İnsanı Şaşırtan Çok İlginç Olaylar Mesaj Linki

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, ceddric üyesi tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde yazılmıştır. İnsanı Şaşırtan Çok İlginç Olaylar Mesaj Linki hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İspanya'da yaşayan İnnece Fernandece isimli bir kadın yaklaşık 11.000 geceyi uykusuz geçirmiştir. Hiç uyuyamayan kadın sadece bir defa ameliyat sırasında normal kişilere uygulananın iki katı anestezi verilerek uyutulabilmiştir.

  *Kazakistan'da 7 yaşındaki bir erkek çocuğun karnında ikizi bulundu. Simkent şehrinde yaşayan çocuğun karnındaki şişliği fark eden okul doktorunun hastaneye başvurması sonucunda hemen ameliyata alınan çocuğun karnından saçları ve tırnakları uzamış bir cenin çıkarıldı.


  *İsviçrede yaşayan Cece Leclere adında bir kişi; Tıp otoritelerince "megavizyon" olarak adlandırılan üstün bir görme yeteneğine sahipti. Kumaşların, kalın astarlı zarfların, perdelerin, hatta bazen tuğla duvarların arkasını bile görebiliyordu. Ancak insanlardan kaçıyordu, çünkü insanların iç organlarını görmek ona iğrenç geliyordu.  *İran'da, korkusunu bastırmak ve sıkıntılarından kurtulmak için madeni nesneleri yiyen genç kızın karnından ameliyatla yarım kilogram ağırlığında metal parçalar çıkarıldı. 17 yaşındaki genç kızın karnından çıkarılan madeni nesnelerin arasında jilet ve çiviler de bulunuyordu.

  *Afrika'daki Büyük Sahra çölüne 1979 yılının şubat ayında ilk kez kar yağdı.


  *Futbolda Dünya kupası Okyanusya elemelerinde Avustralya, Amerikan takımını 31-0 yenerek bir milli maçtaki en farklı skorlu galibiyeti elde etti.

  *Amerika'nın Arkansas Eyaleti'nde 1984 yılının mayıs ayında kaza geçirerek komaya giren Terry Wallis adlı bir kadın 19 yıl sonra 2003 yılının haziran ayında hayata döndü.

  * Norveçte bir kişi, Aralık 1987'de denize düşmüş, denizden çıkarıldığında durmuş olan kalbi yaklaşık dört saat sonra vücut ısısının düşüklüğü nedeniyle yeniden çalışmaya başlamıştır. Bu olay en uzun kalp durması olarak tarihe geçmiştir.

  * Kars'ta "canı sıkıldığı" için saçlarını yiyen psikolojik sorunları olduğu belirtilen bir kadının midesinde biriken top haline gelmiş 1.5 kilogram ağırlığındaki saç, ameliyatla çıkarıldı.

  *Gazeteci-Yazar Morgan Robinson 1898 yılında "Titan" isimli bir kitap yazdı. Kitapta büyük bir yolcu gemisinin okyanusta buzdağına çarpması anlatılıyordu. Yaklaşık 14 yıl sonra kitapta yazılanlara neredeyse birebir uyan "Titanic" faciası meydana geldi.

  *İnsanlık Tarihi boyunca; yapılmış savaşların en uzunu, İngiltere ile Fransa arasında olmuştur. Bu savaş 1338 yılında başlamış, 1452 yılının sonlarında bitmiştir ve yaklaşık 115 sene sürmüştür.
  22 Aralık 2008
  #1
 2. İnsanı Şaşırtan Çok İlginç Olaylar Mesaj Linki Cevapları

 3. paylaşım için saol emegine saglık.... benden rep aldın yine.
  22 Aralık 2008
  #2
 4. paylaşım için saollasın
  24 Aralık 2008
  #3
 5. sağol süper bilgiler
  25 Aralık 2008
  #4
 6. güzel bilgiler eyvallah
  27 Aralık 2008
  #5
 7. güz<el teşekkurler ...............................
  27 Aralık 2008
  #6
soru sor

İnsanı Şaşırtan Çok İlginç Olaylar Mesaj Linki