İstanbul-Ankara arası 25 YTL'ye indi

İsimli konu WH 'Ekonomi' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 26 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. İstanbul-Ankara arası 25 YTL'ye indi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İstanbul-Ankara hattında faaliyet gösteren otobüs firmaları arasındaki rekabet, lüks hizmet veren firmalar ile diğer firmalar arasındaki fiyat farkının da kapanmasına neden oldu.

  Ulusoy, Varan ve Boss gibi bir dönem neredeyse uçak fiyatına yakın fiyatlarla yolcu taşıyan firmalar, düzenledikleri kampanyalarla bilet fiyatlarını 33 YTL'ye kadar düşürdü.

  Şehirlerarası otobüs firmalarının İstanbul-Ankara hattında sürdürdükleri rekabet, bilet fiyatlarının 25 YTL'ye kadar düşmesine neden oldu. Özellikle Bolu Tüneli'nin çift yönlü olarak trafiğe açılmasının ardından, İstanbul-Ankara hattında yeni kampanyalarla müşteri çekmeye çalışan otobüs firmalarının bilet fiyatları 25 YTL ile 39 TL arasında değişiyor.

  BİR ZAMANLAR NEREDEYSE UÇAK FİYATINAYDI

  Bu arada, otobüs firmaları arasındaki rekabet lüks hizmet veren firmalar ile diğer firmalar arasındaki fiyat farkının da kapanmasına neden oldu. Ulusoy, Varan ve Boss gibi bir dönem neredeyse uçak fiyatına yakın fiyatlarla yolcu taşıyan firmalar, düzenledikleri kampanyalarla bilet fiyatlarını 33 YTL'ye kadar düşürdü. Ulusoy, yakın döneme kadan 48 YTL olan İstanbul-Ankara hattındaki tek kişilik yolcu bileti fiyatını 33 YTL'ye indirirken, aynı hatta Varan 35 YTL, Boss ise 39 YTL'den yolcu taşıyor.

  BİLET FİYATI 25 YTL'YE KADAR İNİYOR

  Öte yandan aralarında Kamil Koç, Hidayet, Metro, Pamukkale ve Nilüfer firmalarının da bulunduğu pek çok şehirlerarası otobüs firması, İstanbul-Ankara hattında çeşitli indirimler ve promosyonlarla yolcu çekmeye çalışıyor. Kamil Koç ve Metro Turizm, söz konusu hatta 33 YTL'den bilet keserken, Nilüfer Turizm 32 YTL, Pamukkale ve Hidayet Turizm ise 25 YTL'lik fiyatlarla hizmet veriyor.

  BOLU DAĞI GÖZDEN DÜŞTÜ

  Yapım aşaması uzun yıllar süren ve nihayet 23 Ocak'ta İstanbul-Ankara yönü, 7 Mayıs'ta da Ankara-İstanbul yönü trafiğe açılan Bolu Tüneli ile iki kent arasındaki ulaşım ortalama 4.4-5 saate inerken, otobüs firmaları bu mesafeyi yaklaşık 5-5.30 saatte alıyor. Tünelin faaliyete geçmesi ile Bolu Dağı'ndaki turistik dinlenme tesislerine olan ilgi oldukça azalırken, otobüs firmalarının çoğu İstanbul-Ankara arasını "express" seferlerle hiç durmadan katediyor.
  26 Kasım 2007
  #1
 2. İstanbul-Ankara arası 25 YTL'ye indi Cevapları

soru sor

İstanbul-Ankara arası 25 YTL'ye indi