Göbek eritmek zor değil

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, NoKTaSıZ üyesi tarafından 29 Mayıs 2008 tarihinde yazılmıştır. Göbek eritmek zor değil hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Göbek eritmek zor değil

  'Eyvah, göbeğim var bikini bile giyemiyorum' diyorsanız bu önerileri mutlaka uygulayın!

  Deniz mevsimi açılmadan...

  Yaz geldi! Siz hâlâ göbeğinizi eritemediğinizi düşünüp, bikini giymeye cesaret edemiyorsunuz. Halbuki şimdi başlayıp uygulayacağınız basit önerilerle, birkaç gün içinde sonuç vermeye başlayacak ve tatil günlerinizde kendinize daha çok güven duyacaksınız.

  Göbeği eritmenin yolları

  • Yaz geldi! Siz hâlâ göbeğinizi eritemediğinizi düşünüp, bikini giymeye cesaret edemiyor musunuz?..
  • Hemen uygulamaya başlayacağınız basit önerilerle, birkaç gün içinde göbeğinizi kontrol altına alabilir ve tatil günlerinizde kendinize daha çok güven duyabilirsiniz.
  İşe az yemekten başlayın

  1. Akşam yemeklerini bol mineral alabileceğiniz sebze ağırlıklı mönülerle oluşturun. Böylelikle vücudunuz depoladığınız yağları yakmaya başlar.
  2. Sık sık küçük öğünler yiyin. Şekeri mümkün olduğunca kesin. Vücudunuzun şeker ihtiyacını meyvelerle karşılayın.
  3. Ancak meyveyi mutlaka bir proteinle birlikte alın ki hemen kana karışıp daha sonra da yağa çevrilmesin!

  Egzersizleri ihmal etmeyin


  • Egzersizlerinizi sabah kahvaltısından önce yaparsanız gece boyu harcayamadığınız enerji açığını kapatacak ve depolandığınız yağı eriteceksiniz.
  • Akşam yemeği sonrası yapacağınız egzersiz ise bütün gün boyunca biriktirdiğiniz şekeri eritecek. Hatta uyuduğunuz sırada da vücuttaki yağ depolarından yakmaya başlayacak.
  İp atlayın

  • Bacaklar, kasların en çok biriktiği yerdir. Onları güçlendirmek, kalorileri daha iyi yakabilmek ve metabolizmayı hızlandırmak anlamına gelecektir.
  • Kalça kaslarınızı güçlendirecek egzersiz yapmak da yararınıza. Hiçbir şey yapamıyorsanız, günde en az 15 dakika ip atlayın. Böylelikle 100 kaloriden fazlasını harcayacaksınız!
  • Tüm bunları kendinizi sıkmadan yapın. Unutmayın uzmanlar haftada bir kilo ve 6 haftada bir beden incelmenin ideal olduğunu söylüyor.
  Kaba tuzla banyo

  • Kaba tuz terletir ve vücuttaki fazla suyun vücut dışına atılmasına, derinin metabolizmasının hızlanmasına yardımcı olur.
  • Süpermarketten veya bakkaldan birkaç torba kaba tuz alıp, banyodan önce bir bardak kaba tuzu biraz sıcak suyla karıştırarak, karnınızın üstüne sürün. 10 dakika ellerinizle masaj yapın. Daha sonra sıcak suyla durulayıp banyonuzu yapın.
  Ev işleri

  • Yerleri temizlerken elektrikli süpürge yerine bez veya normal süpürgeyi tercih edin. Hava sıcaklığının arttığı öğle saatlerinde çamaşır yıkamayı ve ütü yapın.
  • Acıktığınızda, kendinize bir diet yemek hazırlayın. "Aşçı" genellikle kendi pişirdiği yemekleri yemeyi sevmez, böylece az yemek yemiş olacaksınız.
  Masaj

  • Masaj, karın bölgesini eritmek için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Masaj kremiyle karnınızı ovalayın. Bu uygulama, karın bölgesindeki yağın giderilmesi için etkilidir.
  • Masaj, derinin ısısını yükselterek enerji tüketimini artırmanın yanı sıra bağırsakların hareketlerini de hızlandırır. Kan dolaşımını hızlandıran masaj fazla suyun da vücuttan atılmasına yardımcı olur. Her gün bir masaj yapmayı ihmal etmeyin.
  Diyet

  • Normal öğünden önce biraz atıştırın. Bu uygulama iştahınızı kapatarak normal öğünde daha az yemek yemenizi sağlar. Ayrıca her gün 15-20 mililitre sirke içerseniz, bir ay içinde sevindirici bir sonuç görebilirsiniz.

