İlk Cinsel İlişki

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, 4CaRNiVoR üyesi tarafından 22 Eylül 2009 tarihinde yazılmıştır. İlk Cinsel İlişki hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İLK CİNSEL İLİŞKİ ( SEKS ) Genç kızların bir çoğunda kızlık zarı ile ilgili anlatılan abartılı hikayeler nedeni ile ilk cinsel ilişkin`in çok ağrılı bir tecrübe olacağı inanışı vardır. Bu inanış ilk cinsel ilişki`den korku duyulmasına neden olmaktadır. Bu gereksiz korku zamanla cinsel isteksizliğe kadar varan cinsel fonksiyon bozukluklarına neden olabilir.

  Kızlık zarı vajen girişinden yaklaşık 1 cm içerde bulunan mukoza kıvrımıdır. Vajina girişinde darlık meydana getirir. Vajinal salgıların ve adet kanının dışarı akması için ortasında açıklık mevcuttur. Kızlık zarının şekli, esnekliği ve kalınlığı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazen cinsel ilişki sırasında kanama yapmayacak kadar ince ve elastik olabilirken bazen de cinsel ilişki`yi engelleyecek kadar kalın olabilir. Genellikle ilk cinsel ilişki sırasında yırtılan kızlık zarı kanama meydana getirir. Ancak bazı durumlarda kızlık zarı esnektir ve penis vajinaya girse bile yırtılmamaktadır. Böyle durumlarda kızlık zarı cinsel ilişki ile değil de ancak doğum anında yırtılmaktadır. normal bir durumda ilk cinsel ilişki sonrasındaki kanama yaklaşık 60 dakika kadar sürmektedir.
  Cinsel ilişki`ye başlamadan önce kadın ilişki`ye ne kadar hazırsa ve cinsel ilişki`yi ne kadar çok arzuluyorsa vegenin kayganlığını sağlayan salgılar o derecede çok salgılanacak ve ilk cinsel ilişki ve ağrısız olacaktır. Ancak kadın kendini hazır hissetmeden cinsel ilişki`ye girmenin denenmesi kızlık zarının düzensiz yırtılmasına neden olabilir. Bu durumda ağrı ve kanama daha fazla olur.
  O nedenle özellikle ilk cinsel ilişki öncesinde kadının tam olarak uyarılması gerekmektedir.
  22 Eylül 2009
  #1
 2. İlk Cinsel İlişki Cevapları

 3. ilk cinsel ilişkim 16 yaşımda oldu ve gayet ateşliydi
  19 Ekim 2009
  #2
 4. paylasım icin ty:tamam:
  21 Ekim 2009
  #3
soru sor

İlk Cinsel İlişki