, geceleri tam tersi özellikler kazanır.

  - Yaşam tarzları oldukça farklıdır bu yüzden onların hakkında özel bir soru sorduğunuzda bu sorulardan kaçış eğilimi gösterebilirler.


  - Birçoğu geleneksel toplantılara uyum sağlamak amacıyla az miktarda Latince bilmektedir.


  - Herhangi bir politik görüşün veya dinin aşırı fanatiği değillerdir.

  - Cinsel istekleri fazladır. Cinsel ilişkileri kan beslenmesi ve geleneksel olarak iki şekilde olur. İlişki sırasında, doğal tepki nedeni ile ısırma, kanatma veya emme, ve bunun gibi alışılmadık davranışlar sergileyebilirler.

  - Hayvanlar ile araları çok kötüdür, hemen hemen bütün hayvanlardan nefret ederler. Özellikle kedi, köpek, fare, kuş ve böceklerden hoşlanmazlar.


  - Vücutlarında güneş etkisiyle oluşan kızarmalar veya dökülmeler görülebilir. Bu genelde güneşe maruz kalan yüz bölgesinde, yanaklarda, alında ve ağız çevresinde olmaktadır.


  - Göz bebekleri genellikle koyu tonlara sahiptir (koyu mavi, kahverengi, siyahımsı ve yeşil ). Ayrıca melez vampirlerin göz çevrelerinde sarılıklar görülebilir.

  - Safkan vampirlerin saçları gençken beyazlamış olabilir.

  - İnsanların gözlerine direk bakmaktan hoşlanmazlar, gözlerini sık sık kaçırabilirler, bunun nedeni ise gözlerin vampiri kan için teşvik etmesidir. Ayrıca bu nedenle aynaya bakmaktan da hoşlanmazlar.

  - Çoğu vampir şiddet dolu yapısını bastırmak için klasik veya yavaş senfonik müzik dinlemektedir. Sanılanın aksine vampirler siyah giyinerek, death metal dinleyen ve kendinden geçen tipler değillerdir.


  - Sudan hoşlanmazlar.

  - Kesinlikle kol saati veya künye takmazlar. Metalik yapi, VC17 etkisindeki deriye zarar vermektedir. Deri bileklikler ise sorun teşkil etmemektedir.


  - Loş ışık hariç her türlü ışıktan nefret ederler, özellikle tam üstlerinde duran ışık oldukça rahatsız edicidir.

  - Altıncı hisleri gelişmiş olduğundan çevreleriyle ilgilidirler, bir vampiri bir çok kez size bakarken yakalayabilirsiniz.

  - Hız ve güç olarak insandan üstündürler.

  - Zeka ve bilgi düzeyleri ise yaşları ile orantılıdır.

  - Bir vampir asla vampir olduğunu söylemez, bu konu katı kurallarla yasaklanmıştır.


  - Hastalıkları çok kısa sürer, yaraları çabuk iyileşir.

  - Soğuğa dayanıklı fakat sıcağa oldukça hassastırlar.

  - Sanılanın aksine sürekli koyu tonlarını tercih eden, sert imajlı ve sessiz değildirler. Her davranışa sahip vampir olabilir. Unutulmaması gereken vampirizm bir yaşam biçimi değil, bir hastalıktır.

  - Hayal güçleri aşırı biçimde geniştir.

  - En açık üç vampir hareketini sık sık yaparlar. Birincisi iki elin başparmaklarının eller bitişikken aynı anda burna yaklaştırılması. Bu davranış kana olan isteği azaltmaktadır. İkinci davranış ise, kulakların oynatılmasıdır. Bu davranış istemsizdir, amacı yoktur. Üçüncü davranış, dilin dişlere sürtülmesidir. Bir vampirin dişleri genetik yapısından dolayı kanla maruz kalmadığı sürece acımaktadır.


  - Perdeleme sistemine sahiptir. Bir vampir perdeleme yaptığında ( genellikle güneşli havalarda gözlerini korumak için yapar ) etrafında sadece gideceği yer kadarki bir kısma odaklanır. Bu da tanıdığı biri yanından geçse bile farketmemesine neden olur. Ancak perdeleme yokken vampirlerin göz bebekleri sürekli hareket eder ve bütün çevreye göz gezdirir ve onların hislerini algılar.