  Beyni çalıştırma

  • Eski Sovyetler Birliği'nden bir fizyolog, beyin ne kadar çok çalışıyorsa, vücudun o kadar çok enerji tükettiğini öne sürdü.
  • Bu teoriye dayanarak, beyni çalıştırma yoluyla zayıflama yöntemi ortaya çıktı. Bu yöntemde, şişman insanlara kitap okumak, resim yapmak, yazı yazmak, matematik soruları çözmek ve teknik beceri öğrenmek gibi çalışmalar yapmaları öneriliyor.
  Otomobil kullanırken de göbek eritebilirsiniz

  • Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilir... Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemli.
  • Oturduğunuz yerden çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz.
  • Üst karın kaslarını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruşunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler.
  • O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece 'spora zamanım yok' diye bahaneniz de kalmaz.
  Göbek eritmek için soya sütü

  • Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlere müjde. Amerikalı bilim adamları her gün düzenli olarak soya sütü içeren içeçekler tüketmenin, göbek bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırdığını ortaya çıkardı.
  • Alabama Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, soya sütü fazla şekerin yağa dönüşmesini engelleyerek günlük olarak alındığında karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor.
  • Araştırmayı yürüten uzmanlardan Dr. Daniel Christie, soya sütlü içeceklerin karın bölgesindeki yağları engellemesine bağlı olarak kadınların kalp ve diyabet gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini de azalttığını belirtti.
  29 Mayıs 2008
  #1
 2. Göbek eritmek zor değil Cevapları

 3. GÖBEKLİYİM MUTLUYMMMMMMMMMM :d yaşasın yemek yemek :D
  17 Mayıs 2009
  #2
 4. ya valla ben nasıl zayıflıcam 66 kiloyum
  25 Mayıs 2009
  #3
 5. Ben 70:uzgun:
  25 Mayıs 2009
  #4
 6. konu başlığına bak ''' Göbek eritmek zor değil '''
  konunun devamı 50 madde masıl zor değil ya :muahaha:
  7 Haziran 2009
  #5
 7. PAyLasım ıcın saoL ...
  16 Temmuz 2009
  #6
 8. peki ya kilo verdikten sonra< ortaya çıkan çatlaklara bir çözüm biliyorsanız bunuda ekleyin
  16 Temmuz 2009
  #7
 9. şu askeri liseye girecek olmasan salla göbeği olsada olmasada olur ama als ye hazırlanıyorum.erimesi gerek.ayrıca askeri lise konulu sorumada cevap yazmadınız size kırgınım.
  17 Temmuz 2009
  #8
 10. Paylaşım için Teşekkürler...
  22 Ağustos 2009
  #9
 11. off yaş 13 kilo 57 x(( ayrıca göbek epey var
  of ya off
  10 Eylül 2009
  #10
 12. emeğine sağlık...çok ii oldu bu :D
  12 Eylül 2009
  #11
 13. saoll guzel paylasim
  16 Eylül 2009
  #12
 14. yas 12 kilo 62 ve hala alımarım devm ediyo 2-3 ay fazla yasıcaz diye bütün oyıları ziyan etmenin anlamı neki
  16 Eylül 2009
  #13
 15. 50 kiloyum ama azcık göbüşüm var ve eritmek istiyorum,dümdüz olsun istiyorum. mekik çekmeye başladım ama çok zor oluyor ya :D
  3 Kasım 2009
  #14
 16. ben kilo alıyım diye uğraşıyorum 68-70 kiloyum 80 olsam iyi olcak yıllardır çıkamadım:D kimi zayıflayamaz kimi kilo alamaz:D nasıl kilo alınır onuda yazın :D
  13 Kasım 2009
  #15
 17. katılıyorum :D şöyle iştah şurupları flan yok mu? ben çok cılızım :D
  13 Kasım 2009
  #16
 18. soya sütü nelerde var?
  24 Mart 2010
  #17
 19. Deneyelim abakalım :)
  2 Nisan 2010
  #18
 20. nasıl zor değil erimiyor erimiyor erimiyor herkes diyor ki bu ne göbek 71 kiloyum göbek te var
  7 Şubat 2011
  #19
 21. çook zorrrr!!!
  9 Mart 2011
  #20
soru sor

Göbek eritmek zor değil

Alakalı Aramalar:

 1. qarin eritmek ucun masaj

  ,
 2. qarin eritmek ucun caylar

  ,
 3. qarin eritme diyeti

  ,
 4. piylerin eridilmesi,
 5. qarindaki piylerin eridilmesi,
 6. halqa ile qarin eritmek,
 7. qarin eritmek ucun ne etmeli,
 8. piyleri eritmek,
 9. qarlnda piylerin eridilmesi,
 10. qarin eritmek ucun maskalar