Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Gider ?

İsimli konu WH 'Cilt Bakımı ve Güzellik' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 24 Ağustos 2008 tarihinde yazılmıştır. Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Gider ? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Gider ?

  Bunun için önce yüz şekillerini bilmeliyiz. Yedi çeşit yüz şekli vardır. Bir yüzü oluşturan yedi şekil aşağıdaki gibidir.
  Saçımızı kestirmeye karar vermeden önce ne istediğimize karar vermeliyiz. Saçımız mı ön planda olsun, yoksa yüzü*müz mü? İşte yüz şekillerine göre ideal saç kesimleri.

  Yuvarlak Yüz
  Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yap*maz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalaçaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutam*larda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

  Kare Yüz
  Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön
  W plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestir*melisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kakül ve şakaklarınıza inen saç tutamlan yaptırabilirsiniz.

  Dikdörtgen Yüz
  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzün biraz kısalması amacı ile kesim dü*şünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yap*tırabilirsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

  Enine Diktörtgen Yüz
  Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak istiyor ve şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarılara verilecek volümlerle sa*çınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yü*zünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda biraz olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

  Ters Üçgen Yüz
  Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiş*tirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek, saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama ken*dinize biraz dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi ver*mek istiyorsanız tam tersi, enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

  Üçgen Yüz
  Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemeksiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemi-ğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yap*tırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

  Baklava Yüz
  Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kakül-lü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nerenin arka planda kalma*sına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çı*karmak istediğinizi belirtmeli, kilo, boy, giyim tarzınız ve hat*ta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptır*malısınız.
  24 Ağustos 2008
  #1
 2. Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Gider ? Cevapları

 3. eee devamı nerde :alala:
  17 Aralık 2008
  #2
 4. bana nasıl sac modelı gıder
  9 Haziran 2010
  #3
 5. evet saç modelleri insanı çok değştirio..
  paylaşım için sağol.
  9 Temmuz 2010
  #4
soru sor

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Gider ?