Hamileliğin Kaçıncı Ayına Kadar Cinsel İlişkiye Girilebilir Gebelikte Cinsellik Kaçıncı Aya Kadar

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 1 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Hamileliğin Kaçıncı Ayına Kadar Cinsel İlişkiye Girilebilir Gebelikte Cinsellik Kaçıncı Aya Kadar hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Hamileliğin Kaçıncı Ayına Kadar Cinsel İlişkiye Girilebilir Gebelikte Cinsellik Kaçıncı Aya Kadar ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, hamileliğin kaçıncı ayına kadar cinsel ilişkiye girilebilir ve gebelikte cinsellik kaçıncı aya kadar hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  hamile kaçıncı aya kadar cinsel ilişki kurulabilir hamile kadinla kac aya kadar cinsel birliktelik yasanabilir? hamileliğin kaçıncı ayına kadar cinsellik yaşanabilir hamilelikte cinsel püf noktalar hamileyken kacıncı aylarda iliskiye gırılebılır

  [​IMG]

  Hamilelikte Cinsel Yaşam  Hamilelikte cinsellikle ilgili soruların yanıtları hemen her anne adayının merak ettiği konudur. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe hamilelikte cinsel yaşamla ilgili tüm detayları anlatıyor.Cinsel yaşam kaçıncı aya kadar devam edebilir?

  "Bazı geciken doğumlarda doğumun başlaması için cinsel ilişkiye girilmesi bile önerilir. Bu nedenle kısıtlayıcı olan şey hamileliğin kaçıncı ayı olduğu değil, sadece hamilelikte bir sorun olup olmadığıdır" diyor Kağan Kocatepe... Ama eğer düşük riski, erken doğum riski, kanama, enfeksiyon gibi durumlar var ise hamilelerde cinselliği kısıtladıklarını belirtiyor.

  Tabi unutulmaması gereken bazı önemli detaylar da var. Örneğin pozisyon gibi... Pozisyon mutlaka bebeğe baskı olmayacak şekilde olmalıdır. Ayrıca erkeğin daha yumuşak davranması gereklidir. Kağan Kocatepe, bu kurallara bağlı kalınarak hamilelikte cinsel yaşamın devam ettirilebileceğini söylüyor.

  Hangi sıklıkta cinsel ilişkiye girilebilir?

  Burada sıklık, daha çok kadının ruhsal dünyası ile alakalıdır. Çünkü kadınlar hamile kaldıktan sonra ruhsal ve fiziksel bazı etkiler nedeniyle cinsel yaşamdan soğurlar. Özellikle ilk iki aylık ve son iki aylık dönemde bunun daha sık görüldüğünü belirten Kağan Kocatepe, benzer biçimde erkeklerin de bebeğe zarar verme korkusuyla cinsel yaşamlarına ara verebildiklerini söylüyor.
  1 Ekim 2013
  #1
 2. Hamileliğin Kaçıncı Ayına Kadar Cinsel İlişkiye Girilebilir Gebelikte Cinsellik Kaçıncı Aya Kadar Cevapları

soru sor

Hamileliğin Kaçıncı Ayına Kadar Cinsel İlişkiye Girilebilir Gebelikte Cinsellik Kaçıncı Aya Kadar