Günlük Örneği 1

İsimli konu WH 'Edebiyat - Türkçe' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 15 Kasım 2011 tarihinde yazılmıştır. Günlük Örneği 1 hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ŞAİR NİGAR HANIM’DAN

  31.10.1917

  İleride, bu satırlar bir kimsenin gözüne değerse, defterin güzelliğine şaşılmasın! Onu, bugün, Mahmutpaşa’da satın aldım, ama, az kaldı canım pahasına. Aman Yarabbi! İstanbul’umuza böyle ne oldu? Kalabalıktan tramvaylara girmek kabil değil ki! Toptan gülle çıkar gibi zorla bir vagona attım. Bu, tramvaya girmek değil, ezilmek, üst baş parçalamak.

  Ne oldu halkımıza Yarabbi? Bu her yeri dolduran kifayetsiz, kaba, kötü dilli insan kalabalığı nereden geldi? Evde yalnızlığıma, sokakta bu kalabalığa dayanamıyorum, ağlayacak hale geliyorum. İşte böyle, avunmak için, avare bir kuş gibi çırpınıyorum. Şu defterle de dertleşmesem çıldıracağım.

  8.2.1918

  Dün Naciye Sultan’a telefon edip “Pek göreceğim geldiyse de vasıta bulunmadığı için mehcur kaldığımı” söylemiştim. Lütfen araba gönderdi. Havanın şiddetine rağmen pek rahat gittim. Beşe kadar birlikte vakit geçirdik, çay içtik. Sultan Efendi pek ziyade iltifat etti,

  -Bu harb ne zaman bitecek?

  diye benden sordu. Halimiz ne olacak Yarabbi? Acıklı insanlık daha ne zamana kadar böyle inleyecek?

  (Hayatımın Hikâyesi)


  alıntı
  15 Kasım 2011
  #1
 2. Günlük Örneği 1 Cevapları

soru sor

Günlük Örneği 1