Göz alerjisi nedir? Göz alerjisi belirtileri ve tedavisi

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Göz alerjisi nedir? Göz alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Göz alerjileri, veya alerjik konjonktivit belirtileri içerir,,, boğaz, şişkin kırmızı ve kaşıntılı göz ısırgan sulu. Gözlerde kaşıntı alerjik konjonktivit en önemli belirtisidir. Kaşıntı olmadan, çok az büyük olasılıkla bir kişi göz alerjileri sorunum vardır. Ancak bir göz diğerinden daha fazla semptomatik olabilir Her iki gözde genellikle etkilenir.

  Mevsimsel alerjik konjonktivit (SAC) göz alerjisinin en yaygın şekli, ot ve ragweed polenleri mevsimsel en önemli tetikleyicileri olma ile. Perennial allerjik konjonktivit (PAC) de çok hayvan hiddet, tüy ve toz akarları en önemli varlık ile ortak bir tetikler.
  Orada göz alerjileri diğer belirtileri nelerdir?
  SAC olan kişiler genellikle ilkbahar ve sonbahar döneminde belirtilerin başlangıcı ve sık sık alerjik rinit belirtileri notu unutmayın. Belirtileri kaşıntılı gözler, göz ve göz sulanma ve yanma vardır. Bazı durumlarda, insanlar ışığa duyarlılık bildirimi ve bulanık görme. Genellikle gözler ve göz kapakları şişmiş olabilir kırmızıdır. Zaman göz kapağı (konjonktiva) içine de şişmiş ise, gözleri sulu bir görünüm, jelatinimsi gibi olabilir - Bu bulgu "chemosis" denir.

  PAC genellikle yıl boyunca oluşur, ancak birçok kişinin belirtiler bazı mevsimsel fişekleri fark. PAC şiddeti bu SAC daha az ve daha PAC perennial alerjik rinit ile ilişkili olma olasılığı yüksektir.
  Nasıl alerjik konjonktivit tanısı?
  Alerjik konjonktivit tanısı belirtileri göz alerjileri, bir sağlık konjonktivit bulguları ile tutarlı profesyonel tarafından muayene ve alerji testleri mevsimsel veya perennial alerjik gösteren düşündüren bir tarih ile yapılır. Tipik ilaçlar için bir yanıt alerjik göz hastalığı son tanısında yardımcı olacaktır ve başarısızlık ilaçlar yanıt vermek için farklı bir teşhis için bir arama yol açabilir.
  Ne alerjik konjonktivit ve tedavisi nedir?
  Eğer alerjik kaçınma tetikleyen alerjik konjonktivit belirtileri önlemek için, bazı insanlar, gözleri soğuk kompresler gelen hafif yararı bildirimleri ve yerine gözyaşı ile eyewashes başarısız olur. Ancak, ilaçlar belirtilerin tedavisi için gerekli olabilir. Alerjik konjonktivit için İlaç oral anti-histamin ve göz damlaları içerir.

  Oral anti-histaminler. Alerjik göz hastalığı olan birçok kişi ve reçeteli setirizin (nymphomax ®),) fexofenadine (Allegra ® ve jenerik formları oral anti-histaminler parası, (Claritin ® / Alavert ®, jenerik formları) gibi-tezgah loratadine üzerinde olarak alırsınız ve desloratadine (Clarinex ®). , Eski ilk nesil anti-histaminler Benadryl ® (gibi) de, ama genellikle çok yararlı rutin kullanımı için sedatif olarak kabul edilir.

  Over-göz damlaları sayacı. Ilaçlı göz damlaları kullanılabilir over-the-counter ve reçeteli oluşturur. Over-alerjik konjonktivit için göz damlası karşı şu anda sadece Decongestant içinde (Visine ®, Naphcon ®, naphazoline jenerik formları mevcuttur) ve Decongestant ve / anti-histamin kombinasyonları (Visine-A ®, Naphcon-A ®, genel formlar naphazoline / pheniramine).

  Gözenek açma göz damlası (veya anti-histaminler olmadan) sadece kısa bir süre için, aşırı olarak konjonktivit medicamentosa neden olabilir (rebound göz kızarıklık olarak karakterize / tıkanıklık ve göz damlası bağımlılığı) kullanılmalıdır. Bu göz damlası glokom olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır ve kalp veya tansiyon sorunları olan kişiler tarafından dikkatli kullanılmalıdır.

