Hamileliği Anlamanın Yolları Hamilelik Gözlerden Anlaşılırmı

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 13 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Hamileliği Anlamanın Yolları Hamilelik Gözlerden Anlaşılırmı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Hamileliği Anlamanın Yolları Hamilelik Gözlerden Anlaşılırmı ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, hamileliği anlamanın yolları ve hamilelik gözlerden anlaşılırmı hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  hamile nasıl anlamalı hamile oldugum gozlerden anlasilirmi gebeliği anlamanın yolları hamile olduğumu anlamanın en etkili yolu nedir gebeliğinizi nasıl anladınız

  Hamile Olduğumuzu Anlamanın Yolları  Acaba*bende mi hamileyim ?*Gibi bir soru varsa aklınızda o sorularınızı cevaplamak için beklemenize yada doktora gitmenize gerek kalmadı artık. Hamilelikte olması gereken değişikliklere bu yazımızdan ulaşmanız gayet mümkün olacaktır, Değerli turkax.com kullanıcılarımız.

  ERKEN BELİRTİLER
  Âdetleriniz düzenliyse, genellikle gebe kaldığınızı gösteren ilk işaret âdet görmemektir (ya da bazen çok hafif bir âdet görmektir). Sık rastlanan diğer bazı belirtiler aşağıdaki kutuda görülüyor.

  Gebe kaldığınızı düşünüyorsanız, doktora mümkün olduğunca erken başvurarak uygun zamanda doğum öncesi bakımın başlamasını sağlayın.

  GEBELİK TESTLERİ
  Gebe kaldıktan iki hafta sonra bir gebelik hormonu kana geçer ve gebelik bu tarihten sonra herhangi bir zamanda yapılacak idrar testiyle doğrulanabilir. Hormon içeriği en fazla olduğu için testte sabahın ilk idrarı kullanılır. Bu testi aile planlaması merkezinde yaptırabilirsiniz. Ayrıca eczanelerin hemen hepsinde düşük bir ücretle test yaptırabilirsiniz. Eczaneden alacağınız bir test kitini kullanarak gebelik testini kendi başınıza da yapabilirsiniz. Paketteki talimatları dikkatle izleyin. Test sonucu pozitif çıkarsa, doktorunuzla görüşüp neler yapmanız gerektiğini tartışmalısınız.
  GEBELİK BELİRTİLERİ

  Mide bulantısı hatta kusma (günün herhangi bir saatinde). Normalde sevdiğiniz çay ya da kahve gibi bazı yiyecekleri canınız istemeyebilir.

  Memede değişiklikler - memelerde büyüme, hassasiyet ya da karıncalanma

  Yorgunluk hissi

  Kabızlık

  Normal vajinal akıntıda artış

  Daha sık idrara çıkma

  Ağızda garip bir metal tadı

  Normalden daha fazla duygusallaşma
  DOĞUM TARİHİNİ HESAPLAMAK
  Ortalama bir gebelik, döllenmeden doğuma kadar 266 gün sürer. Döllenme de büyük bir olasılıkla âdet gününden 14 gün önce gerçekleşir. Âdetleriniz düzenli olarak 28 günde bir oluyorsa, yaklaşık doğum tarihini son âdetinizin ilk gününden itibaren 40 hafta (14 + 266 gün) sayarak hesaplayabilirsiniz, ancak bu yalnızca yol gösterici bir kılavuzdur. Normalde gebelik süresi 38 haftayla 42 hafta arasında değişebilir.
  Doğumun beklendiği tarihi hesaplamak için, 6.-7. sayfalardaki çizelgede üstteki (siyah) rakamlarda son âdetinizin ilk gününü bulun. Bu tarihin hemen altındaki tarih doğumun beklendiği tarihtir.
  Doğum tarihi hesaplamak için Gebelik Hesaplama Aracımızı kullanabilirsiniz.
  İKİZLER

  İkiz doğurma şansınız 80?de birdir -sizin ya da eşinizin ailesinde ikizler varsa, bu olasılık biraz daha yüksektir. İkiz beklediğiniz ilk ultrason görüntülemesinde belli olur.
  Çift yumurta ikizleri (kardeş ikizler) tek yumurta ikizlerinden üç kat daha sık görülür. Bu ikizlerin oluşma nedeni, aynı anda iki yumurta salıverilmesi ve bu iki yumurtanın iki ayrı spermle döllenmesidir. Cinsiyetleri aynı olsa bile, aralarındaki benzerlik kardeşlerden farklı değildir.
  Tek yumurta ikizleri döllenmiş bir yumurtanın derhal iki ayrı hücreye bölünmesi ve bunların her ikisinden de birer bebek gelişmesiyle oluşur. Bu bebekler birbirlerine benzer ve cinsiyetleri daima aynıdır. Ana rahminde tek bir plasentayı paylaşırlar (oysa çift yumurta ikizlerinin her birinin kendi plasentası vardır).

  Evde yapılan gebelik test kiti.

  ÖNEMLİ NOKTALARKTALAR

  Gebelikte erken ortaya çıkan bazı belirtiler vardır.

  Gebelik testleri çeşitli kaynaklardan elde edilebilir ve yapıldığı yere göre ücretli ya da ücretsiz olabilir.

  Son âdetinizin ilk gününden başlayarak 40 hafta sayarsanız doğumun hangi gün olacağını hesaplayabilirsiniz.

  İkiz doğurma olasılığınız 80?de birdir.
  13 Haziran 2013
  #1
 2. Hamileliği Anlamanın Yolları Hamilelik Gözlerden Anlaşılırmı Cevapları

soru sor

Hamileliği Anlamanın Yolları Hamilelik Gözlerden Anlaşılırmı

Alakalı Aramalar:

 1. hamilelik gozlerden nasil anlasilir

  ,
 2. gebelik gözlerden nasıl anlaşılır

  ,
 3. hamilelik gözlerden anlaşılır mı

  ,
 4. hamilelik yüzden anlaşılır mı,
 5. gözlerden hamilelik nasıl anlaşılır,
 6. hamilelik gözden nasıl anlaşılır,
 7. gözden hamilelik nasıl anlaşılır,
 8. gözlerden gebelik nasıl anlaşılır,
 9. hamilelikte gözlerden anlaşılır mı,
 10. hamile oldugunu gozlerden nasil anlasilir