  - Vampirlerin yürüyüşleri insanlardan biraz farklıdır. Bacak kaslarının yapısındaki farklılık nedeni ile biraz daha uzun ve eğik adamlar atarlar.


  Günümüzde Durumlar

  Vampirler varlıklarını ortaya çıkarmamak gayretindirler, tahmin edilebileceği gibi bu durum büyük bir kargaşa ve kaosa neden olabilecektir. Genellikle zengin veya orta halli olarak yaşayan vampirler kan ihtiyaçlarını özel olarak kurulan şirketler tarafından hayvanlardan elde etmektedir. Ancak insan kanıyla beslenen vampirler de vardır. Bu tür vampirler, vampir konseyi tarafından aranır ve gerekli görüldüğünde öldürülür. İnsan kanıyla beslenen vampirlerin fark edilmesi çok daha kolaydır çünkü gözlerinde kırmızı bölgeler oluşmuştur ve tırnak etleri kıpkırmızıdır.


  Yönetenler Biliyor

  Bir çok ünlü üniversitenin araştırmasına ve kanıtlar sunmasına rağmen, vampirizm olayı saklı tutulmaktadır. Amerikan hükümetinin sadece 2009'da Amerikan hastanelerinde kaybolan tonlarca serumun soruşturmasını nedensiz olarak durdurması, hükümetlerin vampirizm virüsü ile panik olmaması için, özel olarak ilgilendiğini göstermektedir. Hayvansal kan ile beslenen vampirler sorun teşkil etmemekte ancak hala kan ile beslenen vahşi vampirler, vampirizmin öğrenilmesi halinde büyük bir kargaşaya neden olabilecektir. Yale University'e göre dünyadaki toplam vampir sayısı hayvansal olanlar 12000, vahşi olanlar ise tam sayısı bilinmemekle birlikte 700 olmak üzere, yaklaşık 13000 civarındadır.


  Sahtekârlık

  Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.


  BSHG genetik araştırma sitesinden alıntıdır, İngilizceden Türkçeye çeviren arkadaşa teşekkürler, uludagsözlükten Alles adlı yorumcu arkadaş.

  VC17 bazı yerlerde VV olarak da geçebiliyor, türünü merak edip araştırmak isteyenler için çeşidi endogenous retrovirus (17v) olarak geçiyor. orjinal ismini yazdım kolaylık olur size.

  nt: çeviren arkadaş bazı parçaları eksik ve hatalı yollamış, onları da ekliyorum, özür diliyor tekrardan
  __________________________________________________ ______
  bu arada ben de konuyla ilgili yorumumu yapıyım, vampir olabilir de olmayabilirde ama ilginç olan şu hepiniz bilirsiniz kuran'da domuz eti haram. ancak bildiğiniz gibi domuz etiyle birlikte, "akan kan"ında haram olduğu belirtiliyor. acaba neden?, kuran yoksa vampirliğe atıfta mı bulunuyor?

  kaynak 7. ve 12. sayfaya koyuyorum
  18 Temmuz 2010
  #1
 2. Gerçek Vampirler Hikaye Değil! Cevapları