  Gıda ve İlaç İdaresi yakın (şu anda Zaditor ® için) over-the-counter kullanımı reçete olarak kullanılabilir ketotifen göz damlası onayladı. Bu ilaç geç 2007 baharında tarafından Alaway ® markası altında piyasaya sunulması bekleniyor. Ketotifen ikili bir eylem mekanizması ile, anti çalışır histamin etkinliği ve mast hücrelerinden kimyasalların serbest önlenmesi. Gözenek açma göz damlası aksine, ketotifen uzun süreli kullanımı ile konjonktivit medicamentosa sonuçlanması beklenen olmaz.

  Reçete göz damlası. Göz reçete formları beş tip, nasıl ilaç çalışmaları dayalı mevcuttur düşüyor. Gözenek açma ve Gözenek açma / anti-histamin kombinasyonu damlalar ayrıca diğer eşdeğerdir reçete formları,-tezgah formülasyonları mevcuttur. Göz düşer Gözenek açma formları, reçete göz damlası hiçbiri dışında uzun süreli kullanımı ile konjonktivit medicamentosa ile ilişkilidir.

  1) Anti-histamin göz damlası. Bu ilaç, şu anda sadece emedastine (Emadine ® olarak mevcuttur), iyi üstünde göz alerjileri tedavi etmek için çalışan bir "olarak" temel ihtiyaç. Karınca eski biçimleri histamin göz damlası üretilmiyor edilmiştir.

  2) Mast hücresi sabitleyici göz damlası. Bu ilaçlar yıllardır, etrafında olan ve iyi alerjik konjonktivit belirti alerjene maruz önce kullanılan önlemek için çalışıyoruz. Bu cromolyn (Crolom ® ve jenerik), nedocromil (Alocril ® ve jenerik), lodoxamide olarak mevcuttur (Alomide ®) ve (Alamast ®) pemirolast. Bu ilaçlar olarak zaman kullanılan yararlı değil bir "ihtiyaç" esas.

  3) Anti-histamine/mast hücre sabitleyici çift eylem göz damlası. Alerji göz damlası ile yeni nesil ya tek eylem ajanların daha üstündür. Ilaç Bu sınıf),),) epinastine (Elestat ® azelastine (Optivar ® olopatadine (Patanol ® içerir ve (Zaditor ®) ketotifen. Bu ilaçlar histamin etkilerini engellemek ve kimyasal alerji belirtileri sorumlu serbest adresinden mast hücreleri engelleyebilir.

  4) Non-steroid antienflamatuar göz damlası. Ketorolak (Acular ®) alerjik konjonktivit tedavisi için belirtilir ve çalışır aspirin ve ibuprofen gibi benzer bir şekilde. Bu aspirin duyarlılığı veya intoleransı olan bu ilaç kullanmamanız gerekir.

  5) Kortikosteroid göz damlası. Eğer dikkatli kullanılmazsa ve doktor bu ilaçların kullanımında deneyimli ve yakın gözetimi altında steroid göz damlası kullanımı ciddi komplikasyonlara yol açabilir. Komplikasyonlar glokom, katarakt oluşumu, ve ciddi göz enfeksiyonlarına içerebilir. Steroid damla biri tipi, loteprednol (Alrex ®), kısa süreli kullanım alerjik konjonktivit ve (genellikle az 7-10 gün için), ancak gösterilir dikkatli kullanılmalıdır. Bu ilaçlar genellikle sadece alerjik konjonktivit ciddi durumlarda, ve gerekli yukarıda listelenen ilaç başka bir sınıf bir "köprü" olarak hareket edebilir.

  Alerjen immünoterapi. Alerji çekim özellikle alerjik konjonktivit tedavisinde yararlı olduğu gösterilmiştir edilmiş ve sadece tedavi mevcut değişikliklerin temel sorun alerjileri, potansiyel göz alerjileri sorunu kür.
  10 Aralık 2009
  #1
 2. Göz alerjisi nedir? Göz alerjisi belirtileri ve tedavisi Cevapları

 3. teşeKKürLerrr
  10 Aralık 2009
  #2
soru sor

Göz alerjisi nedir? Göz alerjisi belirtileri ve tedavisi