İnsan Organları şeması İnsan Organ şeması

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, Meryyemm üyesi tarafından 10 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. İnsan Organları şeması İnsan Organ şeması hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar İnsan Organları şeması İnsan Organ şeması ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, insan organları şeması ve insan organ şeması hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  beyin ve cinsellik organ şeması organlarımız beyin önemi erkek cinsel organ semasi cinsel organ boyunu etkileyen faktörler

  En önemli Cinsel Organ Beyin Olarak Tespit Edildi  Beyin Merkezi Yöneticisi Psikiyatr Dr. Sema Bayçın Aytaçlar, beyin fonksiyonlarındaki bozulmanın, cinsel istekte, dürtüde, performansta ve tatmin olmada azalmaya neden olacağını belirtti.
  Cinsellik denince boyut, sıklık, haz derecesi gibi rakamların devreye girdiğine dikkati çeken Psikiyatr Dr. Aytaçlar, “Yabancı bir nöroloji uzmanının dediği gibi ‘en büyük cinsel organ beyindir’ ve boyu da önemlidir. Yaklaşık 1.5 kilogram olan beynimiz cinsellikle ilgili organlarımız içinde en büyük olanıdır. Aynı zamanda seksüel yaşamda devrede olan organların yönetim kademesidir. Dolayısı ile beynine iyi bakan biri hayatı boyunca faal ve sağlıklı bir seksüel yaşamı garantilemiş olur” dedi.
  Beynin yarısını cinsel çekiciliği anlamak için kullanıyoruz
  Beyinde kişiliğimizi, önemsediğimiz şeyleri, hayallerimizi, isteklerimizi ve cinsel yeteneklerimizi ortaya çıkarmak için birlikte çalışan sistemlerin bulunduğunu kaydeden Psikiyatr Dr. Aytaçlar, sistemlerin birlikte hareket ederek etkin ya da etkin olmayan tüm insan davranışlarını ürettiklerini vurguladı.
  Psikiyatr Dr. Aytaçlar,* “Bölümlere ayırırsak beynin arka yarısı dünyayı algılar ve bize neyin cinsel açıdan daha çekici geldiğine karar verir. Beynin ön yarısı da bu bilgileri birleştirip, analiz eder, ne yapacağına karar verir. Mesela ‘çıkma teklif edersem kabul eder mi veya çıkma teklif ederse kabul edeyim mi?’ gibi sorulara cevap arar. Ön korteks flört, ilişki ve cinsellik dünyasında bize sabırlı, düşünceli ve hedefçi olmayı, ve partnerimizle empati kurmamıza yardımcı olur.

  Ön korteksle ilgili sorun varsa cinsel ilişki sırasında dikkat dağınıklığı, partnerine ilgi gösterememe, paylaşım yoksunluğu, tepkisel olma gibi sorunlar yaşayabilir.
  Bazı ön korteks faaliyetleri düşük olan kişilerin seksle ilgisi zayıf olabiliyor ve seksle ilgilenmesi için heyecanlanması gerekebiliyor. Böyle sorunu olanların bir şekilde heyecan sistemini aktive etmek gerekiyor. Yani korku filmi izleme ya da motosikletle dolaşma heyecan sistemini aktive ediyorsa sekse ilgisi de artabiliyor. Böyle bir sorunu olan birisini seminer dinlemeye veya uyutucu bir aktiviteye sokmak seksten daha çok uzaklaşmasına neden olur.

  Beynimizde ‘derin limbik sistem’ denilen bir bölge var, libidomuzu, bağ kurma isteğimizi ve koku algımızı yönetir ve bunun sağlıklı işlev görmesi halinde insan iyimser, rahat ilişki kuran, neşeli ve cinsel çekici ve tutkulu olabilir. Olumlu tavırlarıyla başkalarını kendine çekmiş olur. Ama bu bölgenin işlevinde bozulması ise olumsuz düşünceler, kötümserlik ve cinsel istekte azalmayla kendini gösterir. Yani iyimser, neşeli ve çekici kişilerin beyin işlevlerinin sağlıklı olduğunun bir işaretidir. Derin

  limbik sistemde bir sorun olursa tam tersi durumlar söz konusu olur” diye belirtti.
  Cinsel sorununuzun kaynağı beyniniz olabilir
  Psikiyatr Dr. Aytaçlar, cinsel fonksiyonların sağlıklı olmasının genel sağlıklı olmayla ilişkisi olduğunun altını çizerek, “Cinsel ve beyindeki fonksiyon bozukluklarının altında yatan sebeplerden en büyük olanı kan akımının yetersizliğidir. Kan hücrelere oksijen, şeker ve besin taşır. Kan akımını bozan bir sağlık sorunu organların işleyişini bozar, örneğin yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kas hastalığı, uyuşturucu, sigara kullanımı zehirli maddelere maruz kalmayla cinsel organlardaki kan akımını

  azalmasına ve cinsel fonksiyonların azalmasına neden olur. Aynı şekilde herhangi bir nedenle beyindeki kan akımının azalması da beyin fonksiyonlarının azalmasına neden olur. Beyin fonksiyonlarındaki bozulma karar almada zorlanma yarattığı gibi cinsel istekte, dürtüde, performansta ve tatmin olmada azalmaya neden olur” şeklinde konuştu.
  10 Temmuz 2013
  #1
 2. İnsan Organları şeması İnsan Organ şeması Cevapları

soru sor

İnsan Organları şeması İnsan Organ şeması