 3. Güzelmiş Paylaşım İçin Sağol
  18 Temmuz 2010
  #2
 4. Vampirlik güzel bişey gibi görünsede hayvanlara muhtac olmak kötü :S
  18 Temmuz 2010
  #3
 5. Size bi vampirlik gösterisi sunarım vampir neymiş görürsünzXD Kanlarınızı sömürürüm :D
  İnanasm gelmedi.
  18 Temmuz 2010
  #4
 6. Paylaşım için teşekkürler. Bence yeterince aydınlatıcı. İki ihtimalli düşünmek her zaman iyidir. Belki vampirler vardır ve aramızda dolaşıyordur, belki de sadece efsanelerden uydurmalardan ibarettir. Yine de teşekkür ederim.XDXD
  20 Temmuz 2010
  #5
 7. Aynen katılıyorum.
  20 Temmuz 2010
  #6
 8. Yorumlar için çok teşekkürler.
  20 Temmuz 2010
  #7
 9. Tamamen saçmalık, komik olan tarafı ise aptalca bir hikayeye kılıf olsun diye onlarca bilimsel terimin kullanılması. Ufak bir araştırma (Google : endogenous retrovirus) söz konusu virüsün insan ırkı üzerinde etkili türünün (HERV) anlatılanlarla uzaktan yakından ilgisi olmadığını gösteriyor. Şu varki HERV virüsü ile şizofreni arasında bağ olabileceği düşünülüyormuş belki bunları yazan burdan yola çıkmış veya kendisi şizofrenik bir vaka olabilir ama herşeye kanmayın arkadaşlar. Öyle içler acısı bir durum ki VC17 kodlu virüsü Türk sitelerinden başka hiçbir yerde bulamıyoruz(!). İnsanımız bu kadar zavallı bu kadar basiretsiz olamaz, olmamalı, en azından olmadığını umuyorum.
  29 Kasım 2010
  #8
 10. Gerçekten ilginç bir konu. Belki varlar belki yoklar. Ne olursa olsun insan ırkına zararı olacağını düşünüyorum . Güzel paylaşım:bravo:
  31 Ocak 2011
  #9
 11. Sudan hoşlanmıyorlarsa %98i su olan kana neden bayılıyorlar ?
  2 Şubat 2011
  #10
 12. Vampirler gerçek ve varlar ben yarı vampirim belki şizofren benzeri bir hastalığa yakalandığımı düşünen varsa bu yanlış doktor kontrol etti suyu pek sevmem
  tükürüğümü sildiğim yer 1 satte kapanır.
  10 Şubat 2011
  #11
 13. Misafir Arkadaş Yorum İçin Teşekkürler Siteye Üye Ol Bence Daha İyi Anlaşırız...
  11 Şubat 2011
  #12
 14. Sudan nefret ediyorsan içinde büyük miktarda su olan kanı neden çok seviyorsun
  11 Şubat 2011
  #13
 15. Yorumlar İçin Çok Saolun :bravo:
  11 Şubat 2011
  #14
 16. Bilemiyorum... Burdaki yazanlara bakılırsa yarıyarıya bende vampirim .s Karanlıkta aydınlık gibi görebiliyorum. çok iyi koku alabiliyorum Özeliiiklede saçma gibi gelick ama elimi burnuma yaklaştırdığım zman etrafta olan kokuyo çok daha iyi alabiliyorum. Ve benimde gözlerim bal köpüğü rengi ama güneşi seviyorum. Güneşte tam altın rengine dönüyor gözlerim. Hız ve güç. Güçüm fazlasıyla var. Ve ve tahmin gücüm yüksek bir şeyi yparken yada bir anda önüme ne çıkıcağını yada birşye odaklandıysan o an ne olucağını bileliyorum .. Kaafam çok karıştı .s
  18 Şubat 2011
  #15
 17. Bir gece ansızın gelebilirm [sigara]

  Misafir Misafir bendede bunlar var ama benim sezgilerim asırı kuvvetli mesela soru çözerken yada at yarışında babam bana zorla söylettiriyordu ve doğru bazen soru cözerken cevabı C buluyorum sorudan emin bir vaziyette ama BBBBB diye dezamlı bir şey geliyor icimden kendimi tutamayıp cevap anahtarına bakınca B olduğu anlaşılıyor binde bir olsada yanlıs cıkıyor bende beynime hani D di fln deyip dalga geçiyorum :D
  18 Şubat 2011
  #16
 18. Pek inandırıcı gelmedi bana Kuran'da yazan ise satanistlik ve pislikle alakalı.
  18 Şubat 2011
  #17
 19. okurken kanım dondu
  ben de mi vampirim acaba dedim.
  21 Mart 2011
  #18
 20. süper anlatım çok kortum
  17 Nisan 2011
  #19
 21. SAOLUN:tamam::tamam::tamam:
  27 Nisan 2011
  #20
soru sor

Gerçek Vampirler Hikaye Değil!

Alakalı Aramalar:

 1. vampirler güneşe çıkabilir mi

  ,
 2. yaşamış gerçek vampirle

  ,
 3. gercek olan vampir olaylari